Odstřelovač z Majdanu: “Plnili jsme americké rozkazy!” Rozhodl se promluvit ze strachu o život. Jeho kolegové už jsou mrtví. 31 ze 45.

28.02.2020

Americká televize One America News odvysílala šokující film "Ukrajinský podvod. Impeachment. Bidenovy peníze. Masové vraždy" (The Ukraine Hoax: Impeachment, Biden Cash, Mass Murder).

Film přináší důkazy, že hybnou silou "revoluce" na Ukrajině byly Spojené státy, konkrétně síly napojené na tehdejšího prezidenta Obamu a Demokratickou stranu USA. Že nešlo ani tak tak o "touhu po svobodě ukrajinského lidu", jako spíš o hrabivost amerických jednotlivců, firem a korporací.

Gruzínský sniper Revazišvili

Vypovídá zde mimo jiné elitní gruzínský odstřelovač Alexander Revazišvili, který střílel do davu na Majdanu. "Chci mluvit, protože mám strach. Většina mých kolegů, kteří se účastnili zločinů na Majdanu, začala mizet, nebo umírat za podivných okolností," vysvětlil Revazišvili. Jeho příběh přinášíme.

Ze 45 Gruzínů, kteří přijeli během Majdanu do Kyjeva, aby tam "udělali revoluci" jich dnes žije jen 14.

Výpověď odstřelovače Alexandra Revazišviliho v dokumentárním film Ukrajina, Holá pravda zkrácená verze (exkluzivní záběry). 

Dokumentární film Ukrajina, Holá pravda 1. díl, plná verze 

Dokumentární film Ukrajina, Holá pravda 2. díl, plná verze 

Film Ukrajinský podvod je třeba vnímat optikou právě probíhajících amerických voleb, ale důkazy, které přináší, jsou pádné a představují velký kus mozaiky toho, co se v roce 2014 na Ukrajině vlastně stalo.

Dne 20. února 2014 na kyjevském Majdanu začali odstřelovači pálit do davu, zemřelo 53 lidí, z toho 49 protestujících a čtyři policisté. Tato střelba v podstatě "udělala" na Ukrajině revoluci, která se v té době vlekla již několik měsíců a hrozilo, že se rozplyne. Byla završením procesu, kterému se říká "barevná revoluce".

Prezident USA Obama (2009 – 2017) a jeho pravá ruka Biden
Prezident USA Obama (2009 – 2017) a jeho pravá ruka Biden

Pokud by uměle vyvolaný revoluční kvas z konce roku 2013 vyšuměl do ztracena, demokraticky zvolený prezident Janukovič by zůstal u moci, nedošlo by k následné separatistické k válce a následnému rozkradení ukrajinské půdy a majetku nadnárodními (americkými) společnostmi.

Proběhlo ukrajinské vyšetřování střelby do davu. Výsledek: Odloženo.

Odstřelovači pod dohledem USA

Gruzínský odstřelovač Alexandr Revazašvili byl členem skupiny, která již od podzimu 2013 cvičila v Gruzii zásah na Maidanu. Všichni byli zkušení vojáci, členové jednotek tehdejšího gruzínského prezidenta Saakašviliho (později emigroval do USA). Měli zkušenosti s potlačováním demonstrací, únosech a vraždách nepohodlných podnikatelů, nebo s vedením brutálních výslechů.

Každý člen skupiny dostal předem 10 tisíc dolarů. Dalších 50 tisíc dolarů jim bylo slíbeno po návratu. Cestovali na Ukrajinu s cizími pasy.

Při výcviku byl neustále přítomen americký důstojník jménem Brian Christopher Boyenger. "S ním jsme byli v kontaktu denně," říká sniper Revazašvili.

Americký velitel gruzínských odstřelovačů na Majdanu Brian Christopher Boyenger
Americký velitel gruzínských odstřelovačů na Majdanu Brian Christopher Boyenger

V prosinci 2013 přišel rozkaz: "Jedete na Majdan".

Do Kyjeva ve čtyřech skupinách po přibližně deseti mužích (celkem 45 mužů). Na letištích v Tbilisi i Kyjevě prošli i se zbraněmi bez kontrol a s falešnými doklady. To jim prý zařídili ukrajinští revoluční vůdci, napojení na tajnou službu CIA, ukrajinský "majdanista" a pozdější poslanec Sergej Pašinský. Ten byl hlavou celé operace a spolu s amerických důstojníkem Brianem Boyengerem vydával rozkazy.

Ukrajinský velitel gruzínských odstřelovačů Sergej Pašinský

V Kyjevě byla Revazašviliho skupina umístěna na ulici Ušinského. Každý den - jako do práce - chodili na Majdan. "Měli jsme za úkol sledovat pořádek, aby nedocházelo k opilství, udržovat disciplínu, identifikovat provládní provokatéry," vypráví sniper.

Nový rok 2014 slavili členové gruzínského komanda v hotelu Ukrajina, který již kontrolovali demonstranti.

Střelba z oken na Majdan: Žádný rozdíl

Týden před střelbou do davu se vedoucí skupin sešli ve třetím patře hotelu Ukrajina v samostatném pokoji. Pašinský a Boyenger jim řekli: "Je potřeba pomoci bratrskému národu a brzy budeme mít úkol."

Bylo jim řečeno, že bude třeba "vytvořit chaos s použitím střelby na všechny cíle, na demonstranty i policii - není žádný rozdíl".

V noci na osudový den 20. února 2014 se Revazašviliho jednotka přemístila do budovy Konzervatoře nedaleko hotelu Ukrajina, odkud bylo vidět celé náměstí Majdan. Po chvíli jim přinesli pytel se zbraněmi. "Říkali, že v noci Berkut (ukrajinská elitní policie, pozn. red.) může zaútočit na Konzervatoř a rozehnat demonstranty. Tak abychom byli na místě a připraveni," vypráví Alexander Revazišvili.

"Asi čtyři nebo pět ráno jsme zaslechli výstřely od Oktjabrského paláce. