Jak reagovat na vraždu 8 letého dítěte? Němci už našli řešení. Provedou sérii domovních razií proti internetovým diskutérům.

31.07.2019

Kapitalismus se v Německu znovu projevil v jedné ze svých nejbrutálnějších podob. Obětí vraždy se stalo osmileté dítě, které spolu s jeho matkou strčil pod vlak Eritrejec, "učebnicový příklad imigrace".

Portál iDNES ve své zprávě k tomuto hrůznému činu na základě agenturních informací uvádí: "Němci se přou, jak na zločin reagovat. Část vládních politiků volá po dalších bezpečnostních opatřeních, podle jiných ale při ztrátě elementární lidskosti nepomohou. Opoziční protiimigrační strana Alternativa pro Německo (AfD) vidí kořen problému v otevření hranic." Pod článkem se rozhořela ostrá diskuse čtenářů, kdy odpověď na otázku "jak reagovat?" v nadsázce nabídl jeden z nich: "Němci už přeci našli řešení. Provedou sérii domovních razií proti internetovým diskutérům."
"Kořen problému" přitom už několikrát, avšak ve zcela jiných kontextech, odhalil i samotný mainstream. Například v článku nadepsaném "Němečtí průmyslníci odsoudili xenofobii. Experti: Bez migrantů se neobejdou".
V něm je velmi srozumitelně popsán celý princip migrace včetně faktu, že "země potřebuje minimálně 400 tisíc nových zaměstnanců z ciziny ročně, aby udržela svou konkurenceschopnost."
Jinak řečeno: zadlužená německá ekonomika by se bez migrace zhroutila a s ní veškeré další ekonomiky v epicentru i na periférii evropské ekonomické síly. Proto právě průmyslníci a finančníci v Německu tolik "bijí na poplach" proti "rasismu a xenofobii", prosazují "otevřenou kulturu, diverzitu a soudržnost" (Harald Krueger, BMW) a iniciovali tzv. Chartu rozmanitosti se "závazkem vytvoření pracovního prostředí bez předsudků".
Zapojily se BMW Group, Mercedes Daimler AG, BASF, Airbus, Deutsche Bahn AG, Deutsche Bank, Commerzbank a další. 

Šéf BMW ve svém postu také píše: "Jsme jasně pro otevřenou kulturu, rozmanitost, soudržnost. Důsledně to dodržujeme a denně dokazujeme, protože v Německu úspěšně společně pracují lidé ze 120 národů."
Kdo nevěří, ať tam běží - na twitterový účet kampaně #FlaggefürVielfalt. Mimochodem do napsání těchto písmen tam nebyla ani zmínka o posledním případu z Frankfurtu, natož odpověď na otázku "jak reagovat?".
V Německu se mezi tím hádají pravice s "levicí" a ukázkově plní svoji hlavní úlohu spočívající v odvádění pozornosti od "kořene problému".

A Merkelová se třese. Čím dál víc.


Zdroj