Až vykřesne jiskra, nikdo to nezastaví.

30.07.2019

Německá tragédie ze včerejšího dopoledne už má své dozvuky v Česku. Smrt malého chlapce, kterého Afričan shodil do kolejiště i s jeho matkou, nenechala české politiky chladné. "To nemůže skončit dobře," konstatoval poslanec Jaroslav Foldyna (ČSSD). A ozývala se volání po odpovědnosti. "Krev toho nevinného dítěte padá na jejich hlavy," prohlásil známý glosátor o politických špičkách v Německu. 

A německá politička Zelených se ozvala, že lidé by neměli stát tak blízko ke kolejišti...

Jako jedna z prvních v Česku na incident upozornila členka Trikolóry Helena Mallotová. "Poslouchám právě polední zprávy. Již druhý případ v krátké době. Dnes ráno strčil 40letý Eritrejec osmiletého chlapečka s matkou pod IC vlak na hlavním nádraží ve Frankfurtu n. M. Žena se zachránila, dítě zemřelo. Pachatel se pokusil utéct, svědci ho chytili před budovou. Zatím nic nového není. Otřesená policejní mluvčí nic dalšího sdělit nemohla. I to, že se jedná o Afričana, řekla až na přímou otázku novináře," informovala. A na adresu Zuzany Čaputové dodala: "Tak ať se začíná připravovat Slovensko, paní prezidentka má evropské srdce."

Bývalý poslanec ANO Bohuslav Chalupa k tomu také přidal temné proroctví: "... napětí roste, díky neschopnosti a dobře zaplacené neochotě politiků postavit se čelem ke svinstvu, neochotě věci skutečně řešit, dojde dříve či později k ničivým, devastujicím střetům mezi domorodci a nekompatibilními parazity..." A říká: "A až vykřesne jiskra, nikdo to nezastaví. Úlohou všech národů na východ od hranice oné 'vysokorychlostní' EU, EU národů '1. kategorie' je a bude, aby se tato zkáza nedostala přes naše národní hranice!"

Poslanec Patrik Nacher (ANO) už očekává klasickou obrannou linii: "Přijdou zase ty paargumenty o tom, proč se píše zrovna o tomto případu, když urcitě existuje spousta případů (viz znásilnění na Litoměřicku), kdy někdo někoho shodí s dítětem do kolejiště a nepůjde zrovna o Afričana..."

"To nemůže dobře skončit," odtušil krátce poslanec Jaroslav Foldyna (ČSSD). 

Docent Radim Valenčík k tomu taktéž krátce podotkl: "Teprve začátek."

Ozval se také glosátor Petr Paulczyňski: "Milony lidí ze zemí, kde jsou na úrovni středověku, musí mít nutně následky, a čekat, že budou dobré nemůže nikdo, samozřejmě s výjimkou vítačů a kancléřky Merkelové, která to všechno hravě zvládne. Krev toho nevinného dítěte padá na jejich hlavy." A dotázal se: "Jak to, že jsou všichni odpovědní tak ticho, když se už tady vraždí děti?"

Petr Paulczyňski @paulczynski

Milony lidí ze zemí, kde jsou na úrovni středověku, musí mít nutně následky, a čekat, že budou dobré nemůže nikdo, samozřejmě s výjimkou vítačů a kancléřky Merkelové, která to všechno hravě zvládne. Krev toho nevinného dítěte padá na jejich hlavy. https://www.novinky.cz/

445:46 PM - Jul 29, 2019Twitter Ads info and privacy
Petr Paulczyňski @paulczynski

Jak to že jsou všichni odpovědní tak ticho když se už tady vraždí děti?

726:15 PM - Jul 29, 2019Twitter Ads info and privacy

Bývalý šéf Realistů ironizoval: "Ten Eritrejec je nevinný. Je to pouze další tragédie nešťastného migranta, který nezvládl frustrující život v nesnesitelně mírumilovné společnosti."

Petr Robejšek@RobejsekPetr

https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/511784-eritrejec-v-nemecku-shodil-pod-vlak-zenu-s-osmiletym-chlapcem-dite-zemrelo.html ...
Ten Eritrejec je nevinný. Je to pouze další tragédie nešťastného migranta,
který nezvládl frustrující život v nesnesitelně mírumilovné společnosti.

Eritrejec v Německu shodil pod vlak ženu s osmiletým chlapcem, dítě zemřelo

Na hlavním nádraží ve Frankfurtu nad Mohanem shodil muž do kolejiště pod projíždějící vlak ICE matku s osmiletým chlapcem, napsal server týdeníku Focus. Dítě na místě zemřelo, matka pád přežila...

novinky.cz8920:58 - 29. 7. 2019Informace o reklamách na Twitteru a soukromí

Advokátka Jana Zwyyrtek Hamplová se také nedržela zkrátka: "Tohle si sem vozíme. Lidi bez minimální úcty k nám, bez respektu k čemukoli, útočící bez důvodu. Nedivila bych se, kdyby otec dítěte a manžel vzal spravedlnost do svých rukou."

Jak píší německá média, ministr vnitra Horst Seehofer kvůli tomuto drážnímu neštěstí a dalšímu, které se odehrálo v neděli 21. 7., přerušil dovolenou. 

Německá členka strany Zelených, odbornice na dopravu k incidentu poznamenala, že cestující by neměli stát příliš blízko u kolejiště. "Pokud se všichni budou držet pravidel, budou tato opatření stačit pro bezpečné užívání nástupišť," tvrdí. Její slova přinesl německý bulvární deník Bild.

Advokátka Hamplová reaguje na její slova: "To je na doživotní diskvalifikaci z politiky i ze společnosti slušných lidí."

Zdroj