Hnutí ANO a ČSSD pilně pracují a přináší jednu novelu za druhou. Právě dnes ministr vnitra Jan Hamáček na jednání vlády opět uspěl, protože vláda schválila jeho návrh novely trestního řádu, který vrací Českou republiku o 30 let nazpět. 

05.11.2019

Česká vláda na podnět Hamáčkova vnitra schválila novelu oživující pravomoci a praktiky StB, policie bude moci nově používat zpravodajské informace od tajných služeb k trestnímu stíhání občanů ČR! Přesně po 30 letech od Sametu se stane z BIS novodobá StB, která bude sbírat informace na nepohodlné osoby, které vadí režimu! Policie bude moci zahajovat kohokoliv, kdo se znelíbí, protože BIS obstará potřebné informace zpravodajskou technikou! A Hamáček vyděsil firmu Amazon, chce sestřelovat jejich drony s balíčky pro zákazníky!

Blíží se 30. výročí státního převratu z dílny sovětské KGB a československé StB, který proběhl jako součást projektu KGB s krycím názvem "Golgota" a chystají se velké vzpomínkové slavnosti a piety, plánují se demonstrace a stovky událostí, které mají připomenout události, které se odehrály před 3 dekádami. V naprosté tichosti a v přítmí však na vládě probíhá intenzivní práce. Hnutí ANO a ČSSD pilně pracují a přináší jednu novelu za druhou. Právě dnes ministr vnitra Jan Hamáček na jednání vlády opět uspěl, protože vláda schválila jeho návrh novely trestního řádu, který vrací Českou republiku o 30 let nazpět.

Jan Hamáček a Andrej Babiš na vládě.

Hamáčkovo vnitro totiž v novele povoluje [1] policii použít pro trestní stíhání občanů v ČR materiály a informace získané českými tajnými službami, zejména pak kontrarozvědkou BIS. Po 30 letech tak dojde k tomu, že česká BIS získá kromě zpravodajské funkce i vyšetřovací funkci. Společně s policií tak bude BIS stíhat české občany a bude k jejich usvědčování používat zpravodajské informace, které jsou získány obvykle v rozporu se zákony a nelegálně, tedy pomocí špionáže, odposlechů, narušování soukromí, nedovoleného vstupu do objektů, vloupáni a dalšími metodami, které jsou používány tajnými službami pro sběr informací.

Vládní koalice oživuje v novele praktiky a moc StB

V civilizovaných zemích je zpravodajství a vyšetřování důsledně odděleno, protože jejich sloučení dává tajným službám obrovskou moc ve státě, kdy se mohou zbavovat nepohodlných lidí. Až dosud platilo, že tajné služby smí pouze upozornit policii ČR, že nějaká osoba páchá nějakou nebezpečnou činnost, ovšem tím to končilo a policie musela podle zákona obstarat důkazy legálními cestami, musela získat povolení od soudů k odposlechům, musela postupovat legálně. Po dnešním dni je to ale všechno jinak. Hamáčkova novela trestního řádu po 30 letech dává BIS stejné pravomoci, jaké měla bývalá StB. Reálně tak bude hrozit, že Koudelkova BIS se stane klientelistickým nástrojem na sběr informací o nepohodlných osobách či politicích, přičemž sběr nebude omezen zákonem a BIS bude moci získat informace i nelegálně, a následně budou jednotlivé nepohodlné osoby zahajovány policií.

Michal Koudelka, šéf BIS

Vnitro novelu obhajuje slovy, že policie bude moci zpravodajské informace využít jen ve přísně omezených případech, např. při vyšetřování terorismu nebo vyzvědačství. Jenže definice terorismu a vyzvědačství je velmi vágně definovaná a za terorismus např. v USA je považován i hackerský průnik do počítače, rychlá jízda v autě bez shledání důvodu, přičemž i zmíněné vyzvědačství je velmi zákeřné v oblasti definice, protože za vyzvědače může být označen i novinář, žurnalista, který zjišťuje od některých exponovaných osob informace při odhalování některých kauz. Sami si vzpomínáme na známé události z Blízkého východu, kde zahraniční novináři, kteří jedou udělat s někým rozhovor, jsou označeni za vyzvědače a zatčeni. Je neuvěřitelné, že 30 let po Kabátové revoluci se vláda snaží oživovat modely StB, které udělí tajným službám pravomoc k úkolování policie a používání tajných materiálů k zahajování nepohodlných osob.

Mlčení politických stran nahání strach, všichni jsou v pohodě?

Proti této novele se ve sněmovně dnes ozvala jenom ODS, což mne opravdu překvapuje a vysílá to velmi nepříjemný signál. SPD o tomto nemá na svém Facebooku ani řádku, KSČM to také neřeší, ostatní strany nemá smysl vzpomínat. Proč myslíte, že vnitro, neziskovky a BIS neustále pořád dokola jedou tu dehonestační a diskreditační kampaň proti alternativě se slovy o proruských serverech, o ruském vlivu, o kremelských médiích apod? Co tím sledují? Však je to naprosto zjevné, chtějí z alternativních serverů udělat nástroje ruského vlivu a odtud je jen krůček k vyzvědačství. Je to takový primitivní oslí můstek, ale funguje a bude fungovat na veřejnost a média zaručeně. Celé je to přitom o jediné věci, o umlčení alternativních serverů. Tato novela tak povede ke kriminalizaci novinářů na alternativě. A jak to bude fungovat?

