Cílem politiků nikdy nebylo ochránit lidi před nějakou nemocí nebo čímkoliv jiným. Cílem je vždycky posunout populaci blíž k otroctví a vládnoucí vrstvu blíž k neomezené moci.

31.08.2023

Dnešní svět má spoustu problémů. Ten největší z nich je, že to, o čem si většina lidí myslí, že jsou vážné problémy, ve skutečnosti vůbec problémy nejsou, a věci, které jsou skutečné problémy, si většina lidí ani neuvědomuje nebo je silně podceňuje. Výsledkem pak je, že ti, co způsobili ty (skutečné) problémy, pod záminkou řešení (fiktivních) problémů prohlubují ty existující (skutečné) problémy, zatímco většina lidí věří, že se problémy řeší, a podílí se na jejich prohlubování.

Neboli, z pohledu cynického mimozemšťana: "Bože, to jsou idioti."

Jako "největší problémy naší společnosti" nám mediální kur- presstitutky, které posluhují politikům, kteří posluhují bankéřům, kteří posluhují tajným manipulátorům, kteří pravděpodobně posluhují "reptoidním superpsychopatům z Orionu" nebo tak něco, posledních pár desetiletí předhazují věci jako terorismus, viry, "klimatickou změnu" a podobně. 

To jsou převážně falešné "hrozby", přinejmenším v tom rozsahu, v jakém se prezentují.

Na druhou stranu tu máme velký množství (i když převážně úzce souvisejících) skutečných problémů a hrozeb, které všichni ti zmínění posluhovači nejen ignorují, ale většinou i způsobují. 

Většina veřejnosti je zároveň už tak zpitomělá a dezinformovaná (což se dá považovat za velký úspěch CIA a spol.), že se v tom vůbec nevyzná, podporuje svoji demisi, a požaduje přesně to, co po ní paraziti chtějí, v mylném domnění, že se něčemu vzpírá.


Aktivismus býval o tom, že se lidi bouřili proti zlým korporacím a psychopatickým globalistům. 

Dneska je aktivismus pod kontrolou těch korporací a globalistů a lidi se bouří proti normálním lidem, kterým stačí dvě pohlaví, proti klimatu (Nebo za klima? 

Nikdy přesně nevím, o co těm debilům, co se pořád betonují k silnicím, jde – a hlavně proč je z toho pořád někdo vysekává. 

Nechte je tam sakra přilepené, ne?), nebo proti elektrárnám, které jim zajišťují elektřinu (protože je lepší postavit větrníky, který nám sice zajistí hovno, ale jsou údajně (ve skutečnosti ne) o trochu "ekologičtější"). 

A přitom si ještě myslí, že jsou "proti systému".

Prostě je to všechno na palici. 

Takže si trochu roztřídíme, co problém je a co ne.

Falešné problémy

Viry a pandemie

Tomu, že nás závažně ohrožují pandemie zákeřných virů, může už věřit jen idiot. 

Pomineme, že zatím pořád nikdo nebyl schopný prokázat, že nějaký viry vůbec existují. 

Tohle je na většinu společnosti, včetně alternativy, pořád ještě moc náročné téma, a v oceánu kognitivních zkreslení, předsudků a dlouholetého programování je málokdo schopný pochopit rozdíl mezi reálným virem a nějakou DNA sekvencí vykonstruovanou na počítači.

Vykašleme se tedy na existenci virů a všímejme si toho, že tu jsou nějaké chřipky (ať už je způsobuje cokoliv), které jsou vnímané jako "nemoci" (což je taky dost pochybný pohled na věc, ale to budeme taky ignorovat), a že je to údajně ohromné nebezpečí. 

Jaká jsou fakta?

Fakta jsou hlavně taková, že ačkoliv nás v posledních desetiletích strašáci straší jednou děsivou pandemií, ze které všichni umřeme, za druhou, tak se žádná taková nemanifestovala. 

"Nemoci", na které umře 5 lidí z tisíce nakažených, musí jim být přes 80 a musí mít i nějakou jinou nemoc, společnost opravdu nijak vážně neohrožují.

Všechny epidemie, kterými nás paraziti v posledních desetiletích děsili, byly extrémně zveličené, a to samozřejmě naprosto záměrně. 

Strašení milióny mrtvých je oblíbený sport politiků, a to i přesto, že tyhle předpovědi nikdy nevyšly (a nakonec se vždycky zjistí, že ti, co to předpovídali, už od začátku věděli, že je to lež – mimochodem stejně jako od začátku věděli, že incident v tonkinském zálivu byl vymyšlený, nebo že Saddam žádný WMDéčka nikdy neměl).

Cílem politiků nikdy nebylo ochránit lidi před nějakou nemocí nebo čímkoliv jiným. 

Cílem je vždycky posunout populaci blíž k otroctví a vládnoucí vrstvu blíž k neomezené moci. 

Plandemie jsou výborné záminky k uskutečnění takových plánů, neboť strategie "vzdejte se svých práv, nebo umřete", funguje o hodně líp než jen "vzdejte se svých práv", bez vidiny "mrazáků v ulicích" nebo nějaké podobné smyšlené absurdity. 

Jak lidem zahrozíte, že by mohli umřít (kterážto myšlenka je vždycky nějak překvapí, protože žijí svoji parodii na život v iluzi vlastní nesmrtelnosti), nahradíte u nich racionální myšlení vyděšenou debilitou, a pak vám zobou z ruky jako vyhladovělé sýkorky.


Kromě zavedení totalitních změn ve společnosti jsou plandemie dobré také k tomu, aby se do lidí dalo napíchat víc jedů (slabí a nemocní lidi jsou dobrý byznys a nekladou velký odpor) než normálně, a v lepším případě, jak se vyvíjí technologie, i nějaké ty genetické modifikátory, které, když Satan dá, budou mít za následek ještě větší poslušnost a menší schopnost myslet. 

(Což se podle všeho v poslední době dost dobře daří. Ale to je určitě jen totální náhoda.)

V neposlední řadě si bystřejší pozorovatel jistě všimne, že ty "pandemie" nějak podezřele často korelují s podezřelými aktivitami v podezřelých vládních biolaboratořích legálně nejasného statusu, který je zhruba popsatelný slovy "je to zakázaný, ale stejně se to dělá"

(Jinými slovy, když už náhodou na nějakou epidemii opravdu dojde, tak ji celkem jistě způsobili ti hajzlové, co předstírají, že se vás před ní snaží "zachránit".)

