Abú Bakr al-Bagdádí byl spíše “stažen” z operativního nasazení než zabit?

27.10.2019

Rusko popřelo, že by Američanům v Sýrii otevřelo vzdušný prostor a že proběhla jakákoliv operace americké armády s leteckou podporou, Abú Bakr al-Bagdádí byl spíše "stažen" z operativního nasazení než zabit! Ruská protivzdušná obrana nezaznamenala žádné helikoptéry, žádné exploze a výbuchy v okolí Idlíbu, místní lidé a kurdské jednotky potvrzují, že žádná noční operace v oblasti neproběhla a Trump si vymýšlí! Rusko ostře odmítlo spolupráci na údajném zásahu, Pentagon neposkytl žádné důkazy, video, záběry, prostě všechno připomíná "zabití" Usámy bin Ládina!

Mezi Ruskem a USA došlo k další bizarní roztržce. Ruské ministerstvo obrany dnes popřelo, že by ruská protivzdušná obrana otevřela Američanům vzdušný prostor okolo syrského Idlíbu a rovněž se Moskva důrazně ohradila proti informacím o nočním úderu, který podle amerického prezidenta Donalda Trumpa měl proběhnout v noci ze soboty na neděli [1]. Bílý dům totiž dnes oznámil, že americká armáda pomocí vrtulníků provedla úder a operaci v prostoru syrského Idlíbu na zadržení vůdce Islámského státu. 

Abú Bakr al-Bagdádí však nebyl dopaden živý, podle amerických údajů se vyhodil do povětří, když odpálil vestu s výbušninami, kterou měl na sobě [2].

V dodávce, ve které cestoval, prý při explozi zahynuly i jeho tři děti. Později se verze radikálně změnila a Pentagon nově oznámil, že šéf ISILu se i s dětmi neodpálil v dodávce, ale v jakémsi tunelu. 

Komedie plná dezinformací začíná nabírat na obrátkách. Americká armáda však neuveřejnila žádné fotografie, video, těla dětí, žádné důkazy. 

Donald Trump však poděkoval Rusku a Turecku za spolupráci. Zdálo by se, že jde o skvělou spolupráci USA, Ruska a Turecka, ale má to jeden háček. Rusko i Turecko spolupráci na této operaci kategoricky popírají.

Abú Bakr al-Bagdádí

Idlíb se nachází na západě Sýrie v těsné blízkosti ruských leteckých základen a pod masivní ochranou ruské protivzdušné obrany. Helikoptéry americké armády nestartovaly z Turecka, ale prý letěly z Iráku, to znamená přes území celé Sýrie. 

Ruský systém S-400 Triumph detekuje nízko letící objekty až do výšky pouhých 5 metrů nad povrchem terénu krajiny, což je nezbytná vlastnost pro sledování a detekci raket s plochou dráhou letu, které mají technologii kopírování terénu s minimální letovou hladinou. 

Americké helikoptéry musely letět v mnohem větší výšce a ruské protivzdušná obrana by musela operaci americké armády odsouhlasit a povolit. Jenže, ruské ministerstvo obrany žádnou žádost o otevření vzdušného prostoru nad Idlíbem nedostalo, a to zdaleka není jediná podivnost.

Americké helikoptéry, které Rusové na radarech neviděli a na zemi vojáci 3 armád neslyšeli

Místní kurdské jednotky, které jsou v oblasti a společně se syrskou armádou čelí probíhající invazi turecké armády, nezaregistrovaly v noci v oblasti žádnou činnost, žádné výstřely, žádné exploze, výbuchy, zvuky helikoptér, naprosto nic. V noci je navíc všechno mnohem lépe slyšet na velmi značnou vzdálenost, takže údajná noční operace americké armády začíná dostávat obrysy psy-op operace, tedy vojenského úderu, který se ve skutečnosti nestal a neproběhl. Představa, že americké helikoptéry letěly přes celou Sýrii a po provedení operace zase letěly přes celou Sýrii, je přitažená za vlasy. 