ČSSD novelou trestního řádu de facto spojí policii a tajné služby dohromady.

Alternativní servery čerpají informace od zdrojů a osob, které jsou na různých místech státu a v různých úřadech a v exponovaných pozicích. Když se dozvíme z těchto zdrojů nějakou informaci, je to součást novinářské práce a žurnalistiky. Jenže po schválení této novely bude možné naopak označit získávání takových informací v rámci žurnalistiky za vyzvědačství, a jako důkaz bude použita policií nálepka, že jde přece o ruský nebo proruský server, který prosazuje zájmy Kremlu na rozbití té skvělé západní liberální demokracie na západě. Dojde tak ke kriminalizaci žurnalistiky, která razí pro-národní teze.

Novela z Hamáčkovy dílny udělá z novinářů a investigativců proruské vyzvědače

A že opravdu nepřeháním, to potvrzují články z českého tisku z nedávné doby. V dubnu 2016 přinesly Lidovky článek [2] o tom, že ruští novináři se brání v ČR nařčení, že jsou špioni a svou žurnalistikou prý provozují vyzvědačství v ČR. Alexandr Kuranov a Vladimir Sněgirjov přišli o novinářské akreditace a důvodem byly právě informace z BIS, že jejich žurnalistika prý je ve skutečnosti vyzvědačstvím, protože dělají rozhovory s vysoce postavenými úředníky ve státní správě, od kterých prý vytahují informace. Oba novináři se přitom zajímali o skandál v kauze Čepro Krailling, ve které jsou namočeni mafiáni a postavy z okolí ČSSD a TOP 09, což odhaluje výbušný vyšetřovací spis "Karel" a další skutečnosti, více najdete v článku zde. A tito ruští novináři našli podle informací naší redakce stopy vedoucí k nim do Ruska. Jakmile začaly čmuchat v Praze okolo kauzy, přišlo zrušení akreditací.

Kauza Čepro a společnosti Viktoriagruppe se týkala obrovského podvodu se státními rezervami nafty.

ČSSD se snaží o prosazení této novely proto, aby se mohla vypořádat s nepohodlnými alternativními servery a žurnalisty, kteří mají nálepky proruských a prokremelských aktivistů a webů. Před rokem 1989 používala StB stejnou praxi. Když někdo poskytl rozhovor cizímu novinářovi, StB novináře zadržela a vyslýchala ho pro podezření z vyzvědačství. Co je na této věci absurdní, to je zákon času, který nás posunul o 30 let do budoucnosti a najednou většině českých politiků nevadí, že ministr vnitra prosazuje udělení takových pravomocí BIS, jaké měla kdysi StB. Tajné služby tak budou obstarávat informace a ČSSD bude z vnitra úkolovat policii, koho je třeba zahájit, jakou nepohodlnou osobu je třeba kriminalizovat a obvinit, třeba právě z vyzvědačství.

Hamáček chce sestřelovat drony s balíčky, to prostě nevymyslíš

Naprosto absurdní rozměr má potom další pravomoc, kterou novela přinese, že policie bude moci sestřelovat drony. Podle Jana Hamáčka to bude prý fungovat tak, že když policie od rozvědky dostane informaci, že se nad Václavské náměstí blíží dron s pětikilovým balíčkem, tak police bude moci dron sestřelit. Tato informace asi vyděsila zástupce americké firmy Amazon, která hodlá postupně ve většině zemí zahájit doručování balíčků zákazníkům pomocí dronů a GPS navigace.

Služba s názvem Amazon Prime Air má doručovat balíčky až do hmotnosti 10 kg ve velkých městech, kdy stroj doletí na adresu zákazníka, přistane a doručí balíček přímo na vyznačenou plochu na pozemku, na ploché střeše, na terase apod. Pokud bude BIS dodávat na vnitro zaručené informace v podobné kvalitě, jako vnitro přiděluje uprchlické azyly 16-letým Afgháncům, ze kterých se vyklube 40-letý chlap [3], tak se můžeme dočkat, že mnoho lidí se balíčků z Amazonu nedočká, protože policie je bude sestřelovat v domnění, že drony nesou v balíčku bombu.

Dron pro doručování balíků Amazonu.

Novela vrátí Českou republiku zpátky do roku 1989 a BIS bude novodobou StB. Operativní technika začne být využívána na získávání důkazů proti nepohodlným osobám, novinářům a politikům, protože jakmile policie bude moci používat zpravodajské informace získávané obvykle nelegálně a tajně, tak v tom okamžiku se národ vrací zpátky do éry StB. 

A je skandál, že proti tomu protestuje jenom ODS a ostatní partaje mlčí. Sami si položte otázku, kdo skutečně hlídá české politiky a procesy?

Mainstreamoví novináři jsou na výplatních páskách oligarchů a systému

Pouze alternativa odhaluje procesy. A jakou nálepku si za to alternativa vysloužila? No přece nálepku proruských a prokremelských médií. 

Takže, když mohli z vyzvědačství obvinit dva ruské novináře, kteří pátrali okolo kauzy Čepro, tak je jasné, že od toho je jenom krůček k obvinění alternativy z vyzvědačství, která rozkrývá informace, o kauzách, o mafii, o korupci. 

Už to nebude novinář, který o tom přinese informace, nově dostane od vnitra nálepku vyzvědače.


Zdroj