Takže viry fakt nejsou žádná velká hrozba, bez ohledu na to, jestli opravdu existují nebo ne. 

Velká hrozba jsou, jako vždy, jen paraziti, co si v laboratořích zbytečně hrají s všelijakými nebezpečnými věcmi, obvykle s cílem udělat z nich ještě nebezpečnější věci, což průměrnému občanovi z nějakého důvodu (zřejmě protože je idiot) nepřijde divné.

Utrácení miliard našich peněz na "boj s viry" je tedy podvod, protože jsou to vyházené peníze. 

(A to i bez toho, že "bojujeme" s něčím, co se nikdo neodváží pokusit izolovat a prokázat tak, že to vůbec existuje.) 

Realita je ale ještě mnohem horší, protože ty prachy ve skutečnosti nejdou na "zbytečnou ochranu", ale na záměrné tvoření hrozeb a hlavně záměrné tvoření fuckcín, které jsou ještě horší, než ty uměle vytvořené hrozby.

Kdokoliv ještě v budoucnu skočí vládám na nějaké kecy o virech, je nepoučitelný idiot. 

Biologické zbraně ale rozhodně existují. 

A vyrábí je kdo? 

Vlády. 

A ty nás před nimi budou chránit? 

Určitě…

Terorismus

"Válka proti teroru" byla před 20 lety velká show, a ten terorismus (tenkrát prakticky synonymum pro Islám, který nám sem dnes vlády tahají záměrně) ta úplně největší hrozba na světě. 

Jen je škoda, že žádný ze všech těch slavných "teroristických činů" nespáchal ten, o kom se nám přesvědčivě tvrdilo, že ho spáchal.

Stručně řečeno, 99% veškerého terorismu mají na svědomí CIA/MOSSAD/MI6/NSA/DHS/FBI/MI5 a další státní agentury a tajný služby. 

Dojde-li v zemi XY k teroristickému činu, hledejte viníky primárně v tajných službách země XY s asistencí největších expertů na páchání terorismu, CIA/MOSSAD/MI6.

Svést se to ale vždycky musí na někoho jiného. 

Kdo to bude, závisí na tom, jaký politický zákeřnosti je zrovna třeba prosadit. 

Obětní beránci se rekrutují překvapivě snadno. 

Falešné "důkazy" se nastražují taky snadno. 

A kdyby se náhodou začaly objevovat důkazy o skutečných pachatelích, místní policie je ochotně ztopí, zatímco se média budou dívat někam jinam.

"Terorismus" sleduje jednoduchý model – tajné služby naplánují a spáchají teroristický akt, narafičí jako viníka nějakou skupinu, která je v opozici jimi prosazované politice, a média se postarají o to, aby bylo lidem jasné, jak špatní jsou tihle "viníci" a jak důležité je prosadit tu politickou sviňárnu, kterou se paraziti snaží prosadit. 

A aby už k terorismu nedocházelo, je nutné omezit vaši svobodu, protože kdo ví, jestli ten terorista náhodou nejste vy.


Je to pořád dokola. 

Naletí na to jen úplnej debil. 

(Neboli jen asi 70% populace.)

Klimatická změna

Dnes je v módě hrozba "klimatické změny". 

Není nad to strašit lidi něčím všudypřítomným, co tu bylo od počátku věků a bude až do jejich konce. 

Jelikož klima ale samo od sebe nikoho nijak zvlášť neohrožuje, je nutné si o klimatu vymyslet všelijaké pohádky a vyprodukovat předpovědi stejně směšné a nepravdivé, jako ty o virech.

Podle klima-alarmistických předpovědí jsme už několikrát měli být mrtví, pod vodou, upečení za živa, nebo všechno zároveň. 

A stejně jako u těch virů, tahle hrozba se ne a ne reálně manifestovat. 

Máme sice nějaké požáry, ale stejně jako epidemie záhadně vznikají kolem biolaboratoří bez asistence přírodních pochodů, tyhle požáry záhadně vznikají kolem lidí, co záměrně zapalují lesy bez asistence přírodních pochodů. 

Zvláštní náhoda.

Po nedávné operaci na Havaji se taky můžete zamyslet nad tím, jestli propaganda o tom, jak "klimatu přeskočilo" a zakládá všude požáry a způsobuje povodně a zabíjí zvířata a kdesi cosi, nemá náhodou za úkol maskovat to, že vládní paraziti všude zakládají požáry, způsobují povodně, zabíjejí zvířata, a podobně. 

Jestli ta pohádka o "šíleném počasí" nemá odvádět pozornost od toho, že s tím počasím někdo zákeřně manipuluje záměrně.

Předhazované modely neodvratného klimasakru jsou opět naprosto absurdní. 

Prý když se zvýší průměrná teplota o jeden stupeň, budeme hromadně umírat. 

Asi jako neporoste obilí nebo co a zatopí nás ledovce a kdoví co ještě.

Já tedy nevím. 

V létě tu bývá mezi 15 a 35 stupni a v zimě mezi 0 a -20. 

Takže člověk žijící na jednom místě zvládá rozmezí 55 stupňů a pěstování obilí a jiných potravin se děje v rozmezí 20 stupňů. 

Globálně lidská společnost zvládá od Sahary po Sibiř rozmezí ještě větší.

A když se globálně průměrná teplota zvedne o jeden stupeň, tak jako všichni pomřeme? 

To povídejte někomu jinému. 

Tomu snad může uvěřit jen někdo, kdo je úplně blbý, k tomu podplacený, a ještě navíc pořádně zfetovaný. 

Neboli průměrný český politik. 

Jinak asi celkem nikdo.

Jenže nad námi pořád visí nějaký ten "mezní rok", maximálně 10 let v budoucnosti, kdy se stane fakt obrovský průser, pokud se nepodvolíme a neuděláme věci, který mají malý (pokud vůbec nějaký) vztah ke klimatu, ale velký vztah k naší svobodě, respektive k jejímu mizení. 

Ten mezní rok se neustále musí posunovat dál, jak se neustále ukazuje, že na to letos zase nedošlo, ačkoliv prý furt děláme všechno blbě. 

Nikdo s dlouhodobou pamětí nemůže brát vážně jakékoliv "oficiální předpovědi". 

Všechno jsou to podvody objednané na zakázku.

