Kde je právo a spravedlnost? Nemáme všichni stejné právo na ochranu státu a státních orgánů? Neexistuje už zločin a trest? Kdo tedy vyvolává nenávist a rasismus?

17.02.2020

Divný stát, kde majorita se bojí menšiny a ještě je za to obviňována z rasismu (20 let po útoku na staré lidi)

Proč není potrestán viník, pani Šabatová?

Podle šéfky TOP 09 Markéty Pekarové Adamové jsou Křečkovy postoje xenofobní. 

Odmítla, že by jeho zvolení bylo pochybením opozice. 

Ta xenofobie spočívá v tom, že Šabatová důsledně chránila například Romy, kteří vybydleli byty a žádala pro ně nové, zatímco pan Křeček tvrdí, že všichni mají stejná práva a stejné povinnosti a že není menšina jako národnostní menšina, ale menšina je v dané lokalitě i skupina lidí pocházející z majority, která musí prchat před místní, agresívní většinou a paradoxně to může být právě "národnostní menšina".

Divný stát, kde například v Matiční museli starousedlíci bojovat o přežití a za postavení plotu na ochranu byli obviněni z rasismu

Dokonce i ROMEA.CZ popsal stav správně, ale ani kousek pokory a žádost o potrestání viníků nikde není.

Před dvaceti lety, 13. října 1999, vyrostla v ústecké Matiční ulici betonová zeď, jenž se stala známým případem problematického soužití v ČR. 

Zeď měla oddělit rodinné domky a obecní domy obývané převážně Romy. 

Na základě problematického soužití s nimi posléze starousedlíci sepsali petici a žádali postavení zdi, která je oddělí od hluku a nepořádku v okolí obecních bytů. Jejich přání se místní radnice rozhodla vyhovět v září 1998.
Její záměr však vyvolal odmítavé reakce vlády, tehdejšího prezidenta Václava Havla i mezinárodních organizací. 

Po rozličných průtazích a snaze vlády a sněmovny stavbě plotu zabránit se na začátku října 1999 v Matiční začal stavět nový plot na místo starého železného. 

Romové stavbě bránili a rozestavěný plot nejdřív rozebrali, firma jej ale 13. října postavila znovu. 

Pod vlivem kritiky EU a vlády se ústecké zastupitelstvo 23. listopadu po jednání s novým vládním zmocněncem Pavlem Zářeckým rozhodlo plot v Matiční zbourat. 

Byl rozebrán den poté a ústecké zastupitelstvo dohodlo, že státní dotace bude použita na vykoupení rodinných domků, jejichž obyvatelé si přáli odejít

Celá kauza měla i několik soudních doher a dnes se v Matiční ulici nacházejí vybydlené domy, jeden byl již stržený a další jsou zazděné. 

A nešťastný plot z Matiční našel v roce 2009 nové uplatnění při oplocování části ústecké zoologické zahrady.

Jak krásně, eufeministicky je to popsáno, jenomže v lidské, normální řeči a faktech ta hrůzná skutečnost vyhřezne celá...

Ochrana majetku - plot - byl rasismus

Vyděšení a hrůzou bez sebe zažívali starousedlíci a staří lidé peklo. 

Každodenní nájezdy, rabování, bordel, mizely okapy, kanály a když se ze zoufalství postavil plot, tak se oplocení a oddělení nazvalo díky Havlovi a Kocábovi rasistické, starousedlíkům "Brusel" zakázal ochranu, musel se plot zbourat a stařičké lidi Václav Havel s Kocábem vyhnali někam do paneláků. 

Tak vznikla ta nová demokracie, kterou uznává TOP 09, Fiala z ODS a Piráti.

Následně Romové vše vyrabovali a když už nebylo co zničit a odcizit, houfně se sebrali a šli jinam, kde opět deptají tu "xenofobní a rasistickou" majoritu. 

A jak správně popisuje článek na ROMEA.CZ, vybydlené a vyrabované domy mají zazděné vchody, na náklady majority se bourají a viníci jsou beztrestní. 

Naopak rasisté byli ti staří lidé, kteří se třásli několik let a báli se o životy a dokonce nesměli bránit své majetky.

Neuvěřitelné zvěrstvo. A to vše podporoval nejen Havel, Kocáb, ale i prapodivná ombudsmanka Šabatová a dokonce vystrašené babičky a dědečky nazývali rasitickými zrůdami.

Kde byla spravedlnost?

Dodnes nebyl Kocáb potrestán, Václav Havel nebyl potrestán, Šabatová není potrestána a rabující vřískají a vybydlují jinde opět pod touto zvláštní ochranou.

Můžete dohledat včetně vybydlených domů v Matiční, včetně dalších vybydlených domů, na který stát (my) dává miliardy a ještě nás určitá skupina nazývá rasisty a xenofoby.

Opět to zaplatí "rasistická majorita" a viník nepotrestán!

Člověk v tísni se kasal a výsledek? Zhroutil se a šel dělat do škol politiku...

"Chceme dát Člověku v tísni k dispozici volný byt o velikosti 4+1 v Mojžíři, aby mohli svoji pobočku zřídit přímo na sídlišti. Myslím, že je důležité, aby působili přímo v místě, kde ten problém je," uvedla Miloslava Válková, starostka ústeckého městského obvodu Neštěmice, pod který sídliště spadá.

Zdroj: https://usti.idnes.cz/clovek-v-tisni-se-stehuje-z-maticni-do-jine-problemove-ustecke-ctvrti-12v-/usti-zpravy.aspx?c=A110407_1562918_usti-zpravy_oks

Pro úplnost zločinu: další jména, aby nebyl namáčen pouze Havel, Kocáb a Šabatová

Kam dál? Připomeňme si minulost.

Člověk v tísni se stěhuje z Matiční do jiné problémové ústecké čtvrti

Ze sídliště Mojžíř, okrajové čtvrti Ústí nad Labem, se v poslední době stává sociálně vyloučená lokalita. Od května by... celý článek

Před 10 lety postavili zeď v Matiční. Domy, kvůli nimž vznikla, zbourají

Radnice ústecké čtvrti Neštěmice chce zbourat nájemní domy v Matiční ulici, ve kterých žili nepřizpůsobiví obyvatelé.... celý článek

Matiční po deseti letech: ulice, z níž pomalu mizí život

Matiční ulice v ústecké čtvrti Krásné Březno, která město nechvalně proslavila takřka po celém světě, už zdaleka není,... celý článek

Tak sakra, dnes po 20 létech: kdo je ten rasista, xenofob, kdo postižený a kdo vandal a rabující? 

Kde je právo a spravedlnost? 

Nemáme všichni stejné právo na ochranu státu a státních orgánů? 

Neexistuje už zločin a trest? 

Kdo tedy vyvolává nenávist a rasismus? 


Zdroj