Dělají to blbě...

18.10.2019

Katalánští představitelé dostali u soudu dlouholeté tresty. Tuším že něco mezi devíti a třinácti roky natvrdo. Za co? Za velezradu? Za odtržení části Španělska od zbytku? Nikoliv přátelé, byli potrestáni za vyhlášení a uspořádání referenda. Nikdo kvůli tomu neumřel a zraněni byli jen ti, které zmydlila policie. Jak napsali na webu Non Serviam, je zajímavé porovnat tresty katalánským politikům za rozvracení státu s trestem, který dostal Václav Havel za stejné provinění. Havel dostal zhruba polovic od té strašné komunistické diktatury a katalánci dostali dvojnásobek od demokratického a nezávislého soudu.

Stejně tak je zajímavé sledovat, jak se s tématem vypořádává naše vaše Česká televize, ale koneckonců proč bych parafrázoval. 

Přečtěte si to sami:

https://nonserviam.cz/katalanci-nejsou-cinane-barcelona-neni-pristina-a-puigdemont-neni-masaryk/

Já bych k tomu chtěl vidlácky dodat, že Katalánci jsou hloupí. Už mnoho let mohou přece sledovat, jak se takové věci dělají. 

V první řadě je třeba zajet do USA a nabídnout prezidentovi pozenky pro tu největší vojenskou základnu. Pak je zapotřebí navšítivit Madlenku Korbelovu Ólbrajtovou nebo Johna McCaina (sakra ten už vlastně umřel) a nabídnout jim podíly v budoucím telekomu nebo jiné velké firmě. Případně totéž nabídout Bidenovi a jeho synkovi, ale ti jdou jen po těžařských firmách.

Pak je zapotřebí se zbraní v ruce přepadat policejní stanice, střílet policajtům do zad, demonstrovat a zařídit, aby zastřelili nějakou pěknou holku. Je třeba pro CNN dokolečka dokola hlásit, že policie porušuje lidská práva a zároveň je unášet a vydělávat si na separatismus rozprodáváním jejich orgánů. Při trošce štěstí pak Amíci udělají všechno sami - zbombardují Madrid a je to.

Další variantou je rovnou vystoupit s brutálním organizovaným odporem, popravovat civilisty, policajty i představitele státní moci zhruba tak, jak se to dělalo ve třicátých letech nebo jak se to dělá v Sýrii. Madrid bude okamžitě označen za řezníka a krvavého diktátora. Je zapotřebí jim to umožnit a vést boj co nejbrutálněji, aby odpověď byla také co nejbrutálnější. Pak stačí v Británii zařídit nějakou "španělskou observatoř pro lidská práva" - klidně jednomužnou, tak jak to má udělané syrská opozice. Ale bacha... nesmí se podřezávat američani.

Pokud by tohle nevyšlo, dá se domluvit s Putinem... ale na toho bacha... on si chlap mizerná strašně rozmýšlí komu pomůže a zpravidla to nejvíc musí pomoci Rusku. Mohla by být Barcelona jako Krym? To mají šanci. Kdyby byla jako Doněck, tak to bude lepší nezkoušet. Navíc Putin má tendenci pomoci tomu, kdo si pak nejvíc pomůže sám, takže to nesmí být žádný břídil. Vzhledem k tomu, že Katalánci dokázali udělat referendum a pak se nechali zatknout, tak to na Putinovu pomoc moc nevidím.

Ještě by milí katalánští politici mohli podepsat nějakou tu antichartu... To bude brzy hodně v kurzu. Jako že se pomýlili a teď už jdou v jedné řadě s matičkou EU proti... asi proti všem.

Všimněte si ještě, jak byli Katalánci za ten nenásilný protest po zásluze potrestáni. Podobně jako Češi za Rakouska... Maďaři se bouřili, bojovali, dělali teror... a dostali za to Rakousko-Uhersko. Češi demokraticky žádali a nedostali nic. Dokonce i v té Sýrii většina těch separatistů neumřela, ale dohodli se s tu s Asadem, tu s Turky, tu s Rusy a splynuli se syrskou armádou, složili zbraně a odešli domů, dostali amnestii a leckdo i lukrativní posty... Za ozbrojený odpor. Katalánci za nenásilné referendum dostali dlouholeté tresty.

Právě proto milí přátelé čteme xenofobní weby. Od Nory Fridrichové, Taberyho nebo Fendrycha jsme se nedozvěděli, že v Barceloně jsou obrovské protesty, že tam hoří gumy na skoro barikádách a jsou stovky zraněných. Propaganda totiž není to, co se řekne, ale to, co se neřekne.


Zdroj

Q.S.

Informovat o tom nemá ČT čas... asi má starosti obhájit financování.... nebo s mlčením, jak náš turecký spojenec masakruje Kurdy a osvobozuje desetitisíce džihádistů z detenčních táborů....

Ostatně všechno je přece v nejlepším pořádku... Hájíme svobodu médií, evropské hodnoty, odhalujeme ruskou propagandu, úspěšně se integrujeme do třetího světa, rozšiřujeme vliv islámu, porážíme uhlík na hlavu a správně vychováváme děti už od školek k tomu, že si mohou pohlaví vybrat samy a to, co mají mezi nohama je jen sociální konstrukt zapšklých pánbíčkářů... Proč o nějakých nepodstatných nepokojích ve Španělsku vůbec mluvit... Pojďme se raději podívat opět na Čapí hnízdo, SPD, nebo na hospitalizaci prezidenta, už jsme o nich dlouho nereferovali... Nezávisle a veřejnoprávně. 

Jak jinak...