Epidemie nákazy Coronavirem začíná v Evropě nabírat na dynamice.

11.03.2020

V Česku je již 91 /21:00/ nemocných a objevují se první případy s vážným průběhem [1]. Pokud jde o jih Evropy, celá Itálie byla uvržena do karantény a statistika je šokující, 631 mrtvých k dnešnímu dni a více jak 10 000 tisíc nakažených [2]. Právě z Itálie se podle všeho virus rozšířil v minulých 3 až 4 týdnech v inkubační době pacientů, kteří nic nepociťovali a virus šířili posledních několik týdnů. Ve chvíli, kdy v Itálii začali umírat lidé, bylo již pozdě, protože v té chvíli již byli nakažení více jak 2 týdny. 

V noci v Berlíně zasedala vláda spolu s krizovým hygienickým štábem německého ministerstva zdravotnictví. Berlínská referenční laboratoř virových nákaz, která je ve Střední Evropě hlavní partnerskou a referenční laboratoří 

Světové zdravotní organizace (WHO), seznámila v noci německou kancléřku s parametry virové nákazy. 

Podle těchto nálezů je Coronavirus s vysokou pravděpodobností retrocyklární, to znamená, že lidský organismus si nedokáže na virus vytvořit imunitu. 

To znamená, že vyléčení lidé se mohou znovu nakazit. A tuto informaci už přináší i česká média [3]. 

A nejen nakazit, podle informací z Číny se mohou podruhé nakazit mnohem snadněji a průběh nemoci ve druhém opakovaném cyklu (retrocyklu) může být opravdu vážný.

Až 58 milionů Němců může čelit nákaze, varovala německá kancléřka

Z těchto údajů Berlínské referenční laboratoře vyplývá, že Coronavirus v příštích 6 měsících promoří Německo až ze 70% populace, což odpovídá zhruba 58 milionům Němců. 

Angela Merkel na tiskové konferenci, které se zúčastnil i německý ministr zdravotnictví Jens Spahn, citovala stanovisko Berlínské referenční laboratoře a krizového hygienické štábu, že až 70% Němců se může nakazit [4]

Naprosto nepochopitelná reakce přišla od Andreje Babiše, českého premiéra. 

Ten Angelu Merkel zkritizoval, že takové výroky, které učinila, mohou rozpoutat paniku.

Babišova pokárání si všiml i ruský server RT, který zaregistroval [5], že Andrej Babiš jako jediný si dovolil Angelu Merkel za tato slova na tiskové konferenci zkritizovat. 

Problém je v tom, že Angela Merkel byla požádána krizovým hygienickým štábem, aby tuto informaci uvolnila, takže není pravda, že by výrok Angely Merkel byl její iniciativou nebo nezodpovědností, či dokonce soukromým názorem, ale byla to žádost hygieny, aby německý průmysl se připravil dopředu na to, co zjevně přijde. 

Německý svaz průmyslu totiž už několik dní velmi tvrdě a brutálně tlačil na německou kancléřku, aby dala na stůl prognózu vývoje nákazy. 

A tuto prognózu vypočítala Berlínská referenční laboratoř za pomoci dat krizového hygienického štábu.

Muž z Wuhanu zemřel 5 dní potom, co byl vyléčen a znovu se nakazil

Retrocyklace nákazy je vážný problém. Normální chřipka má tu výhodu, že po prodělání nemoci a po vyléčení se osoba na několik měsíců stává prakticky imunní proti dalšímu onemocnění. 

Jenže Coronavirus se takto nechová. Naprosto šokující případ přišel z Číny. Teprve 36-letý muž Li-Liang z Wuhanu zemřel jen 5 dní poté, co byl vyléčen, uzdravil se a vrátil se domů [6]. 

Přestal nosit roušku, protože logicky očekával, že když se vyléčil, tak je imunní stejně, jako je tomu u vyléčené chřipky.

Jenže, po 5 dnech se najednou nemoc vrátila a tentokrát s děsivě rychlým průběhem. 

Začal znovu pociťovat slabost, za pár hodin přišla horečka, těžkost dýchání, přidalo se vykašlávání krve z plic a smrt nastala po 11 hodinách od prvních příznaků retrockylu. 

Zdravotníci v Číně proto začali v televizi a na internetu upozorňovat, že vyléčení lidé se mohou znovu nakazit, a to s mnohem horším průběhem nákazy, než v prvním cyklu.

Tyto informace jsou opravdu děsivé a nejde o žádné šíření paniky, to by si měl Andrej Babiš opravdu uvědomit. 

Německá kancléřka je pod obrovským tlakem průmyslové lobby tady v Německu a musela prostě s pravdou ven, protože německý průmysl striktně odmítá omezování výroby bez nějakých jasných podkladů a výroků hygieny a Berlínské referenční laboratoře. 

Proto výrok Merkelové byl podle všeho vynucen a byla donucena přiznat tyto informace. 

Je opravdu naivní si myslet, že německá kancléřka bude říkat takové věci, když jí musí být jasné, co takové výroky způsobí.

Žena z Japonska se uzdravila, vyléčila se a po 3 týdnech se znovu nakazila

Itálie také před 2 týdny si nemyslela, že prvních 30 nemocných a 4 mrtví povedou k tomu, že do karantény bude nejprve uvržena celá Lombardie a okolí s více jak 11 miliony obyvatel, a že o pár dní později bude v karanténě celá Itálie. 

Coronavirus se totiž v Evropě šířil celé 2 týdny předtím, než v Itálii se objevily první nemocní a první mrtví. 

