Nač se ve zkratce připravit?

10.03.2020

Z dnešních zpráv:

Celá EU by měla mít stejná opatření kvůli koronaviru

Premiéři a prezidenti zemí EU se na úterním zasedání šéfů vlád a států sedmadvacítky podle premiéra Andreje Babiše dohodli na koordinaci postupu v boji proti koronaviru. Všechny země by měly mít stejná opatření. 

Evropští lídři se také shodli, že zavedou veškerá potřebná opatření, aby zabránili finanční a ekonomické nestabilitě v důsledku koronaviru, řekl francouzský prezident Emmanuel Macron. 

Tak to je skvělá zpráva, že se opět semkneme a budeme mít společná řešení. Předpokládám, že stejná jako při první migrační krizi a následných teroristických útocích, nebo společná zelená politika.

Takže platí to, co jsem napsal dole....


Burzy v Evropě po propadu rostou, ropa zdražuje

Obchodníci čekají, že vlády přistoupí k dalším opatřením, aby omezily strach z šíření nového typu koronaviru a zmírnily dopady na ekonomiku. 

 Západoevropské akcie v pondělí odepsaly zhruba sedm procent v reakci na masivní propad cen ropy.

Ekonomka Minerva Analysis Kathleen Brooksová upozornila, že akciové trhy jsou nyní hodně rozkolísané. "Investoři jsou tak emotivní, je to neuvěřitelné. Dřív jednají, než myslí. Podobné to bylo v roce 2008," komentovala neobvyklý propad z pondělí. 

"Investoři jsou emotivní"... Tak určitě. Kšefty a okrádání jsou hlavně o emocích, že? Ale ne investorů...


Turecko požaduje úpravu migrační dohody s EU

Unijní představitelé po bruselském jednání s tureckým prezidentem řekli, že migrační dohoda z roku 2016 je stále platná. Předseda Evropské rady Charles Michel dodal, že neshody ohledně naplňování paktu se budou snažit vyřešit šéf unijní diplomacie Josep Borrell a turecký ministr zahraničí Çavuşoglu. Erdogan po jednání tiskovku neuspořádal.

Pondělní jednání EU a Turecka se uskutečnilo kvůli krizi na řecko-turecké hranici, u které se na turecké hranici nahromadilo několik desítek tisíc migrantů. Ti reagovali na turecké prohlášení, že jim úřady nebudou v cestě k hranici už bránit, i když to mají dělat na základě migrační dohody z roku 2016 výměnou za finanční pomoc z Bruselu, příslib bezvízového styku pro Turky a obnovení jednání o vstupu Turecka do EU.

Tak si ještě chvíli počkáme, než se Erdoganovi zaplatí další výpalné a zkvalitní import lidského zboží do EU 


Zdravotní roušky jdou na odbyt lépe než drogy, zní z Polska

Katovický podnikatel Andrzej - jméno je změněné na jeho žádost - nikdy žádnou masku ani neviděl. Ovšem během dvouhodinového rozhovoru jich přes jeho firmu změnilo vlastníka deset milionů. "Lidi zešíleli," pokrčil rameny muž, který podle trestního rejstříku donedávna dovážel do Polska hlavně kokain a marihuanu. Po odpykání trestu ale už prý dává přednost podnikání v mezích zákona. Navíc ujišťuje, že "roušky se prodávají lépe než marihuana".

Telefon mu v kanceláři zvoní nepřetržitě. "Už před měsícem kamarádi říkali, že musíme nakoupit roušky. Smál jsem se jim, ale teď bojujeme o každou paletu," tvrdí, zatímco domlouvá další obchod. Jako důkaz, že záběry skladu plného zdravotnických pomůcek odpovídají realitě, požaduje, aby na nahrávce byly i noviny s úterním datem. "Naposledy jel řidič pro tři miliony masek, ale na místě se ukázalo, že jich zbylo jen 750 tisíc," vysvětluje. 

Na lidském neštěstí a utrpení se vždy vydělává nejlépe... S importem nových Evropanů bude nakonec Evropa plná roušek, heroinu i kokainu...


Sára se už nemůže dočkat...
Sára se už nemůže dočkat...

Běžte mezi nakažené, vyzývá papež kněze

S notnou dávkou černého humoru by se chtělo dodat: "Jděte a šiřte..." To je asi ta nejvíce cool výzva globalistického aparátčíka, která předčí i známý výrok:  

"Evropa je jako Sára, neplodná žena Abrahama, která se nejprve lekne, ale pak se v skrytu raduje z toho, že je těhotná". Je naděje, že "i Evropa se bude brzy radovat". 2016

Radujete se?


Stručně řečeno: Připravte se na krizi, útlum ekonomiky, nezaměstnanost a růst cen potravin, méně svobody, více vymývání mozků, více zastrašování. Prostě další pokračování luxusní plavby na Titanicu.


Q.S.

Nicméně jsem jen obyčejný vidlák, takže vše co jsem napsal bude určitě úplně jinak.

Děkuji za pozornost a pochopení..