A to není ještě celé.

Donald Trump oznamuje zabití šéfa ISILu.

Americká média spekulují, že operace proběhla možná z letadlové lodi ve Středozemním moři, jenže tato varianta je snad ještě méně pravděpodobná, než ta první. Nad vodní hladinou nelze skrýt helikoptéry už vůbec, takže Rusové by museli vidět přilétající americké helikoptéry přímo od moře. Celá oblast je navíc prostorem vojenských operací hned 3 různých armád, syrské, turecké a ruské, takže představa, že nad nimi v noci přelétají nízko letící americké helikoptéry, je opravdu fantasmagorie.

Rusko ostře odmítá spolupráci na operaci, navíc vyjadřuje údiv nad tím, že by se vůdce ISILu jel schovat ke svým nepřátelům z odnože Al Kajdy a do oblasti, kde operuje ruská a syrská armáda.

Navíc prostor, kde došlo k údajnému zásahu, je pod kontrolou teroristické organizace Jabhat al-Nusra, která je v nepřátelském postavení vůči Islámskému státu, zejména kvůli tomu, že Jabhat al-Nusra je odnoží Al-Kajdy, konkrétně té pravé a skutečné s původem ze Saúdské Arábie, která bojuje proti Islámskému státu v Sýrii. 

Jabhat al-Nusra považuje Islámský stát za americko-izraelský projekt na uchvácení kontroly nad arabskou Sýrií, což je podle Jabhat al-Nusra zločin proti arabskému a muslimskému světu.

Údajné místo úderu amerických helikoptér.

Ruské ministerstvo obrany proto zpochybňuje možnost, že by se Abú Bakr al-Bagdádí schoval právě u svých úhlavních nepřátel, kteří provolávají smrti Islámskému státu za zradu muslimů a za spolupráci s Američany a Izraelem. Otázkou tedy je, k čemu doopravdy došlo a co to má znamenat? Je velmi pravděpodobné, že jde o vrtění psem na odvedení pozornosti v USA od velmi nebezpečného procesu okolo Donalda Trumpa v USA.

Projednávání okolo Muellerovy zprávy o ruském vlivu na prezidentské volby v roce 2016 a dohady kvůli mohutné ukrajinské korupci okolo syna Joea Bidena totiž neustále v USA vyvolávají debaty o možném impeachmentu prezidenta. 

Pentagon nepustil americkým médiím jako důkaz o zásahu v Idlíbu nic, pouze se objevilo podivné a neprůkazné noční video, které v dálce ukazuje exploze a výbuchy. 

Americká CNN navíc uvádí, že video nahráli nejmenovaní syrští aktivisté na turecko-syrské hranici. Nikdo nebyl schopen potvrdit autenticitu videa, jestli opravdu pochází z noci ze soboty na neděli na daném místě v Idlíbu, anebo jsou to záběry úplně z jiného místa a v jiné době. 

Níže je údajné video zachycující útok, které pořídili prý aktivisté na turecké hranici. Toto video právě převzala CNN.

Nebezpečná past na Donalda Trumpa, která sklapne během kampaně?

Donald Trump by se určitě rád pochlubil videem a fotografiemi hrdinné americké armády z této operace, pokud by skutečně proběhla a viděli bychom všechno v přímém přenosu. Teď naopak se všechno tutlá, americká armáda nic nechce uvolnit, Rusko popírá jakékoliv americké helikoptéry v oblasti a jediné video přináší CNN od údajných aktivistů na hranicích Sýrie. 

Ovšem i samotná CNN [3] připomíná, že video nelze ověřit. Tento údajný zásah v Sýrii odvede na nějakou dobu pozornost amerických médií od procesů impeachmentu Donalda Trumpa v USA, ovšem může nastat daleko horší situace a obávám se, zda-li to není past na Donalda Trumpa. 

