V noci na středu neznámý pachatel poskvrnil památník sovětských vojáků a československých občanů v Ostravě, kteří padli za osvobození Ostravy v roce 1945.

24.10.2019

 V noci na středu neznámý pachatel poničil památník sovětských vojáků a československých občanů v Ostravě, kteří padli za osvobození Ostravy v roce 1945. 

Včera kolemjdoucí objevili, že památník v Komenského sadech byl polit červenou barvou a objevily se na něm nápisy v maďarštině. "Kitartás (česky - vytrvalost) Budapest 1956!" To hlásí nápis s odkazem na Maďarské povstání, které bylo potlačeno sovětskou armádou, píše světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Ráno na místo činu dorazil městský primátor Tomáš Macura. "Toto je památník lidí, kteří skutečně položili život za svobodu města. Někdo si asi popletl dějinné události. Je mi z toho smutno," řekl Macura pro Blesk.

Sochařská skupina byla instalována v roce 1946, v roce 1978 byla vyhlášena národní kulturní památkou. Jedná se o místo úmrtí 668 rudoarmějců a československých občanů, kteří padli během osvobození Ostravy na konci druhé světové války.

Ke zprávě se rychle vyjádřil Jiří Ovčáček. "Děsivý důsledek nenávistné a rozdělující politiky 'demokratů'. Nahnědlý jed se snaží otrávit českou společnost. Nikdy nesmíme zapomenout, že při ostravské operaci padlo 23 964 osvoboditelů z řad Rudé armády a 1. čs. armádního sboru!" napsal prezidentův mluvčí na Facebooku.

www

Q.S.

Poněkud děsivé, kam jsme "došli" po 30 letech "svobody a demokracie!?". 

K ubohé vandalizaci, kopání do mrtvých a přepisování dějin.

Nepředstavovali jste si taky v roce 1989 budoucnost naší země poněkud jinak? Já tedy určitě.

Od socializmu ke korporátnímu fašizmu, nihilizmu a k destrukci národního uvědomění, přirozené slušnosti a ohleduplnosti.

Smutné...