Invaze: Migranti zahájili velký útok na hraniční ploty.

13.03.2020

Situace na turecké řeckých hranicích se stává neudržitelnou. Zatímco Evropa řeší koronavirus a většina zemí je karanténě migranti zahájili velký útok na hraniční ploty, pokoušejí se je vy lomit pomocí lan. Zapalují ohně, aby narušili stabilitu hraničních plotů. Řecká armáda odpovídá vodními děly a granáty se slzným plynem.

Útoky migrantů na hranici (12. a 13. 3.)

Evropská unie (Německo) v tuto klíčovou chvíli zcela selhává a vše nasvědčuje tomu, že je příliv nových migrantů do Evropy jejím záměrem. 

V rámci první migrantské vlny se dostalo do Evropy pět milionů migrantů, další čtyři miliony čekají v Turecku.

Evropská unie nabídla migrantům v přeplněných táborech na řeckých ostrovech, že pokud se vrátí domů, dostanou 50 tisíc korun (2 000 eur). Mnozí považují tuto nabídku za pokryteckou

Zájem o tuto nabídku je nulový.

Západní média (německá a americká) líčí statečné řeky jako zločince, kteří ubližují dětem a matkám.

Do oblasti dorazilo několik desítek policistů a vojáků z členských zemích EU, včetně osmi z České republiky. Jde spíše i symbolické gesto.

V řeckých migrančních táborech na ostrovech je 42 tisíc migrantů. Západní (německá) média je neoznačují za migranty, ale za "žadatele o azyl".

Komisařka EU Johanssonová uvedla, že sedm členských států EU souhlasilo s přijetím nejméně 1,6 tisíce dětí bez doprovodu z přeplněných táborů. 

Podle posledních zpráv mezi tyto země nepatří Česká republika.

"Partneři EU musí sdílet odpovědnost za ty, kteří přijíždějí; to znamená, že státy by měly přemístit uprchlíky do své vlastní země a tam provést azylové řízení. Musí se dohodnout na trvalých pravidlech," uvedla komisařka EU.

Migrantům nic nebrání v návratu do zemí původu. 

Válka je nyní jen v Sýrii a to jen proto, že ji znovu rozpoutalo Turecko. 

Do té doby byla situace v Sýrii díky Rusku a rozvážnému přístupu prezidenta Putina situace pod kontrolou.

Migrantská vlna vznikla po tzv. "Arabském jaru" v roce 2010 po sérii barevných revolucí, rozpoutaných Spojenými státy ve jménu "vývozu demokracie". 

Následně (2015) pozvala migranty do Evropy německá kancléřka Merkelová.


Zdroj

Q.S.