Nepomáhá ani masivní mediální podpora, neboť kde nic není, tam se obliba prostě vykřesat nedá.

18.02.2020

Milión chvilek, některé takzvané neziskovky, a hlavně antidemokratické síly v pozadí sil viditelných reprezentovaných lidmi, kteří se činí, seč jim síly stačí udržet si navzdory potřebám země moc, vliv, výsady a monopol na rozhodování, rozhodně netrpí nedostatkem peněz a mediální podpory.

Jenomže právě na jejich příkladě se ukazuje, že peníze kupodivu nejsou všechno a že za peníze se některé hodnoty alespoň prozatím ještě nedají pořídit. 

Moudrá Příroda to takto zařídila. 

Dokonce nepomáhá ani masivní mediální podpora, neboť kde nic není, tam se obliba prostě vykřesat nedá.

Člověku je až líto té ohromné námahy, kterou vynakládají ochotníci z neuměleckého souboru Miliónu chvilek na pořádání všech těch mítinků, happeningů, pochodů od štace ke štaci, z Divadla na Letné, Malé scény na Václaváku, přes Divadélko na nádraží až k mimopražskému putování od města k městu. Tolik řečí, tolik peněz vyhozených oknem, když umělecká úroveň souboru je tak žalostně chabá a režie je ještě horší. 

Není herce, jehož by si publikum zamilovalo. 

Není špektáklu, který by chytil za srdce. 

Tak možná za hlavu! 

To jistě ano. 

Ono hrát pořád dokolečka Mnoho povyku pro nic, Zkrocení zlého Andreje, Čekání na generála Pavla, Sen noci svatohavelské a Jak je důležité míti Kalouska, to není repertoár na dlouho. 

To ostravská činohra hraje Spalovače mrtvol už osmou sezónu a pořád vyprodáno!

Problémem antidemokratů číslo jedna jsou skutečně osobnosti. 

Řečeno hokejovou terminologií postavit do první lajny Schwarzenberga, Pospíšila a Němcovou, dát jim do obrany Kalouska s Vondrou a do brány za ně postavit Drahoše, tak to musí tenhle manšaft dostat od Sborné (a nejenom od ní) skutečně pořádný klepec. 

Hádal bych tisíc ku nule v první třetině. 

Zvláště když bude manšaft koučovat známé pražské katastrofické duo Hřib, Novotný.

Moudrá matička Příroda rozhodla, že komu nebude shůry dáno, ten toho v apatyce nekoupí. 

Prostě uzurpátoři pravdy, moci a funkcí na věčné časy a nikdy jinak mají obrovskou smůlu, že do svých řad nesehnali ani jedinou charismatickou osobnost. 

Alespoň vynikajícího herce či rétora, když už ne upřímného a pravdu milujícího člověka. 

Výsledek mají na svém kontě tak žalostný zřejmě proto, že právě ony tolik potřebné vlastnosti se úplně míjejí s politickým a občanským programem českých antidemokratů z řad polistopadových paraelit.

Takže ani peníze, které mají na svoji činnost k hojnému čerpání požehnaně, nemohou nahradit ducha, který jim chybí. 

Dost možná jsou příznivci nelegální migrace do Evropy pouze či především lidé, kteří očekávají, že s migranty z Arábie snad konečně přijde i Aladin se svojí kouzelnou lampou a v ní bude ukryt její džin, tedy duch. 

Takto by se českým antidemokratům snad mohlo dostat Ducha, jehož u sebe sama i u svých politických, "neziskových", "chvilkových" a mediálních reprezentantů tak postrádají.


Zdroj