Koudelku za každou cenu udržet...

26.10.2019

Takhle nějak bych si představoval Putinův rozkaz pro jeho zpravodajce, co se týče České republiky. Pochybuji, že by si rusové mohli přát někoho lepšího na pozici ředitele BIS.

Michal Koudelka, ředitel BIS, uvedený do služby Bohuslavem Sobotkou už stihl ve funkci spoustu věcí. Zjistil, že učebnice dějepisu nám ais psala KGB, protože je v nich proruský narativ. Podařilo se mu ztrapnit ministra školství Plagu, který místo aby ho poslal do háje, tak mu začal přikyvovat a chtěl to řešit. Dále pak se BISce několikanásobně podařilo rozkrýt temné rejdy ruských tajných služeb.

Byly to tak tajné rejdy a všechny operace byly natolik top secret, že jsme se dozvěděli jen Koudelkovu sebechválu. Jak si již všimli jiní kolegové blogeři, nedozvěděli jsme se, zda byl někdo vyhoštěn, kolik jich bylo, nedozvěděli jsme se, co tady to KGB hledalo a nakonec jsme zjistili, že Koudelka tu rozkrýval rejdy ruské FSB, což je kontrarozvědka působící na území Ruska. Zahraniční činnost má na starosti úplně jiná Putinova odnož.

Já bych ovšem chtěl Vidlácky vypíchnout úplně jinou věc...

Všichni pravdoláskaři, demobloci, eurohujeři a transatlantičtí přikyvovači dobře vědí, že tenhle národ je v NATO i EU jednoduše proto, že to jinak nejde, protože s NATO, USA i EU se blbě přetlačuje. Petr Pavel i Petr Kolář velmi dobře vědí, že v NATO nejsme z přesvědčení na věčné časy a nikdy jinak. Proto ty ruské tajné služby, proto ty kecy o fake news. Oni vnitřně vědí, že nic nevyhráli, že českou duši nezískali ani pravdou ani propagandou.

Oni vědí, že jsou na svých místech jen z milosti našich protektorů, že náš národ je tam nevypravil, nestojí tam o ně a v tom nejlepším případě má jiné starosti a jsou mu ukradení. Tam někde uvnitř je jim jasné, že kdyby je nedržely zahraniční peníze, kdyby je třeba Trump obětoval stejně jako Kurdy, tak vyletí jako z praku. Nikdo tady u nás je nebude bránit.

Stejně tak všichni dobře vědí, že tento národ nebude ani bránit jejich demokracii, ani jejich kapitalismus. Vědí, že stále více lidem se to, co tu stvořili zajídá. Že je tu klid jen a jen proto, že zatím nikdo nepřišel s ideou, které by se dalo věřit. Je to stejné jako za socíku... oni ti komunisti také věděli, že je nikdo nebere vážně a nikdo jim tu jejich propagandu nevěří a nevěří jim ani to, co je pravda. Dnešní elity jsou na tom ještě hůř. Těm už nikdo nevěří ani pozdrav.

Proto ten boj proti ruským tajným službám. Oni z nich mají opravdu strach. Dokonce mají z brněnské univerzity celou analýzu, jak je ruská propaganda nebezpečná tím, že říká lidem pravdu. Proto ta obsese ruským vměšováním. Teď jsme v NATO. Jednoduše proto, že se to Američanům hodí. Jsme v EU, jednoduše proto, že je tu co ždímat. Ale už je vidět, že to tak nemusí zůstat. Že můžeme být strategicky nedůležití, že můžeme být tak vyždímáni, že už se nás nevyplatí ani vykořisťovat.

Všichni ti koordinátoři zahraničních zájmů se každé ráno budí polití studeným potem, že se jednoho dne Trump domluví s Putinem a prostě mu to tady přenechá. Nebo že se upeče nějaká obchodní dohoda s Čínou ve které bude tajný dodatek o sférách vlivu. 

Za třicet let se našim zápaďanům nepodařilo v našem národě vzbudit k Západu lásku. Zůstala pragmatická opatrnost a v genech upevněný pesimismus. Zůstala poznaná nutnost, která není ani do hrdel, ani do statků. Jen do chvíle, kdy se Západu zkrátí paže, aby na nás nedosáhl.

A ano, je dost možné, že nás pak schlamstne Rusko. Pokud bude dost velmocné, abychom se s ním nemohli měřit, tak se s ním měřit nebudeme. Budeme opět pesimističtí a budoucí Rusofilové se budou po dalších třiceti letech divit, proč se národ neklaní Moskvě.

Koudelka prostě rozkrývá ruské podvratné sítě, aby zakryl vlastní paranoiu. Ve které už nemá mocné ochránce, za branami má nepřítele a nikdo tady doma ho nehodlá bránit ani minutu. 


Zdroj