„Neočekávejte, že pandemie skončí v Evropě v blízké budoucnosti ... Bude naprosto normální, pokud se virus objeví a zmizí, a bude to trvat jeden nebo dva roky"

24.03.2020

Evropské země mohou potřebovat dva roky, aby se vypořádaly s pandemií koronaviru, uvedl čínský virolog Žang Wenhong, vedoucí expertní skupiny Šanghaj COVID-19.

Podle jeho názoru by nebylo překvapivé, kdyby virus zmizel a znovu se objevil.
"Neočekávejte, že pandemie skončí v Evropě v blízké budoucnosti ... Bude naprosto normální, pokud se virus objeví a zmizí, a bude to trvat jeden nebo dva roky," řekl Žang během videokonference pořádané čínským konzulátem v Düsseldorfu.
Vyjádřil přesvědčení, že vrchol epidemie by mohl dosáhnout mezi dubnem a červnem, pak v létě koronavírus ustoupí a na podzim a v zimě se s obnovenou energií prudce udeří.
Jak rychle může být pandemie pod kontrolou, bude záležet pouze na společném globálním úsilí, řekl Žang.
Podle jeho názoru budou nejradikálnější opatření nejúčinnější. 

Odborník připomněl, že Čína byla schopna převzít kontrolu nad šířením viru, protože jeho zdroj - Wu-chan - byl rychle uzavřen. 

K tomu přispěl zejména čínský Nový rok a související dlouhé víkendy.

Žang věří, že celý svět potřebuje karanténu na měsíc.

"Pak by se pandemie mohla zastavit. Nedokážu si však představit, že došlo k úplnému globálnímu pozastavení. Dokonce ani v Německu nebo Evropě," cituje ho South China Morning Post.

Podle Světové zdravotnické organizace počet lidí infikovaných závažným respiračním onemocněním COVID-19 způsobený koronavirem SARS-COV-2 přesáhl 300 tisíc lidí a 13 tisíc zemřelo.


Zdroj


Q.S.

Stále se objevují dosti šílené a názory, že se jedná o běžný chřipkový virus a nemá smysl se chránit atd...

Mnohdy ho šíří sami zdravotníci a lékaři, což je dost podivné.

Opravdu si nemyslím, že se jedná o běžnou chřipku a že vlastně o nic nejde. Naopak, podle mne jsme svědky téměř plicního moru, přičemž se zatím neví jaké následky na zdraví člověka zanechá, jaký bude jeho následný průběh v případě opakovaného nakažení a jaké mutace virus zvládne.

Ze zjištěných zpráv se jeví, že nic moc veselého nás v tomto směru nečeká, léčení trvá dlouho, má průběh jako sinosoida, příznaky se opakují i po zdánlivém vyléčení, člověk je trvale oslabený a náchylný k onemocnění dýchacích cest a nejen jich.

Asi nikoho moc nepotěším, ale předpokládám, že se jím postupně až na výjimky nakazí celá populace, přičemž průběh i následky budou závislé na kondici, genetických dispozicích a také roční době.

Druhá věc je jeho původ a doba ve které se objevil a klíčové bude na konci zejména to, kdo z toho nakonec bude mít největší užitek. Předpokládám, že globální bankovní kartel u kterého se budou státy a lidé zadlužovat.

Na náhody nevěřím. Neexistují!

Bděte!