Německý prezident Frank-Walter Steinmeier udělil českému katolickému knězi a teologovi Tomáši Halíkovi státní vyznamenání - Kříž za zásluhy 1. třídy Záslužného řádu Spolkové republiky Německo.

20.10.2019

Nejvýznamnější žijící Čech, mimořádná osobnost české intelektuální scény, globální akademik, hostující profesor v Cambridge, Oxfordu i Harvardu, sociolog, filosof, teolog, kněz, myslitel, spisovatel, významný clen protikomunistického disentu, držitel polského rytirského kříže, nositel Templetona, budoucí kardinál, prezident a papež, Dr & Dr. Tomáš Halík, za svůj zcela mimořádný přínos o mírový rozvoj Německé říše obdrží Železný kříž za zásluhy prvního stupně.

Říšská společnost Škoda, dislokovaná ve východním protektorátu Böhmen und Mahren, se připojuje ke gratulantům a jako svuj příspěvek k oslavám přichází s limitovanou edicí Škoda Halíq.

Škoda Halíq navazuje na velmi úspěšné řady Kamíq, Orlíq i předchozí edice Silverline, Blackline und Henlein.

Škoda Halíq bude dodávána červené barvě, s bělobokými pneumatikami a fialovým interiérem. Poprvé v historii chladí přeplňovaný tříválec svěcená voda a ventilační soustava umožňuje provonět interiér vlastním kadidlem.

Škoda Halíq je poprvé v histerii protektorátní automobilky dodávána i s velkým přívěsem - pojízdnou knihovnou, obsahujici sebrané spisy Otce Nositele (Templetona).

Znalci jistě ocení odstranění vyvažovacích hřídelů benzínového třiválce, kdy silné vibrace celého vozu hrdému vlastníku Škody Halíq budou neustále připomínat Mistrovo vrcholné dílo Co je bez chvění, není pevné.

Celá redakce Radia Jerevan se připojuje k zástupům gratulantů, v recepci radia, hned pod dohledovou kamerou, jsou k dipozici podpisové archy gratulantů. Podpis není povinný, ale, jak říkával Dr. Gustáv Husák, 'Každý soudruh si píše kádrový posudek sám'.


Zbyněk Passer

Q.S.

Všechna sláva, polní tráva....