„Každej, kdo před měsícem ‚panikařil‘ a má teď doma zásobu žrádla, léků a roušek, je za vodou. A kdo věřil těm pablbům, teď jezdí tramvají a vdechuje mor a musí do Lidlu, kde to na něj budou všichni prskat“

16.03.2020

Přátelé, mě byl Babiš až doposud v zásadě ukradenej, hysterická nenávist vůči němu mi přišla trapná a přehnaná, Paroubek, Špidla, Nečas i Sobotka byli srovnatelní škůdci. Jenže když teď pozoruju jeho počínání, jímá mě naprostá hrůza. (A hrůza jímá zřejmě i moje kolegy, protože tímto příspěvkem ohrožuji naši práci)

Takovou přehlídku neschopnosti, kterým on a Ken Vojtěch zkazili všechno na co šáhnou a ještě se u toho zarputile fotí, na to se opravdu člověk, který má aspoň minimální zkušenosti z vedení nějaké krizové situace nemůže koukat. A já "jisté zkušenosti" z řízení krizových situací přeci jen mám.

Začínám mít intenzivní pocit, že cílem Babiše není ochránit zemi před nákazou, ale zruinovat ekonomiku a zároveň virus rozšířit co nejvíc. Nevím jestli je v tom pouze čirá neschopnost, nebo naopak vychytralý plán vyřešit důchodovou reformu tím, že se důchodci nakazí a nebudou, a ti co přežijí ho ještě víc budou volit, protože se hodně fotí u toho jak je akční.

I imbecilovi po lobotomii totiž dojde, kde je největší pravděpodobnost nákazy?

1. Na koncertě, kam jde průměrný člověk jednou za rok?
2. Nebo v MHD, u doktora a v Tescu, kde je několikrát denně a celou dobu se při tom drží umaštěné tyče, nebo madla vozíku, které ten den svíralo dalších sto lidí?

Co udělala naše vláda pro omezení šíření z bodu 2? Způsobila nedostatek ochranných prostředků a ještě tvrdila lidem aby si je nekupovali sami, když byly k dostání.

K čemu mi je, že se nenakazím na koncertě, když se nakazím v Lidlu, jehož "geniální" management ještě zakáže prodvačkám používat roušky, aby nešířily paniku.

To je mimochodem tak retardovaná představa, že by za ní měl jít její autor sedět z obecné ohrožení.

Takže Babiš vyhlásí karanténu, uzavře hranice, vyfotí se u toho jak maká, ekonomika jde díky tomu do pr**le, škody jsou nedozírné a budeme se z nich sbírat měsíce, možná roky, ale prodavačka v Lidlu bez roušky, na kterou denně nakašle asi tisíc lidí, se nakazí a pokud bude mít mírný průběh, což je ta nejpravděpodobnější varianta, tak to na té pokladně bude následně 14 dní prskat na tisíce lidí a svýma rukama, osobně šáhne na každý jeden kus jejich nákupu.

Co s tímhle naprosto největším rizikem udělal náš premiér? Nic. Že by to nešlo? Ale šlo. Stačí se podívat do Asie, kde už to proběhlo. Nebo do libovolné vietnamské večerky u nás. Vietnamský večerkář i v té poslední díře má k dnešnímu dni namontované u pokladny plexisklo, aby na něj lidi neprskali, na ústech má roušku, rohlíky zabalené v igeliťákách. Srovnejte s libovolnou lékárnou, obvoďákem, nebo supermarketem.

Nehledě na to, co je to vlastně ta karanténa? 90% obyvatel této země, kteří nevlastní firmy a ekonomické dopady tohoto kroku jsou jim tak v zásadě ukradené, to má jako dovolenou. Místo aby seděli doma, tak uspořádají párty pro kámoše, vyrazí chlastat na náměstí, nebo udělají skupinový výlet na kolech a zastaví se na jedno u okýnka v hospodě. Po této veselé zábavě pak sednou do tramvaje a s celou rodinou vyrazí do nákupáku na výlet a v pondělí hurá MHD do práce. To jsme mohli fungovat jako by se nechumelilo a aspoň by fabriky a firmy nebyly v hajzlu.

Nějaké restrikce, kontroly, policajti kteří budou pokutovat ty, kteří to nedodržují? Ale hovno. To nemají lidi rádi, za to by nebyly body u voleb. Jedinej, kdo zatím měl průser byla doktorka, která si dovolila dělat testy na koronavirus levnějc a rychlejc než stát a neměla na to papír. A ten tupec na ministerstvu místo aby řešil, kde kurva sežene roušky pro doktory, řešil jak jí co nejvíc šikanovat.

To bylo mimochodem vskutku naprosto fascinující a neuvěřitelný kolik energie věnoval někomu, kdo se ve všech ohledech dopustil dobrého skutku, má stejný cíl (i když Kenův cíl možná není zastavení viru, soudě podle jeho počínání) a pomohl mu.

A roušky, to je pak skutečná epopej o naprosté neschopnosti a diletantství naší drahé vlády. Ono to totiž není tak, že se zničehonic objevila nečekaná potřeba mít roušky.

To, že je průser, bylo jasné už začátkem ledna. V lednu se také poslanci soudruha Kena z ministerstva ptali, jestli vláda má dostatek zásob (ochranných pomůcek a kyslíkových přístrojů) pro případ, že se to rozšíří. Ken se tvářil, že všeho je dost a hlavně aby nebyla ta panika. Žádné zásoby ovšem neměl.

