A je to venku: Všichni, co tvrdili, že došlo k chemickému útoku v Dúmě lhali!

28.11.2019

V syrském městě Dúma nemohlo dojít k plynovému útoku, protože vzorky odebrané inspektory OPCW na místě neprokázaly nadměrnou koncentraci organických sloučenin chloru.


Skandální skutečnost uvedl Jonathan Steele, bývalý hlavní zahraniční zpravodaj The Guardian, v rozhovoru pro televizi Fox News. 

Podle něj se výsledky analýzy staly známými jen náhodou, neboť OPCW o tom mlčela. 

Z toho vyplývá, že všichni, co tvrdili, že došlo k chemickému útoku lhali!


Myslíme si, že tento příběh je důležitý, a proto jsme ho nedávno podrobně prodiskutovali s Jonathanem Steeleem, bývalým hlavním zahraničním korespondentem The Guardian. 

Zde je náš rozhovor, uvedl rozhovor moderátor televize Fox News.


Fox News: Nechci přehánět, ale mnoho z nás ... ne mnoho, ale někteří, náš program měl od samého začátku podezření o nedostatku důkazů, že k incidentu došlo. Co teď víme? 


Jonathan Steel bývalý hlavní zahraniční korespondent pro The Guardian: Nyní víme od informátora, který dává přednost tomu, aby se jmenoval Alex ... Známe jeho skutečné jméno, a máme důkaz, že opravdu pracoval v OPCW. Byl inspektorem v jednom z týmů ... jedním z asi devíti lidí, kteří přijeli do Damašku a Dúmy, aby na místě odebrali vzorky, vyslechli svědky a vše ověřili.
Takže tyto vzorky odebral. Pointa je, že se plynný chlor ve vzduchu rychle rozkládá. A pokud jste dorazili o dva týdny později, nic nenajdete. Zjistíte však, že plyn může v přírodním prostředí infikovat nebo změnit jiné látky. To je tzv. organochlor. Obtížnost spočívá v tom, že takové sloučeniny se v každém případě nacházejí všude v přírodním prostředí. Ve vodě a tak dále. Proto je kritická koncentrace. Byla tedy detekována vyšší koncentrace organických sloučenin chloru po normálním napadení plynem než za normálních podmínek?
A když se vrátili do Nizozemska, do Haagu, kde se nachází sídlo OPCW, byly vzorky zaslány do speciálních laboratoří. A poté - ticho. Nikdo neřekl inspektorům, jaké byly výsledky analýz. Jen náhodou inspektor zjistil, že výsledky přišly před třemi týdny a že vůbec nevykazovaly žádný rozdíl. Žádný přebytek koncentrace organických sloučenin chloru v zóně údajného útoku, kde opoziční aktivisté našli podezřelé válce. Zdálo se tedy nemožné, aby se tam uskutečnil plynový útok, protože koncentrace byla přesně stejná jako v přírodním prostředí ...

Fox News: Jsem zmaten dvěma body. Zaprvé nám říkali ... zopakovaně přednášeli tvrdé poznámky, že americká vláda má nepopiratelné důkazy o realitě tohoto plynového útoku. Zadruhé, pokud OPCW věděla, že opravdu neexistují žádné důkazy, proč nám ostatním to neřekli, dokud se neobjevil oznamovatel?


Jonathan Steel: Odpověď na vaši první otázku: šlo o uspěchané soudy. Rakety - nejen americké, ale také britské a francouzské - byly odpáleny dva nebo tři dny po údajném plynovém útoku, kdy inspektoři místo ještě nenavštívili, neexistovaly žádné důkazy ...


Fox News: Lháři!


Jonathan Steel: Takže bylo vymyšlené ...


Fox News: Ano


Jonathan Steel: Záminka pro zásah. Byly to uspěchané soudy. Druhým faktem je, že v této fázi Asad neměl žádný skutečný důvod k provedení útoku, už obsadil většinu Dúmy a chystal se obsadit zbytek. V této fázi nemusel provádět chemický útok.


Fox News: Lhali nám. Byli jsme zmanipulováni. Tušili jsme to už tehdy.


Zdroj

Pro připomenutí:

Who is who...

Kolik vyfabrikovaných falešných "útoků" mělo za následek válku? Válečná mašinerie vždy nejprve používá lživou propagandu k "psychologické přípravě" obyvatelstva....

2. světová válka, válka ve Vietnamu, válka v Iráku, válka v Afghanistanu, válka v Sýrii, Ukrajina /jistě jste zaregistrovali informace o účasti gruzínských sniperů při střelbě na Majdanu/