Na věrohodnosti tomu rozhodně nepřidává to, že ještě v 70. letech nás strašili dobou ledovou, což o 10 let později změnili na globální oteplování, což ještě o něco později museli změnit na vágní "klimatickou změnu", jelikož ani drastické ochlazení, ani drastické oteplení se nekonalo, ale nějaká "změna" se děje pořád. 

Sice to ničemu nevadí a nikdo nedokáže říct, jaká změna nás to přesně ohrožuje a jak (když teda ochlazení i oteplení padlo), ale to nevadí. 

Realita s tím nemá co dělat. 

Hlavně se bojte a dělejte, co vám řekne profesionální globalistická mafie. 

A moc nedýchejte, protože to by nás mohlo zabít.

Většina toho, čím nás neustále straší, jsou prokazatelně nesmysly. 

Můžeme se běžně dočíst, že ve skutečnosti současná hladina moře je nejnižší za 8000 let, že se Pacifik ochlazuje, nebo že ledovce narůstají od Grónska až po Antarktidu, zatímco politici a média nám předpovídali, že severní pól bude bez ledu, nebo že děti v Anglii nebudou vědět, co je sníh, z čehož se nic ani trochu nevyplnilo.


Celý klimagorismus je úplně vyšinutý a jeho podpora vyžaduje, abyste byli buď profesionální lháři nebo dementi bez jakýchkoliv znalostí o klimatu, biologii, chemii, a pokud možno i o všem ostatním. 

Boj proti plynům nutným k životu je evidentní známka nepříčetnosti. 

Klimagoři už nám zoufale předhazují, že ženská zahalená od hlavy k patě, včetně rukavic, pracující v létě vedle otevřeného ohně, trpí horkem v důsledku "klimatické změny". 

Tohle fakt normální člověk nevymyslí.

Klimatická "hrozba" by se dala snadno neutralizovat přestěhováním všech politiků na Slunce. 

Vypařila by se, stejně jako oni.

Přelidněnost

Globalistická parazitická jelita jako deBill gAIDS nám taky často cpou, že je nás tu moc a je třeba to zredukovat. 

Sice nemám nic moc proti odstranění pár miliónů idiotů, obzvlášť když se odstraní dobrovolně sami vlastní blbostí, ale v principu je tohle pořád lež.

Problém není, že je na Zemi moc lidí

Problém je, že na Zemi je moc idiotů a zároveň 99% lidí "ve vedení" jsou psychopati. 

Planeta by nás v pohodě uživila, kdybychom se chovali inteligentně, ale kombinace "psychopati nahoře a idioti dole" vede k velmi destruktivnímu způsobu existence, který je dlouhodobě neudržitelný. 

Kdyby lidi nebyli idioti, mohlo by nás tu v pohodě žít třikrát tolik, co teď.

Z přelidněnosti může teoreticky vznikat například nedostatek potravy a znečištěný prostředí, jenže když vidíme, že paraziti u kormidla znečisťují prostředí víc než všichni normální lidi dohromady, a že likvidují potravinový řetězec záměrně, tak se dá logicky usuzovat, že jim nevadí nedostatek potravy a znečištěný prostředí, ale spíš prostě ti lidé.

Takže "přelidněnost" je problém jen pro tu vládnoucí vrstvu v tom smyslu, že nás tu tolik nechtějí, protože jim lezeme na nervy (tím, že existujeme). 

Proto se rozmáhá sterilizace skrz fuckcinaci a "změnu pohlaví" z plodného na neplodné.

Cholesteror

Jako snad už poněkud zastaralý příklad menšího globálního "problému" uvedu ještě cholesterol, kterým nás tu strašili taky desítky let. 

Že prý je jako špatný a nemáme jíst ty živočišný tuky a vajíčka, nebo ztloustneme a budeme nemocní. 

Tohle do nás hustili horem dolem a místo sádla nám vymysleli margaríny.

Už dávno víme, že margaríny jsou svinstvo s výživnou hodnotou (a téměř stejném chemickém složením) jako plasty, nezdravé jsou rostlinný oleje, a ty živočišné tuky a vajíčka jsou naopak zdravé. 

Jedna studie za druhou to v posledních letech prokazují (a víme i to, že ty původní studie, ze kterých ty bláboly vzešly, byly zfalšované), takže se o tom už moc nemluví, i když se pořád občas najde nějaký debil, který zaspal dobu, a předhazuje lidem ty blbosti ještě dnes. 

Navíc stejně jako CO2, cholesterol není nijak nebezpečný, je naopak nutný k životu, a jeho nedostatek je větší problém než jeho přebytek.

Cholesterol možná není v současné situaci nijak zajímavý, ale je to klasický příklad toho, jak se vždycky vymyslí nějaký bubák, lidi se naženou do nějakého nesmyslného chování, který jim jen škodí, a když se za 30 let provalí, že to byla všechno lež, tak se o tom nenápadně přestane mluvit a lidi se straší nějakou jinou kravinou. 

Cholesteror nahradí muslimteror, ten pak nahradí virusteror, s tím se střídá klimateror, a tak dál. 

Hlavně musí být furt na obzoru nějaký teror.

Lidem by mělo být jasné, že kdykoliv nám nějakou "závažnou hrozbu" předhodí politici, nebo ještě nedej bože WEF nebo WHO, tak je to podvod

Když vám o nějaké "hrozbě" blábolí Tedros, kterého rekrutovali z teroristické organizace, nebo šváb, který bůhví odkud vůbec vylezl, měli byste mít jasno v tom, že ta skutečná hrozba jsou oni.

Skutečné problémy, ale falešné důvody

Rakovina

Je tu taková speciální kategorie, kam patří věci, které opravdu jsou problém, ale kde jsou vám podávané jak falešné důvody, tak falešné řešení toho problému. 

Typický příklad je rakovina.

Je jisté, že rakoviny v posledních desetiletích značně přibylo a umírá na ní hodně lidí. 

Tím ale pravda v mainstreamu končí. 

V první řadě má průměrný člověk dost mizernou představu o tom, co rakovina vůbec je. 

Myslí si, že je to nějaká zákeřná "nemoc", která může náhodně napadnout kohokoliv.

Dá se spekulovat o tom, jestli je to vůbec nemoc (stejně jako u chřipky). 

Spíš je to přirozená reakce těla na určité podmínky. 

Neboli když si zhuntujete tělo, tak se to tělo buď detoxikuje (chřipka), nebo jinak brání, třeba tím, že to vzniklý svinstvo obalí, aby ho odizolovalo od zbytku těla, a tak vznikne "nádor" (rakovina). 