V příštích dnech počet nakažených v ČR vyletí do stovek a později možná do tisíců, to není spekulace nebo panika, to je konstatování faktu, že celých 14 dnů před prvními případy v Itálii lidé cestovali do a z Itálie v počtech desítek tisíc lidí kvůli lyžování a mnozí jsou stále teprve v inkubační době v této chvíli.

Další případ retrocyklu je z Japonska, kde 40-letá žena se znovu nakazila přibližně 3 týdny po svém úspěšném vyléčení [7]

Jde o další potvrzený případ, který ukazuje, že je vysoká pravděpodobnost vysoké rychlosti mutování coronaviru, takže imunita vytvořena proti jinak mutovanému kmenu nefunguje proti nové mutaci, anebo retrocyklus je způsoben přímo mechanikou samotného viru, který znemožňuje imunitnímu systému vytvořit si odpovídající detekci a protilátky.

Odklad olympiády o 2 roky, tvrdí zdroje amerického listu The Wall Street Journal

První případ je známým chováním chřipky, která každý rok mutuje a každou sezonu jsou jednotlivé kmeny chřipky jinak zmutované, takže další zimu člověk opět onemocní. Jenže mechanika coronaviru je opravdu jiná. Je velmi nepravděpodobné, že jde o super rychlou mutaci coronaviru, protože skutečnost, že mladý muž se nakazí znovu 5 dní po vyléčení a žena po necelých 30 dnech, neukazuje na mutaci viru, ale spíš se zdá, že lidé si proděláním nemoci vůbec imunitní látky nevytvoří. A to je obrovský problém. 

To totiž povede k mohutnému prodloužení karantén až o několik měsíců. 

Nechci teď, aby to vypadalo jako kreslení černých map na bílé zdi kostela, ale na alternativě je naší prací skládat si dohromady jednotlivé útržky informací a odvozovat z nich pravdivý a skrytý obraz.

A informace, které zazněly od Angely Merkel, že až 70% německé populace se může nakazit, a spolu s informacemi o tom, že lidé se znovu vystavují nákaze i po vyléčení, dávají najednou děsivý obraz v souvislosti s poslední informací z Japonska. 

Letní olympiáda v zemi vycházejícího Slunce je totiž natolik v ohrožení, že se dokonce uvažuje o jejím zrušení, protože ani prý odložení o pár měsíců nebude stačit. 

Olympijský výbor důrazně odmítá spekulace [8] a uveřejnil prohlášení, že Olympiáda proběhne v původním termínu. 

Jenže, dobře informovaný zdroj The Wall Street Journal včera uvedl [9], že Japonsku nezbude nic jiného, než olympiádu odsunout, a to zřejmě o 1 až 2 roky. 

Důvod je jasný, v červenci bude epidemie Coronaviru vrcholit na celém světě a vzhledem k retrocyklaci viru nebude bezpečné cestovat ani pro vyléčené lidi.

Několik měsíců prázdnin pro děti?

Olympiáda by měl začít v Tokiu 24. července, to je přibližně za 4 měsíce a podle modelů epidemiologického cyklu bude coronavirus ve světě v polovině roku vrcholit, protože nákaza SARS v 90. letech od vypuknutí po její bezpečný útlum trval celých 11 měsíců. 

Je naprosto vyloučené, že se podaří Coronavirus eliminovat a zabránit retrocyklaci nákazy od této chvíle do 4 měsíců.

 Děti mají nyní před sebou 2 týdny neplánovaných prázdnin, ale ve skutečnosti to mohou být i dva nebo tři měsíce, jak dnes podle informací naší redakce zaznělo od hygieniků, kteří komunikují s českou vládou ve věci koordinace opatření proti viru.

Roušky se již v Německu běžně nosí na ulici. A co v ČR?

Ministr školství Robert Plaga dnes toto dokonce nevyloučil [10] v rozhovoru pro média, ale chápu, že nechce šířit paniku a znepokojení hlavně mezi rodiči, protože sehnat hlídání pro děti na tak dlouhou dobu může být opravdu velký problém. 

Nákaza se šíří hlavně kvůli tomu, že lidé, kteří se nakazili od někoho před 2 týdny, teprve dnes pociťují první příznaky, a teprve za dalších 4 až 5 dnů budou na tom tak špatně, že si uvědomí, že to není jenom chřipka nebo nachlazení, ale že asi mají ten coronavirus. 

A teprve poté budou volat doktora. 

Přesně tímto způsobem se promořuje společnost virem.

Kdyby člověku začala z očí nebo z uší téct krev jako se děje např. při hemoragické horečce způsobené viry Ebola nebo Marburg, tak člověk na nic nečeká a hned ví, na čem je. 

 Jenže, při zakašlání, při teplotě, při smrkání, při bolesti hlavy, při únavě, si člověk nepřipustí, že má coronavirus, ale do poslední chvíle si myslí, že je to jenom chřipka. 

Nebudu se stavět do role proroka, ale Evropa si v příštích měsících s Coronavirem opravdu užije. 

Itálie provedla celonárodní karanténu velmi pozdě. 

A navíc, jak se ukazuje, není dokonalá, protože funguje jen napůl, lidé dál mohou chodit do práce, po ulicích, pouze nesmí od 18 hodin večer nikam vycházet. 

A to není karanténa, to je parodie na karanténu. 

Jenže chápu, že zastavit na měsíc národní ekonomiku, to by Itálie nemusela ustát. 

Otázkou je, jak to ustojí Německo, pokud 70% Němců bude v příštích 6 měsících čelit nákaze.


Zdroj