Na pódium nám předlistopadový komunista a známý udavač pozval staré páky. Vystoupí normalizační kádrovák v masce kněze, biskup, jenž se bojí vlastních dětí, distributor dobra Made in USA, diplomat, jehož neuměle přepsali v seznamu spolupracovníků StB...

04.11.2019

Parťák kmotra Mrázka a jeden z nejodpudivějších symbolů polistopadového marasmu Luděk Sekyra sponzoruje tzv. Koncert pro budoucnost.

Chce nám 17. listopadu posvítit do temnoty. 

To fakt nemá chybu! Jak signifikantní a přesné! Jak dokreslující! Jak vysvětlující! A na pódium nám předlistopadový komunista a známý udavač pozval staré páky. 

Vystoupí normalizační kádrovák v masce kněze, biskup, jenž se bojí vlastních dětí, distributor dobra Made in USA, diplomat, jehož neuměle přepsali v seznamu spolupracovníků StB na ženskou, Sorosův vedoucí českého VUMLu...
No a taky tam bude Lída Rakušanová. Ano ta, jež odvysílala lživou informaci Petra Uhla, kterak že zhynul Martin Šmíd pod obušky a kopanci policejních bot. 

Shodou okolností jsem onehdy deset metrů od údajného ubití Šmída (Zifčáka), tedy zhruba v místech, kde dnes zdobí zeď Schridingovského paláce patetická deska na paměť tehdejších událostí, ztratil vědomí, a to po reálné ráně do hlavy. 

Stalo se 17. listopadu 1989. 

Hromádka hadrů, kterou jsem viděl zřejmě skrývala poručíka Zifčáka. Leč Petr Uhl klidně referoval o něčem, co nedokázal ověřit, protože... no a paní Rakušanová zase odvysílala lež. 

Smutný to doklad, že moc si přála změny více než obyvatelstvo samé.
Tety z ČT budou moderovat, z pytle vykoukne Šídlo a se Sekyrou v zádech budeme oslavovat.

No a tak tady žijeme. Zprohýbaní si holt převrat hlídají. To dá rozum. 

Svobodné lidi, aby na tribuně pohledal. 

Když se odideologizujeme a prozřeme, ptáme se: 

Kde je vlastně ten král s mečem? Štětky se po koruně sápou, my mlčíme. Pane prezidente, ústavní činiteli... Ale marná snaha. Zuby jsou vylámané. A to, prosím, stojím za prezidentem, neb je můj, stejně jako každý... Pravomocí nemá a koná, i jak nemůže. Bohu díky!

Pobíhá tu Bakala, pobíhá Schwarzenberg, Lichtenštejnové, Sudeťáci chtějí své. 

Dere se mnoho dalších zločinců. Svou prázdnotou naplňují slavné sály. 

Kde jsou rytíři ducha? 

Vylhaných levobočků a prolhaných kazatelů od Nejsvětějšího Salvátora nám netřeba.

Ti, kdo čerta ďáblem vymítají, připravují Listopad, jenž listí strhá, ale dne nepřidá. 

Když tak vidíte a čtete v esperantu celé to jidášství oportunismu, nezbývá vám přece, než se sami opásat mečem a stát při lidech.

Lide český! Nedej se trápit cizím lhaním o sobě.


Stanislav Novotný