Dovršení několikaletého majdanu na Slovensku?

29.02.2020

Volby na Slovensku podle dvou odhadů přesvědčivě vyhrálo opoziční hnutí OLaNO. Dominance vládního Směru skončila, do sněmovny míří osm uskupení. 

Po zveřejnění odhadů Igor Matovič řekl, že pokud se důvěra voličů potvrdí i ve výsledcích, bude premiérem. "Domnívám se, že oficiální výsledky už nic zásadního nezmění. Byla by hanba, kdybych za takovéto situace utíkal z bojiště. Společně se nám podařilo vzbudit spícího draka, myslím tím dva miliony lidí, kteří nechodili volit, kteří nevěřili ve stát. Chci poděkovat všem, Slovákům, Maďarům, Romům a Rusínům, kteří přišli a zabojovali," řekl Matovič.

 Velkým vítězem se stal Igor Matovič, který bez problémů složí vládu. Dokonce s ústavní většinou, píše slovenský konzervativní deník HlavnéSprávy.sk, kdy jeho redaktoři asi budou brzy zatýkáni. Brutální totalita bude brzy nastolena?

Po sečtení všech okrsků na Slovensku by mělo být vítězem parlamentních voleb hnutí OĽaNO, kterému se podařilo získat 25,02 procenta hlasů. Za ním skončila strana Směr-SD s 18,30 procenta hlasů a hnutí Jsme rodina s 8,24 procenta hlasů. Vyplývá to z průběžných neoficiálních výsledků zveřejněných Statistickým úřadem (SÚ) SR. 

Volební účast dosáhla 65,79 procenta

Před předposledními prezidentskými volbami masmédia apelovala na lidi, aby volili tak, aby Směr neměl v rukou parlament, vládu i prezidenta. 

Tatáž média dnes jásají, že opozice ovládla zemi beze zbytku: mají prezidentku, starosty velkých měst, ústavní soud, média, neziskovky a nyní už i parlament a vládu

Zkrátka totálně vítězství, dočteme se dále. 

Za připomenutí stojí i cenzura volební kampaně SMERu ze strany Google, což je přímý zásah do voleb Američany. 

Slovensko tak potvrdilo svůj koloniální status. 

Pražská kavárna se těší, že nový slovenský premiér "rozkope tu odpornou bandu V4 s Orbánem a Kaczynskym" a ukončí vládní dotace pro Babišovy podniky na Slovensku. 


Q.S.