Již za dva dny poteče žluč pražskými ulicemi. Čeká nás pochod Chvilkařů na Hrad. A to v souvislosti s připomínkou 21. srpna 1969.

19.08.2019

Před bezpochyby monumentální demonstrací z produkce Milionu chvilek pro demokracii, která pod záštitou oslav 17. listopadu bude opět napínat struny a stmelovat jednu skupinu občanů v jejich nesmlouvavé pravdě proti většinovému špatně smýšlejícímu "zbytku", nás čeká pochod Chvilkařů na Hrad. A to v souvislosti s připomínkou 21. srpna 1969.

Troufám si věštit, že spíše než připomínky se ale opět dočkáme, ostatně sami to avizují, hudebně-dramatických a recitačních výstupů na téma "Ukaž, jak moc nesnášíš Babiše, Zemana, Rusko a Čínu a vyhraješ mávátko na příště".

"21. srpna 1969 stříleli Češi do Čechů. Rok po sovětské okupaci byly občanské protesty brutálně rozehnány policií, armádou i Lidovými milicemi. Desítky až stovky lidí byly zraněny. Pět mladých lidí bylo zastřeleno. Nikdo z pachatelů se ani po revoluci 1989 nedostal k soudu. Oběti ani pozůstalí nikdy nebyli odškodněni," píše nezisková organizace na svém Facebooku.

Připomenou aktuální problémy. Miliardy pro Walderode? Nevyhoštění migrantky? Cenzuru?

Tyto události si Milion chvilek pro demokracii připomene pochodem, který povede z Václavského náměstí na Hradčanské náměstí. Co je však stěžejní: "Vedle připomenutí minulých událostí chceme však připomenout i aktuální problémy," píše neziskovka.

Tak si říkám, jestli připomenou třeba bezprecedentní prolomení Benešových dekretů královéhradeckým soudem, který přiklepl vdově po německém šlechtici Karlovi des Four Walderode vrácení majetku (lesů, pozemků a objektů včetně zámku Hrubý Rohozec v hodnotě asi 3 miliardy). Tento rozsudek může mít pro Českou republiku dalekosáhlé důsledky.

Nebo připomenou další nedávnou bombu, kdy plzeňský soud odmítl vyhoštění (údajné) nigerijské migrantky, která se do Evropy nelegálně dostala na falešné doklady, rok a půl pracuje v ČR jako striptérka, přičemž sám soud si "je vědom, že není známa její skutečná identita".

Připomenou miliardy, které v dividendách odcházejí nadnárodním společnostem z České republiky?

Připomenou cenzuru sociálních sítí, likvidaci on-line diskuzí úderníky z #jsmetu nebo udavačství takzvaných elfů?

Připomenou případ znásilnění české dívky migrantem, po němž se slehla zem (který tady vlastně ani nebyl)?

Co tedy připomenou?

Stokrát omleté něco, co neumoří ani osla...

"Vadí nám, že prezident republiky záměrně rozděluje společnost, prosazuje zájmy Ruska a Číny, hrubě porušuje Ústavu České republiky a nemístně zasahuje do složení vlády. Vadí nám, že je vláda držena při životě jen díky hlasům komunistů. Vadí nám, že premiér - trestně stíhaný bývalý agent StB - poškozuje svým obrovským střetem zájmů celou naši zemi. Vadí nám, že tento slabý premiér není schopen prezidentově svévoli čelit.

Dnes už nám nehrozí ruské tanky. Přesto proti nám Rusko vede efektivní informační válku. Dnes nám nehrozí násilné potlačení občanských protestů (tak jako se to stále děje v Rusku). Hrozí nám však lhostejnost a postupný rozklad demokracie. Chceme dát najevo, že jsme tady a že jsme připraveni demokracii a její instituce bránit."

Kdo to převezme? Aktivista, umělec, sportovec nebo youtuber?

Aha. Takže stokrát omleté něco, co neumoří ani osla... Rusko, Čína, porušování Ústavy, Babiš agent. Mně taky vadí věcí a pořád s tím neprudím někomu pod okny na náměstích. Zaujal mě taky termín "slabý premiér", zřejmě přebraný od PR ODS.

Ač Andrej Babiš není žádný můj velký oblíbenec, velmi by mě zajímala jejich představa "silného premiéra". Předpokládám, že by šlo o nějakého "superlídra" z Demobloku 2.0. Třeba pana Fialu? Pana Pospíšila? Nebo předsedy STAN či KDU-ČSL, které si v rychlosti ani nevybavím?

No, ale konečně k věci. 

Takže 21. srpna se vybraná kohorta lepších lidí za podpory za nos tahané pochodující větší části (která to myslí upřímně) vydá na Hrad. 

A kdo to tam tedy konečně převezme? Mikuláš Minář, Dominik Hašek nebo Jaroslav Hutka? Zdeněk Svěrák? Případně Radek Banga, Bohuš Kartous nebo Kovy? 

Na věk nehleďte, mládí vpřed!

Hlavně si to ale domluvte, ať není v přímém přenosu před kamerami České televize velké faux pas.


Zdroj

Q.S.

S ohledem na to, že Miloš Zeman v roce 1969 nevelel Lidovým milicím a útvarům Ministerstva vnitra ČSSR, že se stavěl proti okupaci, že Leonid Iljič Brežněv je již 36 let po smrti, že už skor 30 let neexistuje ani SSSR, mi celé divadlo přijde nevkusně pokrytecké, účelové a pochopitelně i zrežírované kvůli něčemu úplně jinému, než je vzpomínka na oběti roku 1969 a následné perzekuce...

Stačí se jen trochu zamyslet a používat vlastní mozek místo hotových a vyfabrikovaných názorů a propagandy. Jenže dnes je vlastně propaganda "pravda" a pravda zase "propaganda", černá je bílá a kolečko je čtvereček a nic nesouvisí s ničím, takže co čekat, že....?

A bez výměny prezidenta, vlády a radikální změny poměrů se stavidla migrace, eura, ekofikace, odstranění Benešových dekretů a rozplynutí českého živlu v německo-francouzském obětí EU v požadovaném termínu zvednout nepodaří...

A ve volbách to nejde a nejde, tak se halt musí přitvrdit... Když to nejde po dobrém, půjde to po zlém.

Ostatně i von Neuratha nakonec vystřídal Heydrich. Aby se to zefektivnilo a urychlilo a tschechische untermensch si uvědomil, že má právo akorát držet hubu, krok a makat pro říši... Dokud nevyhyne.

Nic nového...