Pokud si tělo přestanete huntovat, nádor časem zmizí. 

Tělo si s tím poradí a odklidí ho.

Přístup oficiální medicíny je bohužel ten, že po celou tu dobu, co si huntujete tělo, vás považuje za "zdravé", nedokáže si dát do spojitosti huntování těla se vzniklým nádorem, a když nádor vznikne, tak místo abyste byli informováni, že si máte přestat huntovat tělo (to se v moderní medicíně zásadně nedoporučuje, protože na nezhuntovaných tělech pharmafie houby vydělá), jsou do vás aplikované extrémně jedovaté látky, aby nádor brutálně zničily

Tím se samozřejmě zhuntují části těla, které ještě zhuntované nebyly. 

Je to jako "léčit" škrábanec na ruce amputací té ruky. 

Škrábanec zmizí, ne?

K tomu se doktoři tváří, že rakovina je skoro nevyléčitelná (vyjma chemoterapií s oficiální úspěšností 2-3%, do který vás ale budou nutit prakticky násilím, protože byznys jako kráva), ačkoliv efektivních způsobů, jak se velmi levně zbavit rakoviny, bylo objeveno už nesčetně a tisíce lidí jimi bylo úspěšně vyléčeno. 

Jelikož z takového postupu ale pharmafie nemůže vytřískat miliardy (a ještě by přišla i o ty kšefty s chemoterorem), tak jsou všechny tyhle metody označované za podvody (přestože spolehlivě a prokazatelně fungují) nebo dokonce zakazovaný, a jejich praktikanti jsou pronásledováni, zbavováni licencí, hnáni k soudům, atd.

Takže problém s rakovinou je hlavně ten, že když budete poslouchat rady oficiálních odporníků, tak ji snadno získáte a těžko se jí zbavíte

Když ale odporníky pošlete do háje a místo toho budete žít normálně zdravě, tak rakovinu pravděpodobně nikdy mít nebudete, a kdyby náhodou jo, tak si ji můžete snadno vyléčit jedním z mnoha dostupných způsobů.

Skutečné problémy

Ačkoliv nás mluvící hlavy retardovaných poskoků pedofilních psychopatů ujišťují o hrozivosti fiktivních problémů, neznamená to, že tu žádné skutečné problémy nejsou. 

Naopak, je jich víc než dost. 

O těch už se ale nemluví, nebo aspoň ne jako o problémech. 

Už jsme došli tak daleko, že se propagují jako něco normálního, nebo dokonce žádoucího. 

V horších případech se nařizují povinně.

Ztráta svobody

Tohle je v podstatě největší problém dnešní doby. 

Je naprosto záměrný, protože to je vlastně prvotní cíl vládnoucích parazitů – zbavit nás postupně veškeré svobody a udělat z nás totální otroky

K tomu se váže většina těch ostatních skutečných problémů, a zároveň k tomu směřují "řešení" všech těch fiktivních problémů. 

To je teda to, o co tu převážně jde.

Máme pandemie → vyřešíme to odebráním základních svobod, omezením pohybu, zakázáním všeho možného, znevýhodněním těch, co nás na slovo neposlechnou, a podobně. 

Máme terorismus → vyřešíme to zákazy nošení všeho možného do letadel a na jiný místa, osaháváním na letištích, ponižováním lidí, většími pravomocemi pro vládu a menšími pro lidi

Máme klimatickou změnu → vyřešíme to zákazem levných energií a všelijakýma daněmi, což povede ke zchudnutí obyvatelstva, což vede k omezení svobody.

Nejen že se ztráta svobody neřeší jako "problém", ale naopak se na všechno navrhuje jako řešení

Že je to z logického hlediska naprostá hovadina, je jasné každému, kdo je schopný logické hledisko zaujmout. 

Což bohužel není moc lidí, protože to vyžaduje fungující mozek.

Všechno, co se tu děje, vede k omezení svobody normálních lidí a posílení kontroly vládnoucích parazitů nad obyvatelstvem. 

Nemůže to skončit ničím jiným než totálním otroctvím. 

Což je dobré pro 0.001% lidí a špatné pro všechny ostatní. 

Pokud na to dojde, nebude už jak to změnit. 

Takže to je problém #1, kolem kterého se točí všechno ostatní.

Centralizace moci a ztráta nezávislosti

Paraziti kolektivního Záchodu se snaží všechno centralizovat, neboli překopat tak, aby šlo všechno řídit z jednoho místa, které budou řídit oni a nebudou mít žádnou opozici. 

Od toho je tu EU a další podvodné organizace jako WHO. 

Účelem je nahradit vlády jednotlivých států nějakou centrální vládou (evropskou a ideálně později globální), kam se lidi ani nevolí, ale nějak pokoutně dosazují pedofilními psychopaty, aby jim do jejich plánů nemohl nikdo kecat a kazit jim je.


Jejich plány jsou, jak už bylo řečeno, jejich absolutní moc a vaše absolutní otroctví

Všechny kecy o tom, jak se centralizací věci zjednoduší a zbezpeční, jsou jen kecy. 

Zjednoduší se ovládání lidí hrstkou psychopatů a zbezpeční se život těch psychopatů, protože normální lidi se jich nebudou moct ani dotknout. 

To je všechno. 

Všichni ostatní budou v permanentním nebezpečí ztráty úplně všeho v ten moment, kdy se systému nějak vzepřou.

Jedna vláda, žádná opozice, totální poslušnost, totální závislost lidí na vládě. 

To je cílem psychoparazitů. 

Kdokoliv podporuje jakoukoliv centralizaci, je blb, který nechápe, že si kope vlastní hrob.

Likvidace soběstačnosti

Jsme denně připravováni o soběstačnost, kterou nám dává pěstování vlastních potravin, chování zvířat, a případně výroba vlastních energií. 

Soběstačnost dává lidem svobodu, a proto ji paraziti musí zakázat a zrušit. 

Proto se vraždí zvířata po tisících, likviduje se zemědělství, půdu skupují psychopati, přechází se na nefunkční zdroje energie, lidem se zakazuje jezdit autem, a na cokoliv, co vede k soběstačnosti, potřebujete stovky povolení za hromadu poplatků.

Soběstačnost lidí tedy musí paraziti znemožnit. 

Pak se nikdo nebude schopný sám uživit a bude závislý na vládě. 

