Díky moc a neučte se dál

04.08.2019

Milí studenti. Ani nevíte, jak vděčný vám jsem za vaši angažovanost ohledně české politiky a životního prostředí. Váš stále angažovanější přístup se pomaloučku polehoučku už začíná blížit angažovanosti z dob nedávno minulých. 

Dovolte mi proto pár dobře míněných rad:

1. Leckteří z vás už v pátek nechodí do školy, ale stávkují spolu s Grétou za klima. Bude velmi vhodné Grétu následovat ještě více a pokud možno studium přerušit. Ostatně proč studovat, když za dvanáct let už stejně nebudete mít v čem žít že? Přerušte studium a staňte se profesionálními revolucionáři. Jezděte a létejte po světových klimakonfenrencích, buďte vidět.

2. Stejně tak je vhodné zvýšit úsilí v Milionu chvilek. Já vím, že jsou prázdniny, ale když vám ta angažovanost tak šla ve školním roce, nepolevujte ani teď v čase dovolených. Demonstrujte, křičte, slovy Radka Bangy dělejte bordel a bojujte proti oligarchovi s Ovarem co to dá.

3. Slyšel jsem, že do škol začínají jezdí další angažovaní umělci a neziskovkáři, kteří vás naučí, jak demonstrovat lépe, efektivněji a radostněji. Možná vám i řeknou, kde se dostane permanentka na penězovod, který to všechno zaplatí. Nenechávejte vše jen na Minářovi s Rollem. Přerušte studium a dejte se do toho.

4. Plňte náměstí a televizní obrazovky nejen jednou týdně, ale pořád.

5. Váš upřímný boj za lepší zítřky se mně a mé rodině rozhodně vyplatí. Díky vám bude mým dětem stačit jen chodit do školy, být trošku pracovití a nepodléhat davovým hysteriím a budou mít budoucnost zajištěnou. Na leckteré učební obory už nikdo nenastupuje. Brzy bude lepší být zedníkem než inženýrem. Technické obory jsou neobsazené a střední zdravotní školy už dávají stipendium mladým kočkám jen aby studovaly na zdravotní sestry.

6. Navíc, když budete demonstrovat, bude pro moje děti neuvěřitelně snadné být lepší než vy. Budou sečtělejší, vzdělanější, znalejší, zručnější a navíc se ani moc nenadřou. Kvalifikací do práce jim bude už jen pravidelná a přesná docházka, protože ani to už dneska není samozřejmost. Vy zatím budete mít dobrý pocit, jak jste napomohli lepší budoucnosti, ze které nic nebudete mít, protože budete tupí.

Děkuji vám všem, kteří děláte dobrovolně všechno pro to, abyste pro moje děti nebyli žádná konkurence. 


Vidlák