Jde jen o aktivitu bulvárních novinářů toužících po senzaci, nebo jde o záměrný a promyšlený útok na jeden z výrazných národních symbolů?

11.11.2019

"Za vypálení vesnice si obyvatelé Lidic mohli sami!" O tom chtějí studeti a jejich tuzemští pomahači náš národ přesvědčit, takový je cíl sudetské propagandy.


Česká televize v pořadu Reportéři ČT v červnu t. r. odvysílala tvrzení, že matka paní Marie Šupíkové, zavražděná v koncentračním táboře, byla udavačka. Kvůli jejímu udání se, podle ČT, lidická tragédie stala. Přeživší v čele s osmdesátiletou Marií Šupíkovou, jejíž maminka byla za udavačku označena, to berou jako zradu. Na protest vystoupili z organizace Ministerstva kultury památník Lidice, napsali stížnost na ČT a RRTV a poslali otevřený dopis ústavním činitelům.
Redaktoři ČT vycházeli z výzkumu historika Vojtěcha Kyncla, který stojí na jediném zdroji informací v osobě protektorátního četníka. Ten si ale podle historika Vojtěcha Šustka mohl vše vymyslet, což byla po válce běžná praxe; chránil totiž sám sebe. V reportáži ČT se však o domnělém udavačství hovoří jako o nezvratném faktu (viz,viz, viz).
Jde jen o aktivitu bulvárních novinářů toužících po senzaci za každou cenu, i za použití nepravd, a toužících tím po vlastní bulvární slávě? Nebo jde o záměrný a promyšlený útok na jeden z výrazných národních symbolů nacistického řádění, našeho utrpení a protinacistického odporu - na Lidice? Myslím, že to druhé. 

Jaká je ideologicko-mocenská linie, spojení, propojení tohoto případu s dalšími souvisejícími skutečnostmi?
Ředitelku památníku Lidice, jehož je ministerstvo kultury zřizovatelem, pro kterou jsou, podle vyjádření lidických dětí, tedy přeživších a jejich potomků, tedy pro níž jsou tyto osoby pouze nepohodlným přívažkem, do funkce jmenoval Daniel Herman; byl tehdy ministrem kultury. 

Daniel Herman je aktivním členem páté kolony sudetů v ČR. 

Jaké jsou úmysly sudetů u nás? 

Revanš. Co je jedním z prostředků revanše? Boření nebo alespoň zpochybňování našich národních symbolů. V tomto případě chtějí do lidí naroubovat informaci: Za vypálení vesnice si obyvatelé Lidic mohli sami! Byli tam udavači.
Proti útoku České televize na Lidice se jasně postavila oblastní organizace Českého svazu bojovníků za svobodu (ČSBS) v Lidicích


Zdroj