Věci, které jsou dnes zakazované, jsou už úplně absurdní, takže by i těm pomalejším mělo pomalu začít docházet, že to nemá žádný rozumný důvod a je to jen o likvidaci jejich svobody.

Digitalizace

Digitalizace má spoustu problémů, ale v konečné fázi je zase hlavně o tom, že vás zbaví samostatnosti a svobody. 

Vede k té centralizaci moci a vaší neschopnosti cokoliv ovlivnit.

Jedním aspektem digitalizace je, že vy, jakožto obyčejní nevolníci bez kontroly nad čímkoliv, "nemáte nic v ruce". 

Všechno, co v digitalizované společnosti "vlastníte", jsou jen údaje v počítačích, ke kterým vy nemáte přístup

Počítače jsou závislé na elektřině, takže jakmile se vypne elektřina, nemáte vůbec nic, ale hlavně všechny ty počítače a data vlastní pedofilní psychopati, kteří vás nemají rádi.

Jestli jste masochisté a vyhovuje vám posluhovat takovým magorům, radujte se z digitalizace a placení mobilem nebo čipem v ruce. 

Jestli ne, tak tomu vzdorujte, co to jde. 

Plaťte všude hotovostí a kde to odmítají, tak je pošlete do prčic a nenakupujte tam.

Digitalizace taky vytváří závislost na technologii, bez které člověk, který v takové společnosti vyrostl, nic neví, nic neumí, nic si neopraví a nic si nezařídí. 

Je ve všem závislý na někom, kdo sedí u ovládacích tlačítek. 

Neboli na pedofilních psychopatických parazitech.

Když vám váš digitální majetek najednou zmizí, protože došlo k poruše, nebo to někdo hacknul, nebo jste se jen systému znelíbili a bylo vám to provedeno schválně, tak jste prostě bez majetku a můžete se třeba postavit na hlavu

Lépe řečeno, pokud si myslíte, že vašemu "digitálnímu majetku" (tj. včetně digitálních peněz) se dá vůbec říkat majetek, tak jste idioti. 

Ve skutečnosti je to jen něco, co je vám dovoleno používat tak dlouho, jak dlouho budete poslušní.

Upadající vzdělání

Tohle by mělo být celkem logicky považované za dost závažný problém, ale opět se to nejen neřeší, ale i záměrně způsobuje. 

Už to, že nějaká společnost utrácí mnohonásobně víc na zabíjení než na vzdělání, by mělo napovědět komukoliv, kdo není totální kretén, že s touto společností je to dost v prdeli.

Situace je o to absurdnější, že to množství peněz, co chybí ve školství, není zas tak velké a naprosto stupidně se vyhází na totální hovadiny, v čemž jsou přeborníci fialoví hnusové a podobní dementi. 

Zemi, která vyháže prachy na zbraně pro nacistický režim někde v zahraničí, ve válce, která se nás netýká, a ještě se většina těch zbraní ani nedostane na bitevní pole, a pak nemá prachy na vzdělání, důchody, zdravotnictví, zemědělství, a podobně (neboli na takové ty věci, které na rozdíl od zbraní potřebujeme ke kvalitnímu životu), evidentně vládne banda retardovaných zfetovaných přizdisráčů, sloužících nějakému extra zákeřnému psychopatovi.

Nedostatek vzdělání opět vede k závislosti lidí na vládě, případně na korporacích jako Go-Ogle (který jsou ale v současné době od "vlády" prakticky neodlišitelné), totální nesamostatnosti, a tím pádem otroctví. 

Generace, jejíž vzdělání se dá shrnout větou, "Když něco nevím, najdu si to na gůůůglu, takže jsem v pohodě", a která se bez mobilu nikam nedostane a nic nevyřeší, je generace retardovaných otroků, kterou čekají jen hodně těžké a šokující lekce. 

Doufejme, že tak po třetím pořádném šoku jim to aspoň dojde, ale zatím to na to moc nevypadá.


V poslední době už jsme klesli tak hluboko, že se nám debilové v médiích pokoušejí nakukat, že jestli chceme bojovat proti dezinformacím, nesmíme používat kritické myšlení. 

Jisté je, že autor toho článku kritické myšlení rozhodně nepoužil.

Vládní lži, cenzura, a dezinformace

Celý tenhle aparát je závislý na neustálém lhaní a odstraňování pravdy, kdekoliv se náhodou objeví. 

Největší dezinformátoři všech dob se tváří jako bojovníci proti dezinformacím a lžou jak o život. 

O který jim teda opravdu jde, protože kdyby náhodou všem těm debilům okolo nás jednoho dne něco fakt došlo, tak ta banda lhářů dlouho žít nebude.

Že se lže všude možně, možná není tak překvapivé, ale společnost historicky nikdy neměla tak masivní mechanismus na zajištění, aby pravda nemohla nikde proklouznout. 

Lhaní nikdy nebylo tak organizovaný jako dnes. 

Ani Hitler se tomu nepřiblížil. 

Vlády, média, a korporace jsou v podstatě jedna entita pracující na udržování všech těch lží v chodu a odstraňování pravdy, odkud to jen jde.

Lži na nás padají od rána do večera jako déšť sraček, a kdo má ještě pořád odvahu říkat pravdu, tomu je neustále vyhrožováno a musí se běžně potýkat se šikanou policie a aktivně stupidních zfanatizovaných spoluovčanů. 

Skutečný problém se teda samozřejmě neřeší, a místo toho se pronásleduje každý, kdo na něj upozorňuje.

Green deal

Green deal není řešením ničeho, ale vytvářením úplně zbytečných problémů. 

Jeho zhovadilost jsme tu vysvětlovali hodněkrát, takže se nebudeme moc opakovat. 

Přechod z levných, funkčních energií na drahé dysfunkční je prostě jen další zbraň v boji proti vám. 

Budete chudší a závislejší.

Utrácení za špatné věci

Jestli chce vláda hledat problémy k řešení, ať se podívá na to, za co se tu utrácí a na co naopak nejsou prachy. 

Z toho je jasně vidět, že tahle společnost má priority vzhůru nohama, naruby, převálcované ukrajinským tankem, a protažený konečníkem Huntera Bidena.

Nejvíc se tu utrácí za válčení, tj. vraždění lidí. 

To je poznávací značka lidstva na planetě Zemi. 

Hlavní priorita jsou zbraně a zabíjení. 

Na to padá zdaleka nejvíc peněz. 

K tomu patří i všechny ty biolaboratoře, které v rozumné společnosti nemají vůbec co dělat. 