Pokud by se za pár dní, týdnů, nebo měsíců ukázalo, že jde o blamáž a Abú Bakr al-Bagdádí by se ozval z nějakého videa, že je naživu, došlo by k diskreditaci Donalda Trumpa způsobem, že je naprosto neschopný a manipuluje s veřejností. Je totiž naprosto zjevné, že něco tady nehraje.

Dům srovnaný se zemí, který byl také prý zničen při útoku na dodávku. S tím ale nesouhlasí tvrzení, že se Abú Bakr al-Bagdádí odpálil v autě vestou s výbušninami.

Pokud by taková akce opravdu měla proběhnout, musela by proběhnout se souhlasem ruské armády v provincii a se souhlasem ruské PVO a velení v Moskvě. Celá operace by navíc byla prezentována jako úspěch USA a Ruska společně, protože odstranění vůdce ISILu by bylo důvodem k oslavě. 

Jenže slova amerického prezidenta o tom, že operace proběhla ve spolupráci s Ruskem a Tureckem, odkrývají velkou trhlinu v tomto příběhu. 

Rusko ostře a kategoricky odmítá spolupráci na této operaci a navíc odmítá přítomnost amerických helikoptér ve svém vzdušném prostoru. To znamená, Donald Trump neříká pravdu a Rusové na ničem nespolupracovali a o ničem nevěděli. Donald Trump poděkoval úplně všem v regionu, poděkoval Sýrii, Iráku a Kurdům za operaci. Jenže nikdo o takové operaci neví.

Operace v Idlíbu je zjevný podvrh, ale účel zatím není jasný

Distanc Moskvy od operace a chybějící důkazy z armádních zdrojů napovídají, že Donald Trump se mohl stát obětí spiknutí uvnitř Pentagonu a nedostává ze Sýrie pravdivé informace. Generálové a zpravodajci mu zjevně posunují historky o operacích v Sýrii, které prostě neexistují. Jsou to zkrátka jen operace vykreslené médii. 

Šéf ISILu Abú Bakr al-Bagdádí by se rozhodně neschoval u svých úhlavních nepřátel na dostřel ruských, syrských a tureckých pušek v oblasti, kde probíhají válečné operace turecké armády.

Buď se jedná o "mediální úmrtí" šéfa ISILu po jeho stažení ze Sýrie, anebo jde právě o past na Donalda Trumpa. 

Anebo, existuje i třetí varianta, je to začátek volební kampaně Donalda Trumpa, který před voliči chce mít stejný úspěch a zářez jako Barack Obama, který dopadl Usámu bin Ládina. 

Jenže, v této poslední variantě mi nehrají ta Trumpova děkovná slova Rusku a ostatním. Trump by přece musel vědět, že Rusové se ke spolupráci na akci nepřihlásí, pokud to nebude pravda. A tohle zjevně nebyla pravda, tohle totiž byla podle všeho zinscenovaná operace.

V této dodávce údajně zahynul Abú Bakr al-Bagdádí se svými 3 syny. Protože se nenašla žádná těla, byl Pentagonem příběh záhy změněn na verzi o jakési přestřelce v podzemním tunelu

Výsledkem z operace je tak pouze jakési noční video s nějakými výbuchy na obzoru noční krajiny a poděkování za spolupráci ze strany amerického prezidenta Rusku, které to ovšem ostře odmítá. Odvedení pozornosti od procesů v USA by byla ještě ta lepší varianta. 

Ta horší spočívá v tom, že jde o past nachystanou na Donalda Trumpa. 

Nedivil bych se, až začne kampaň příští rok a Donald Trump se bude chlubit, že je schopný vojevůdce, že se najednou objeví video a Abú Bakr al-Bagdádí z něho pozdraví amerického prezidenta. 

Na místě Donalda Trumpa bych si před volbami dával velký pozor na to, co mi posunují generálové za informace ze Sýrie.


Zdroj