Mnichov už nastal, na Protektorát dojde co nevidět.

16.10.2019

Turecký útok v Sýrii spustil i nevídanou kanonádu v médiích. Skutečně se už jen těžko dalo přehlížet, že američtí spojenci Kurdové byli americkým prezidentem bodnuti do zad a obětováni pro velmoc, která jak známo má jen zájmy, nikoliv přátele.

A tak jsme si v mainstreamu mohli přečíst titulky o mnohovrstevnatém konfliktu mezi Tureckem, Sýrií, Kurdy, Araby, Ruskem, Íránem, Irákem, náboženským fanatismem, minoritními skupinkami různých etnik i náboženství. Objevily se články, které otevřeně mluví o tom, že Kurdové po americké zradě nemají na výběr než se přiklonit k Rusku a Sýrii.

Vidíte, stačilo osm let války a už si toho všimli i v České televizi a na CNN.

Doteď jsme totiž podobných titulků byli ušetřeni. Doteď byl celý konflikt přece zřejmý a jasný. Krvavý Asad, který musí jít a proti němu samí kovaní arabští demokraté. 

Pamatujete ty kecy třeba od Laudáta a toho vola z KDU (pak ho ani nezvolili, jsem línej to jméno hledat, s chutí jsem jeho jméno zapomněl), že je nutné uzavřít ambasádu v Damašku? Když pozvali Spencerovou do televize, tak jí tam obviňovali, že má na rukou krev syrských dětiček, protože popisovala konflikt přesně tak, jak ho dneska popisují všichni.

Dnešní titulky na Novinkách, u Bakaly, či v České televizi vypadají stejně jako titulky fake news médií z roku 2015...

Co si budeme povídat, Mnichov v roce 38 také leckomu otevřel oči a vznik protektorátu v březnu 39 ještě víc. Trumpovo hození Kurdů přes palubu je něco podobného. Když naši novináři jezdili do USA se učit tu správnou angažovanou novinařinu v americkém zájmu, tak seděli v posluchárně právě spolu s těmi kurdskými a dalšími. Někteří jsou samozřejmě zblblí dokonale a budou psát v americkém žoldu i z amerického vězení, ale hodně dalších teď sedí doma a přemýšlí, kde se stala chyba.

To platí i pro naše provinční politiky a diplomaty. Včetně Koláře a jeho synáčka. Ti také poslouchali kecy o míru, demokracii a věrnosti až za hrob a na přednášce vedle nich seděli kurdští politici. Možná dokonce i ta kurdská paní, co jí vytáhli z auta, ukamenovali a pak se s ní fotili. Kolář vypadá, že bude s USA do statků a hrdel a prorokuji, že se mu to přesně vyplní, ale další si už představují s mrazením v zádech, jak někdo vytahuje z auta je.

Navíc, všimněte si, alespoň vy, co vládnete angličtinou... 

Stojí za to si přečíst životopisy těch borců, co velí těm "demokratickým" jednotkám v tureckém žoldu. Jsou to ti stejní, co byli předtím v saúdském žoldu, pak v americkém žoldu, po porážce přesunuti do Idlíbu, kde jim dali práci Turci. Většina z nich má ještě i starší záznamy z Bosny, Afghanistánu, Iráku... 

 Ve všech případech dokonalí hrdlořezové co si natáčeli popravy a dávali je na internet a chlubili se svojí vynalézavostí, jak zajistit svým obětem co nejbolestivější odchod z tohoto světa. Vraždili zajatce, ženy, děti, starce, teď dělají to samé.

Osm let je za vrahouny označovali jen proruští xenofobové a náckové. 

Česká televize a BBC nám je ukazovaly pod titulky "Umírněná opozice". 

Je vidět, že jsou ve svém oboru skutečnými odborníky a odborníci se jak známo nelikvidují. Ani když jsou to odborníci přes vraždění a mučení.

Osm let mluvíme o tom, že Asad, ač to není žádný lidumil, je pro Sýrii ještě nejlepším řešením a proti všem těm demokratům s amerikou na rtech je ještě hodným beránkem. Teď to pomalu začíná docházet i těm, kteří jsou za pronikavý pohled za oponu a pravdomluvnost královsky placení. 

Až teď po osmi letech začínají stejně jako my proruští trollové mluvit i novináři, kteří do Sýrie celou tu dobu jezdili a potřásali si s těmi hrdlořezy rukama.

Stejně tak mluvíme už dlouho o tom, že Turecko má své ambice, které rozhodně nejsou v souladu s našimi zájmy. Teď si toho všimli i v České televizi. 

Už jen zoufalci se snaží napasovat současné dění v Sýrii na hrb Ruska a obviňovat krvavého řezníka z Damašku. 

Ale, jak vidno, blbci ještě pořád existují a když se mohli osm let přetrhnout, aby psali v souladu s hlasem ameriky, tak teď se jim těžko otáčí.

Téměř každý den teď čtu a slyším, jak je ta Sýrie nepřehledná, složitá a v jak složité situaci je Trump i ostatní účastníci konfliktu. 

Naopak přátelé novináři a komentátoři... situace začíná být jasná, zřetelná a přehledná. Mnichov už nastal, na Protektorát dojde co nevidět. Motivace všech začínají být kříšťálově průzračné, stejně tak se začínají vyjevovat charaktery.

Například při posledním mistrovství ve fotbale nikomu nevadilo, když švýcarští reprezentatnti s kosovskými kořeny dělali albánské orly po oslavě gólů. Dneska už totéž od turecké reprezentace vadí. Mnohem víc také bude vadit, až si někdo v Německu vzpomene, jak se leckteří Němci (Turci, ale němečtí) fotili s Erdoganem a měli u toho nápis, jak je to jejich prezident.

A nemyslete si... Turecko tam ještě zdaleka nevyhrálo. Popravy na youtube mívají přesně opačný efekt, než se zamýšlelo. Křižáci husity také neporazili. Jestli se ti Kurdové celonárodně naserou (a nemají k tomu daleko) může ještě Kurdistán vzniknout... v Turecku. I v Evropě budou změny... Větší než by si kdo myslel. Takové, jaké se odehrály v Anglii na začátku Druhé světové...

Ale o tom si více řekneme zítra. 

To už do toho nebudeme tahat mainstream. 

Jednak jsou pět až osm let pozadu a jednak se bez nich docela dobře obejdeme. Postačí chytré telefony a internet přímo z místa dění. A pár internetových trollů, kteří nám ukáží mapy konfliktu. 

Prozatím gratuluji všem nájemním pisálkům k prvnímu vystřízlivění. Měli by si zvyknout, bude jich mnohem víc. 


Zdroj