Že jsou vlády nějak schopné ospravedlnit vývoj nebezpečnějších látek, než mají teď, před veřejností, vypovídá o tom, že veřejnost není zvyklá myslet.

To všechno se ale děje už dlouho. 

V poslední době tu k tomu máme utrácení vlád za věci, nad jejichž debilitou zůstává rozum stát. 

Vláda radši hodí hromadu našich peněz na něco, co nedává vůbec žádný smysl a není to k ničemu dobré, než aby to šlo třeba do školství. 

Nechutné částky se vyplácají na samoúčelnou byrokracii, která navíc nikdy nefunguje a jen se ty prachy ztrácí v kapsách parazitů. 

Nic užitečného se při tom nevyprodukuje.

Zároveň neustále vidíme, jak jdou prachy z našich daní na drogy a další úlety politiků, jako Vykulencovy pubertální důkazy jeho dvoucifernýho IQ. 

A to ještě v tom lepším případě jsou to aspoň naši politici. 

Samozřejmě živíme i úchylky zahraničních politiků. 

Hlavně toho kokainového herce, co furt chodí v jednom smradlavém tričku, ať jde kamkoliv.

LGBTPCSK propaganda

Kdo neví, co všechny ty písmenka znamenají, tak P je "Pedofile", C je "Cannibal", a SK je "Serial Killer". 

To jsou teď platný formy sexuální orientace. 

Někoho vzrušují holky, někoho batolata, někoho požírání lidského masa, a někoho vraždění. 

Musíme být tolerantní a umožnit všem jejich sexuální naplnění, ne? 

Ještě tam přihoďte AJ – "Adrenochrome Junkie".

No… ne. 

Normalizace a glorifikace úchylek asi nebude ten správný vývojový krok pro společnost. 

Že společnost pochopila, že lesby jsou normální lidi a ne nějaká odporný monstra, to je hezké, ale nějak se nepodařilo zastavit v bodě rovnováhy a zase se to přepálilo na druhou stranu. 

Takže se sice přestali pronásledovat ti "nenormální", ale teď se místo toho pronásledují normální lidi.

 Protože zřejmě někdo být špatný musí, a když to nejsou ti "gay", tak to asi budou ti "straight". 

Nebo nějaká taková "logika" za tím nejspíš bude.

Nějak mi není jasné, kdo může žrát ty kecy o "změně pohlaví". 

Pokud vím, žádná skutečná změna pohlaví zatím pořád není možná. 

Je možné jen zmrzačení se sterilizací. 

Říkat tomu "změna pohlaví" mi připadá na hlavu. 

To je jako kdybyste se chtěli "předělat na slona" tím, že si na rypák necháte přišít hadici od vysavače. 

To z vás taky určitě udělá plnohodnotného slona, že jo?

Že bude brzo hromada idiotů sterilní, mi nijak zvlášť nevadí, obzvlášť když jsou dospělí a sterilizují se dobrovolně sami. 

To bych v podstatě viděl jako pozitivní výsledek – že se aspoň část debilů eliminuje z téhle společnosti. 

Co mi ale vadí, je, jak se to vnucuje dětem

Mrzačení dětí je na mě fakt trochu moc.

A každý, kdo se nějak podílí na tom, že dítě nabádá k tak zvané "změně pohlaví" a útočí na rodiče, kteří mají rozum a takové hovadině se brání, je nebezpečný psychopat, který by měl někde sedět ve svěrací kazajce. 

(Za starých dob se takový lidi prostě umlátili železnou tyčí nebo tak něco, ale teď už jsme "humánní", takže svěrací kazajka a napíchat do nich co nejvíc fuckcín. Pro jejich dobro, samozřejmě.)

Mezitím jsou pomalu lidi připravováni na přijetí myšlenky, že pedofilie je v pohodě, kanibalismus vlastně taky, a určitě dojde i na nějaký to vraždění a pití dětské krve. 

Jinými slovy, je třeba legalizovat všechny ty věci, co běžně dělají politici a podobná verbež.

Můžeme jen doufat, že nějaká "Boží spravedlnost" v tomhle ohledu přijde včas. 

Společnost, která není ani schopná definovat, "co je žena", natož rozpoznat evidentně zvrhlé zákeřnosti, už má do hrobu opravdu jen ten poslední krok.

Mám ale pocit, že tu jedna věc trochu uniká pod radarem. 

V celém tomhle LGBT-IQ0 chaosu se podle mě záludně míchají dohromady dvě dost odlišné věci

Házet do jedné kategorie lesby a muže, kteří o sobě tvrdí, že jsou ženy, nedává smysl a zdá se, že téma práv pro ty první je zneužívané jako záminka pro podporu úchylek těch druhých

Jedno s druhým má ale pramálo společného.

Lesba má nestandardní sexuální orientaci, ale není blbá, a tak si je dobře vědoma toho, že je žena, a nepokouší se nikomu, ani sobě, nakukat, že je chlap. 

Nevznikají u ní pak takové problémy, jako že by se cpala na jiné záchody, než má, a nedožaduje se neustále toho, aby ji ostatní vnímali jako něco, co není.

Úplně jiný případ je někdo, kdo má dělohu a vejcovody a tvrdí o sobě, že je chlap, nebo někdo, kdo ve svých varlatech vyrábí sperma a tvrdí o sobě, že je žena. 

To jsou jednak evidentní příklady psychologických poruch, a jednak způsobují ve společnosti očividný problémy tím, že jejich tolerování umožňuje úchylům mužského pohlaví cpát se na místa určená pro ženy, v důsledku čehož pak běžně dochází k sexuálnímu obtěžování a znásilněním, o čemž si můžeme v poslední době přečíst každých pár dní. 

Zřejmě když ta údajná "žena" dostane erekci, tak jaksi "zapomene", že je žena. 

Kdo by to čekal…

Pojem "pohlaví" je ve svojí podstatě něco, co se týká fyzického těla

Je to biologická vlastnost. 

Duše nebo vědomí žádný pohlaví nemá. 

Pohlaví má jen to tělo, a je celkem snadné dokázat, které to je. 

A kdo si myslí, že si může pohlaví "změnit", ten evidentně neví nic o tom, co jsou chromosomy, děloha, vajíčka, spermie, a spousta dalších věcí.

Jestli se někdo "uvnitř cítí" jako jiné pohlaví, než je, je mi to celkem jedno. 

