Jásáme dostatečně?

17.07.2019

Nezadržitelně se blíží jedno velmi významné kulaté výročí a je vhodné se pomalu poohlížet po nějakém dobrém šampaňském. Pro jednoho je, ale pro druhého jistě není doba minulá zapomenuta. Jedině ten, kdo nežije pouze dneškem, dokáže z minulosti celkem snadno skládat budoucnost. Smůlu mají ti rozumu vzdorující.
Dobrým vzorem nám může být například doba před naším vítězstvím nad komunisty v roce 1989. Pamatujete? Bylo to příšerné! ...nadvláda jedné ideologie a "Se Sovětským sajůzem na věčné časy a nikdy jinak!"?


Inu taková byla doba. 

Proletáři všech zemí se měli spojovat a jednou za rok jsme se měli dívat na pestré a veselé prvomájové průvody. Moc jsme nechápali proč, ale do oken se vždy měla vyvěšovat k české vlajce také ta rudá, se žlutou hvězdou. Ve školách byl ruský jazyk povinným předmětem a angažovaní aktivisté chodili za dětmi s ideovými tématy. Marxismus-leninismus se tehdy skloňoval ve všech pádech a vrcholem vzdělání i odrazovým můstkem ke kariéře každého správného "něfachčenka" byl VUML, tedy Večerní Univerzita Marxismu-Leninismu. ...což jinými slovy znamenalo vzdělávání v totálních nesmyslech, jež jsou v praktickém životě i lidstvu obecně, naprosto k ničemu.
Normální lidé si z těch rudých taškařic dělali srandu. I když zprávy o tom, že soudruh "A" na letišti přivítal soudruha "B", který následně pronesl plamenný projev o světlých zítřcích, nikdo nečetl, tak se čelným představitelům strany, kteří se ocitli na předních stranách denníků, domalovávaly vousy, brýle, rohy, cigára, oslí uši, pirátské pásky, bradavice, propichovaly oči a tak dále, a tak dále. Pro lid byla tato komunistická zgarba odpadem, který se má díky zvrácené marxisticko-leninské totalitě mnohem lépe, než ten lid.
Celkově lze tedy říci, že nezaujatý obraz toho všeho vypadal tak, že komunistický východ měl rád sám sebe, Marxe, Lenina a vždy aktuálního předsedu sovětských komunistů. Naopak budovatelské bylo nenávidět prohnilý západ, lidu omezovat přístup k informacím, svobodě pohybu, myšlení i projevu a tvrdá cenzura byla nedílnou součástí života. Špiclování nejen pošty byla na denní pořádku a volby byly, z důvodu velmi omezené nabídky kandidátů-funkcionářů, naprosto totální fraška.

A co na to lid? 

Lid žijící v totalitě se pochopitelně poohlížel po západu. Byl tam sice ten soudruhy nenáviděný kapitalismus, nicméně byl vidět spíše blahobyt, plné výklady elektroniky, riflí, pestré konfekce a kosmetiky, moderní auta, svoboda myšlení i projevu. Byl to pravý opak toho, co jsme tu měli my a tak bylo s podivem, že odsud na svobodný západ neutekli komplet všichni.

Možná proto, aby se to jednoho krásného dne nestalo, ze Sovětského svazu přišel svěží vítr ve formě tzv. "Perestrojky". Česky - přestavby. Zkrátka určitou skupinu komunistů zachvátila mánie tzv. "nového myšlení" a reforem, aby se zvířátka z klece nepodhrabala na západ. ...a tak jsme tedy všichni neutekli. Díky tomu jsme se konečně osvobodili od totalitního komunismu. Dosáhli jsme vytoužené svobody, kterou jsme si vyskákali v roce 1989 na náměstích. Vždyť, kdo neskáče, není Čech, no ne?
Tak tedy stalo, že konečně už tady taky máme obchody přecpané k prasknutí, schránky plné akčních letáků. Můžeme nejen jezdit do ciziny my, ale k nám může také přijet úplně kdokoli. Konečně můžeme nahlas chválit západ a nenávidět vše kolem prohnilého Ruska. Úplná paráda.

Jasně, že jsme se to už všichni za těch 30 let svobody víme, ale jen pro pořádek si uveďme, co vše jsme získali tím osvobozemím od komunistické totality:


- provozujeme multikulturní spojování proletářů všech zemí,
- můžeme se dívat na pravidelné letní, pestré a veselé duhové průvody,
- dětem aktivisté zdarma pořádají ve školách a školkách ideové přednášky
- do škol se zavedla povinná angličtina
- byly vynalezeny náhrady za slova cigoš, negr, teplouš, buržuj a buzík
- už nemusíme říkat pravdu, že nás v roce 1939 napadli Němci a v roce 1945 osvobodil Sovětský svaz
- nemusíme věšet rudé vlajky s jednou ubohou žlutou hvězdou, ale věšíme vlajky modré, s mnohem více žlutých hvězd
- vysoké školy vzdělávají studenty v oborech, které jsou pro lidstvo nepoužitelné
- sledovací kamery jsou venku rozmístěny na každém rohu
- monitorují a analyzují se telefonní hovory, sleduje se mailová komunikace a veškeré sociální sítě
- v konečně svobodných volbách volíme jen funkcionáře, kandidující v politické straně
- v Evropě se otevřeně začíná hovořit o nutnosti přestavby a reformách našeho sajůzu
- nejvyšší představitel našeho evropského sajůzu v roce 2018 slavnostně v Německu odhalil sochu Karla Marxe...
...tak moment, píšu já vůbec o tom, jak jsme se před třiceti lety osvobodili od totalitního komunismu??


Dan Niel