Nikdo mu to ovšem ani nemusel připomínat, protože pro podobné případy tu máme Krizový plán, podle kterého tohle všechno měl Ken dělat sám od sebe.

A nedělal.

V únoru pak zakázali firmám obchodovat s rouškami, což byl další zcela nesmyslný krok ke zvýšení jejich nedostatku.

Když jsem viděl představitele Bulovky, kterak říká, že jsou připraveni, že mají k dispozici asi 6 lůžek pro kritické případy v okamžiku, kdy v Itálii kolaboval zdravotní systém a potřebovali jich tisíce, měl jsem pocit, že mi praskne cévka. To bylo tak nehorázný, že se mi dělalo fyzicky nevolno.

Ono vůbec je neuvěřitelná logika těchhle pitomců, takové to "za dveřmi je apokalypsa, ale my budeme lhát, že se nic neděje, protože když to budeme dělat, tak se lidi nepřipraví a až ta apokalypsa přijde, tak bude mít mnohem horší průběh, než kdyby byli v panice, dělali si zásoby a byli mnohem opatrnější než normálně. Protože mít doma zásoby a chovat se opatrně, to je hrozná panika."

WTF? Co je tohle za dementní přístup? Každej, kdo před měsícem "panikařil" a má teď doma zásobu žrádla, léků a roušek je za vodou. A kdo věřil těm pablbům teď jezdí tramvají a vdechuje mor a musí do Lidlu, kde to na něj budou všichni prskat.

Tak a teď se dostáváme k současné fázi činnosti těchto klaunů. Roušky a testy sehnal a zaplatil za svoje Kelner, přičemž Babiš machruje, jak je "jeho lidi" ve středu dovezou.

Doktoři, kam choděj nakažený, je nemaj a nákazu nepochybně šířej na další pacienty. Vzhledem k tomu jak dlouhá je inkubační doba je zaděláno fakt na slušnej průser.

Celá šaškárna s karanténou je tak zcela k ničemu, protože všichni lidi se stejně potkají v práci, v tramvaji, v obchodě a nebo u doktora. A i kdyby chtěli minimalizovat riziko, tak jsou v prdeli, protože když si mohli dělat zásoby, aby teď nemuseli ven, tak si z nich novináři a klaun na ministerstvu dělali prdel, že jsou paranoidní panikáři. A chránit se nemůžou, protože roušky KVŮLI KROKŮM VLÁDY už měsíc nikde nejsou.

Za posledních 14 dní jsem já osobně byl u doktora asi 3x, 2x moje žena. 1x dítě, které mělo teploty a bolesti v krku. Poslední týden jsem měl kašel. Omezil jsem vycházení na nezbytně nutné případy, nikomu jsem nepodával ruku a každému s kým jsem musel mluvit osobně jsem říkal, ať ke mě neleze blízko. Kvůli pitomcovi na ministerstvu jsem ale nemohl mít v takových případech roušku, kterou bych si SAMOZŘEJMĚ vzal.

A do toho si přidejme fakt, že Babiš odmítá svolat Ústřední krizový štáb a předat řízení tohohle shitstormu odborníkům, protože by se pak nemohl každej den fotit jak maká. Posledních pár dní připomínal Kim Čong Una jak osobně jezdí kontrolovat "do terénu". Což je další příklad ukázkové idiocie. Venku řádí pandemie a premiér země vyrazí s půlkou vlády a bez roušek na infekční na Bulovku zkontrolovat, jak jim to tam jde, protože bez něj by si chudáci nevěděli rady. Škoda, že si nevšiml, že tam nemaj dost postelí ani pro něj a jeho poskoky, natož pro případ krize.

Nejlepší je ovšem srovnání počínání naší vlády, eventuálně managementů nadnárodních potravinových řetězců a již zmiňované počínání 90% vietnamských večerkářů. I IT firmy v mém okolí už před měsícem zavedly razantní opatření. Lidi pracují z domu, u dveří do firmy mají termokamery, měří lidem teplotu, zorganizovali práci tak, aby se různé směny nikdy nepotkaly a pomáhají lidem organizovat dopravu do práce, aby nemuseli jezdit MHD.

Shrnuto a podtrženo, nevím už co víc naplňuje skutkovou podstatu obecného ohrožení, než počínání našich vrcholných představitelů.

"Obecné ohrožení podle § 272-273 trestního zákoníku je trestný čin, jehož se dopustí pachatel, který úmyslně (§ 272) nebo z nedbalosti (§ 273) vydá lidi v nebezpečí smrti nebo těžké újmy na zdraví nebo cizí majetek v nebezpečí škody velkého rozsahu tím, že způsobí požár nebo povodeň nebo škodlivý účinek výbušnin, plynu, elektřiny nebo jiných podobně nebezpečných látek nebo sil nebo se dopustí jiného podobného nebezpečného jednání (obecné nebezpečí), případně obecné nebezpečí zvýší anebo ztíží jeho odvrácení nebo zmírnění.

Trest je podle okolností a závažnosti stanoven od jednoho roku odnětí svobody po výjimečný trest."

A pokud to tady dopadne nějakým zázrakem lépe než jinde, tak to nebude díky naší vládě, ale jí navzdory.

Říká se, že kvality člověka nejlépe odhalí krize. Tato krize podle mě jednoznačně odhalila, že naše vláda je naprosto neschopná vyřešit i ty nejbanálnější problémy typu nákup věcí, když vám všichni říkají, že máte nakoupit věci a ze zákona je to dokonce vaše povinnost.


Zdroj