Pojďme studentům ukázat tu skutečnou bezemisní budoucnost. Měli bychom se na všechno vykašlat, seknout s prací a jít stávkovat. Podle mě je to v dnešní pošahané době to jediné, co by mělo doopravdy smysl. 

22.09.2019

Tak nám zase celosvětově stávkují studenti za klima. Gréta řekla a prý se bude stávkovat celý týden po dobu, co tam v Ňů Jorku bude ta klimakonference. Dokonce se studenti rozšoupli a že prý by mohli stávkovat i dospělí, koneckonců ti za to přece můžou a také chtějí mít nějakou tu budoucnost.

A já myslím, že je to skvělý nápad. Měli bychom se na všechno vykašlat, seknout s prací a jít stávkovat. Podle mě je to v dnešní pošahané době to jediné, co by mělo doopravdy smysl.

Konečně by ti zpovykaní frackové zjistili, že autobusy nejezdí samy, že kafe se jim také samo do hrníčku nenaleje, že elektrika v zásuvce také není sama od sebe a vlastně i ten internet nefunguje bez velké spousty pracujících dospělých.

Pojďme studentům ukázat tu skutečnou bezemisní budoucnost. Přestaňme doplňovat zboží do regálů, přestaňme ho vozit těmi strašnými naftovými auty, vypněme teplárny, elektrárny, zamkněme benzínky, přestaňme péct chleba, popadněme nějaký ten transparent a pojďme si vyhodit z kopejtka někam na náměstí...

Koneckonců, máme to tak skoro všichni ne? 

Naše děcka si jezdí po Erasmech, poučují nás, koho máme volit, dokonce na fejsbůku diskutují o tom, že nám starším omezí internet, abychom nemohli koukat na Parlamentní listy a Vidlákovy kydy, protože nás to ovlivňuje. 

Chodí si demonstrovat na Letnou, chodí si demonstrovat za klima, je jim pětadvacet a skoro každý si přerušil studium, aby si prodloužil mládí... ale každý měsíc po výplatě vždycky přijdou pro prachy na další měsíc. Přitom doba, kdy vydělají něco sami je v nedohlednu...

To my jsme ti blbí. My jim to platíme, my chodíme z práce do práce, děláme přesčasy a vlastně jen kvůli pocitu hrdosti, že kluk bude jednou magistrem.

Pojďme si to alespoň na ten jeden týden užít po jejich. Nechme všeho co dělá civilizaci civilizací a ono se to rychle ukáže. 

Nemusíme to ani přehánět... stačí vypnout pouliční osvětlení a nechat všechny ty demonstranty, aby si z Václaváku došli někam na periferii pěšky.

Navíc všechno zdražuje, stávky za platy jsou pasé, pojďme stávkovat za klima... to se dneska smí a chtěl bych vidět zaměstnavatele, který by riskoval mediální řev za to, že vyhodil zaměstnance za účast na stávce za Grétu.

Třeba by těm všem klima úzkostným došlo, že mohou mít i mnohem horší noční můry. 

Třeba prázdné regály, gangy v ulicích, vodovody bez vody (a tím pádem i nefunkční hazly) a skutečné chození pěšky. Žádný džoging, žádné běhání s MP3kou. Ale nošení svého těla všude na pořádné vzdálenosti.

Pojďme do toho, zastavme na pár dní svět... 

 Předveďme jim, co umí skutečná stávka. 


Zdroj

Q.S.

Jsem pro!