Kdo jsem já, abych někomu kecal do toho, jak se má "cítit". 

Jedna věc je ale "cítit se jako žena" a druhá je "být žena". 

Tohle nelze zaměňovat. 

To, jak se cítíte, z vás nedělá něco jiného, než co jste

To bych potom mohl tvrdit, že se "cítím" jako prezident zeměkoule a vyžadovat, aby mě všichni poslouchali. 

To by mi taky asi nikdo nežral, ne?

Takže pokud se chlap cítí jako žena, tak mu to neberu, ale pokud má chromosom Y, a hlavně pokud má tam dole znásilňovací náčiní, tak se přece nebude cpát na dámské toalety ani žádná jiná místa určená pro skutečné ženy! 

Když je někde cedule "Vstup jen pro obsluhu", nebo "Vstup jen pro zaměstnance", tak vám taky nestačí se jen "cítit" jako obsluha nebo zaměstnanec, aby vás tam pustili, ne? 

Co by to tu jinak bylo za chaos??

Pro mě za mě ať se lidi "identifikují" třeba jako jednorožec nebo kosmická loď. 

To jim ale nedává právo na to, aby s nimi ostatní museli zacházet jako s jednorožci nebo s kosmickou lodí. 

Dává jim to tak leda právo na návštěvu u psychiatra. 

Jestli mám mít "právo", aby se mnou bylo zacházeno podle toho, jak se identifikuji, tak tímto všem oznamuji, že se identifikuji jako Bůh a očekávám, že se ke mně podle toho všichni budou chovat. 

Jsem zvědavý, jestli mi to taky projde, jako všem těm dnešním úchylům.

Takže si to zrekapitulujeme. 

Pohlaví je biologická vlastnost fyzickýho těla a ne záležitost pocitů. 

Jestli se cítíte jako to druhý pohlaví, než biologicky jste, tak je nám to jedno. 

Jestli se ale budete cpát na místa vyhrazená pro to druhé pohlaví, než biologicky jste, tak vás nakopeme do zadnice

Jasné?

"Identifikovat" se můžete třeba jako Šípková Růženka, ale nelezte, kam nepatříte, a laskavě nikoho s vaší "identifikací" neotravujte, protože na vaše mentální poruchy vám my, co se nepotřebujeme vydávat za bůhvíco, nejsme zvědaví. 

Od toho jsou psychiatři. 

Ti jsou za poslouchání takových věcí placení. 

My ne.

Proti lidem s odlišnou sexuální orientací tady nikdo nic nemá, pokud nikomu neubližují a obzvlášť pokud nijak neobtěžují děti

Je-li někdo tak blbý, že neví, jakého je pohlaví, tak to je nám taky celkem jedno. 

Problém nastává, když někdo takový svýma úchylkami začne komplikovat život jiným lidem.

Biologický chlap nemá co dělat na dámských záchodech, v dámských šatnách, v ženském sportu, ve věznicích pro ženy, nebo v soutěži Miss. 

A pedofilie je jedno z největších svinstev, jaký existují. 

Jestli se tu žvaní o "právech" pro všelijaké úchyly a predátory a nikdo se nezajímá o práva dětí, tak už zavládla ve společnosti psychopatie ve velkém. 

Je neskutečné, že dementi, kteří takové odpornosti podporují, se považují za nějaký "lepšolidi" nebo dokonce za "tolerantní" a povyšují se nad jiné.

Fuckcíny

Nějak nikdo neřeší, že tyhle toxické látky nikoho nechrání před žádnými nemocemi a místo toho těch nemocí hromadu způsobují. 

Čim to asi bude? 

Tenhle problém tu je už dlouho, ale v posledních pár letech narostl do takových rozměrů, že musí mít člověk nějakou mnohonásobnou slepotu, aby ho přehlédl.

Co si díky fuckcínám naše společnost v posledních letech vypěstovala, co dřív neměla? 

Například infarkty u dětí, stovky sportovců padajících na držku v přímém přenosu, sraženiny amyloidů ucpávající cévy v celém těle, a v neposlední řadě tak zvanou "neznámou příčinu smrti", která se stala na mnoha místech tou hlavní příčinou smrti.

Nikdo ale nesmí ani naznačit, že by náhle všem napíchané mRNA injekce a náhlá exploze "neznámé příčiny smrti" mohly nějak souviset. 

Je to všechno jen nějaká náhlá a nevysvětlitelná shoda okolností. 

Nikdo se ale nemá k tomu, aby ji nějak zkoumal. 

Člověk by čekal, že tady by se mohla hodit ta "věda", kterou se tak často ohánějí, ale asi ne.

GMO

Podobné svinstvo jako fuckcíny jsou geneticky modifikované (p)otraviny. 

Koneckonců s těmi záludnými genetickými injekcemi mají hodně společného. 

Je to prostě genetická ruleta, u které nikdo neví jistě, co všechno může způsobit.

Takže se naše společnost k tomuhle problému staví tak, že se klaní masově vraždícím společnostem jako Monsatan a schvaluje jim zákony, které umožňují tyhle sračkopotraviny nijak neznačit, abyste nevěděli, že jste se právě něčím otrávili.


Co se asi tak stane s lidmi a jejich životní energií, když místo normální potravy z přírodních zdrojů budou konzumovat levné syntetické napodobeniny? 

Určitě něco dobrého, že jo?

Materialismus

Jedním velkým problémem, kterým je tu prolezlé všechno ostatní, je materialismus. 

Lidi jsou vychováváni k neskutečné povrchnosti a společnosti chybí jakýkoliv spirituální nebo i jen obyčejné morální hodnoty. 

Materialismus je obecně pohled na svět, který postrádá jakékoliv hodnoty.

"Vytřískat ze všeho, co se dá; co mi projde, to je v pořádku; všechno je náhodné a beze smyslu; na ničem nezáleží; po nás potopa." 

Tak by se to zhruba dalo shrnout. 

Není divu, že společnost, která vtlouká lidem do hlav takový pohled na svět, je nemocná skrz naskrz a nic v ní nefunguje.

Mimo jiné takový pohled vede i k mentální nerovnováze, psychickým problémům, depresím a podobně. 

Kdo není jen organický portál, ten ve světě s takovýma hovnotama nemůže zdravě fungovat, pokud není dost otrlý a dostatečně vzdělaný na to, aby věděl, jak si s tím poradit.

Materialismus je pro parazity žádoucí (v tom smyslu, že v něj věříme my – ne oni), protože pak lidi nemají žádné solidní argumenty proti počínání těch parazitů. 

