Kdo z těch, co za pár dní budou demonstrovat na Letné, by byl ochoten doopravdy nezištně bojovat a položit svůj život za Halíka?

26.10.2019

Dnes zkusíme ještě rozvinout včerejší téma. Tvrdil jsem, že většina tohoto národa se nepřidává k vládnoucí či umělecké elitě v jejím svatém boji za euroatlantické zájmy a záchranu demokracie i kdyby se kvůli tomu mělo omezit volební právo. Většina národa si o směřování naší země už dávno nedělá iluze a lišíme se od sebe jen chvílí, kdy nám to došlo.

Abych vyhověl bolševikobijci Scalloppovi dodávám, že je tu určitá část národa, které naopak naše euroatlantické směřování vyhovuje. Dílem proto, že jim to nese peníze, dílem proto, že se jich společenská degradace zatím netýká a dílem proto, že chtějí být za každou cenu považováni za tu lepší část společnosti a samozřejmě jsou mezi nimi i ti, kteří tomu doopravdy věří a považují to za nejlepší možnou společnost. Tento princip není nový, přečtěte si Otce Goriota - román více než sto let starý, ale stačí změnit jména a mohl by se odehrávat v dnešní Praze.

Lidí v exekuci neubývá, ale přibývá. Ve Vidlákově má exekuci každý šestý občan, v mém bývalém domově v západních Čechách pak každý čtvrtý. Gheta se nezmenšují, ale rozšiřují. Školství měřitelně klesá. Všechno je pořád dražší a přes proklamované zvýšení platů se patřičně pohnula i inflace. Přibývají nové poplatky za všechno možné, především pak za zelený a trvale udržitelný život. Zdravotní péče stojí víc, ale rok od roku je v nemocnicích míň sester, míň česky mluvících doktorů, míň lékáren, ale přibývá placených parkovišť. I v té Praze je značný rozdíl ve volebních preferencích mezi Malou stranou a Jižním městem.

Bezpečnost ve světě jde do kytek. Náš spojenec v NATO nám klidně vyhrožuje uprchlíky, náš velký německý soused nám vyhrožuje za to, když je nepřijmeme, náš americký bratr chce naše prachy, ale jinak ho nezajímáme, Ruský medvěd sem posílá agenty snad po tisících a Čína nám potichu za zády zcela rozvrátila Karlovu univerzitu.

Do toho nám tvrdili, že Babiš je vinný, ale nebyla to pravda. Tvrdili, že Nečas je vinný, Nagyová je vinna, Páleník a další jsou vinni, ale odešli bez trestu. Zeman je prý stařec nad hrobem, zcela senilní, zchátralý, ale nejsou schopni se mu postavit.

Já nevím, ale jestli je tohle normální stav, kterým musíme platit za tu svobodu cestovat, tak mám pro elity bohužel špatnou zprávu. Průměrná pokladní z Kauflandu zas necestuje tak často a pokud jí někdo nabídne důchod v šedesáti a bezpečné ulice pro její děcka, tak se bez Jadranu obejde a vystačí si s Mácháčem.

Když v roce 89 demonstrovali na Letné, tak celá republika byla na jejich straně, Dneska, když tam demnostrují, tak se tam vejdou všichni a zbytek republiky je má víceméně na háku. A o to víc, že je má na háku i Babiš se Zemanem a nějak tam nechtějí poslat těžkooděnce, aby dělali policejní brutalitu.

A já se vidlácky ptám... znáte někoho, nebo nějakou tu instituci, armádní jednotku, generála, maršála, plukovníka, státníhio zástupce, soudce nebo ministra, který by opravdu za euroatlantické hodnoty bojoval, kdyby ti Rusové doopravdy přišli? Znáte někoho, kdo by udělal to, co naši kluci za Druhé světové a nechal se naverbovat k Britům, Němcům, Američanům a šel dobrovolně bez velké výplaty bojovat za demokracii a svobodu?

Znáte někoho, kdo se vzdal nadstandartního žoldu za zahraniční misi, že to dělá pro vlast a svobodu? Já ne. Ale znám několik těch, co se vrátili bez nohy nebo ruky a teď si stěžují, že se o ně armáda málo stará.

Kdo z těch, co za pár dní budou demonstrovat na Letné, by byl ochoten doopravdy nezištně bojovat a položit svůj život za Halíka? Kdo z dnešních lepšolidí se ještě vyzná v tom, kdo reprezentuje USA? Je to Trump, Clintonová, nebo nějaký deep state? Nebo CIA? Poučili se už, nebo budou při příštím přenosu z americké volební noci zase tak vyděšení?

Cynicky říkám za sebe... 

Doufám, že chyby našich západních spojenců vyhřeznou tam u nich dřív, než se přenesou k nám. Doufám, že si užijí důsledky migrace dřív, než se s nimi budeme muset vypořádávat u nás. Doufám, že se dožijí blackoutu ze zelené energie dřív než vypnou Temelín i u nás. Doufám, že se poperou s Turky dřív než se s nimi budeme muset prát my. A doufám, že je USA opustí ještě dřív, než opustí nás. A také doufám, že se Putin domluví nejdřív s nimi, než s námi


Zdroj