Zdravá společnost by prostě jen řekla, že politici jsou amorální, a všechny je z těch jejich míst okamžitě vyházela. 

Když ale nikdo nemá o moralitě žádnou představu a hodnoty má každý takové, jaké si v lepším případě vymyslí a v horším nechá nadiktovat, nemá na bázi čeho protestovat. 

"Prostě tak věci jsou a nedá se nic dělat."

Navíc materialista se dá snadno zabavit všelijakými hračkami a manipulovat bezcennými penězi. 

Materialismus pomáhá nastavit společnost ke snadné manipulovatelnosti. 

Jediné hodnoty, který jsou lidem vštěpovaný, se totiž zakládají na něčem, co vlastní paraziti a plně ovládají. 

Materialista nemá žádné vlastní hodnoty, nezávislé na systému, který ho ovládá.

Islamizace Evropy a obecně nevhodný multikulturalismus

Různé kultury spolu můžou v pohodě koexistovat, ale záleží na tom, které. 

U nás v ČR jsou bez problémů začlenění Vietnamci. 

Jejich kultura si s naší nijak nepřekáží. 

Naopak jsou si vzájemně celkem prospěšný. 

Vietnamci nikoho neotravují, nabízejí svoje služby, o které Češi stojí, a nepokouší se naši zemi předělat "k obrazu svému". 

Jsou schopni tady žít a hrát podle "našich" pravidel.

To ale rozhodně neplatí o muslimech, čehož si všichni už dávno museli všimnout. 

Muslimové ani náhodou nechtějí hrát podle našich pravidel. 

Naopak je velmi zřetelné, že chtějí všude zavést pravidla vlastní. 

A ty jsou z pohledu naší kultury silně nezdravá a destruktivní.

Výsledek vidíme v západní Evropě. 

Nějak mě nenapadá, co z toho vzešlo pozitivního. 

Leč přes očividný neúspěch téhle strategie se všichni v Evropě, včetně záludné Melounové Jiřiny, můžou přetrhnout, aby v ní pokračovali ještě intenzivněji.

Nejhorší premiér na světě

Zatímco všechny předchozí problémy byly víceméně globální, nebo přinejmenším celoevropské, tenhle je náš speciální. 

Máme nejen nejhoršího premiéra v naší historii, ale i nejhoršího na světě (víceméně – aspoň nikdo nebyl vyhodnocený jako horší). 

Nechápu, že vůbec zákony dovolují, aby zemi řídil někdo, komu by 70% populace nejradši rozkopalo obličej. 

Co je to za debilní zákony?? 

Zavedl bych pravidlo, že jakmile padneš pod 50% podpory, letíš okamžitě ven. 

Nejlépe oknem.

Nicméně jen naprosté minimum vůdců zemí má aspoň 50%ní podporu svých lidí. 

Vymyká se tomu hlavně Putin s těma jeho 80%, což je dost vtipný. 

Obecně ale ve většině zemí, a prakticky všude v kolektivním Záchodě, je víc lidí, kteří svého vůdce nechtějí, než těch, co ho chtějí. 

Potřebujeme snad nějaký jiný indikátor toho, že je všechno špatně a celý tenhle systém je podvod?

A máme snad nějakou šanci, že takové vlády vůbec dokážou identifikovat, co jsou skutečné problémy, natož je vyřešit

Rozhodně ne. 

Tahle sebranka kreténů umí problémy jen vyrábět a Fialovič jich umí vyrobit nejvíc v nejkratším čase. 

A ještě se přitom přiblble a nabubřele usmívat. 

Fakt machr.

* * *

Když se na to člověk podívá z širšího pohledu, je to všechno celkem dost jednoduché a průhledné. 

Nevidí to jen ten, kdo nechává psychoparazity donekonečna odlákávat jeho pozornost a vidí vždycky v danou chvíli jen jednu věc a nic si nespojí dohromady.

Všechny problémy, které se vyzdvihují jako ty největší, jsou falešné, a jsou to jen záminky, jak navrhnout "řešení", které všechny vedou k zotročení lidí a maximalizaci moci parazitů.

Zároveň všechny ty skutečné problémy nejsou něco, co se jen tak samovolně vyskytlo. 

Je to něco, co ti paraziti naprosto záměrně způsobili a způsobují. 

A opět je to všechno o omezení naší svobody, nezávislosti a samostatnosti, a o upevnění všech jejich mechanismů kontroly nad námi. 

Všechno se děje proto, aby nám to sebralo jakoukoliv samostatnost a vedlo nás to k totální závislosti. 

Na vládě, na EU, na USA, na technologii, no ghúglu, na masmédiích… to je jedno. 

V konečné fázi je to všechno jedna entita.

Stručně řečeno, velký problém naší společnosti je v podstatě jen jeden: Banda psychopatických grázlů se nás snaží zotročit.

To je celá podstata věci. 

Kolem tohoto se točí všechny ty ostatní problémy, ať už ty skutečné nebo ty falešné. 

Až tohle pochopí větší množství lidí, řešení se nabídne samo. 

Dokud se bude většina lidí řídit tím, co jim říká ta banda psychopatických grázlů, která je zotročuje, bude tu spousta utrpení.

Můžeme se dívat na cokoliv, co vidíme politiky dělat a ptát se sami sebe, jakpak to asi souvisí s posílením moci politiků a odebráním svobody normálním lidem. 

A ve světle toho uvidíme vždycky jasně, co se děje. 

U všech jimi předložených problémů si všimneme, že navrhované řešení je vždycky stejné – víc moci pro ně, míň svobody pro nás

Je úplně jedno, odkud vytáhli ten problém. 

"Řešení" je vždycky stejné.

Dojde to lidem někdy? 

Všimnou si toho? 

Nebo to budou žrát až do své (pravděpodobně brzké) smrti? 

Mají lidé ještě vůbec nějaký pud sebezáchovy? 

Uvidíme.

Poukazování na to, že absolutně všechno, co politici dělají, nějak záhadně vede k jejich větší moci a naší menší svobodě, a že to asi těžko bude všechno jen náhoda, by možná mohlo v pár lidech zažehnout nějakou jiskru pochopení.


Zdroj


Q.S.

Protože nemám rád prznění spisovného jazyka, dovolil jsem si tento obsahově výživný a hodnotný článek gramaticky upravit, co to jen šlo.

Děkuji za pochopení.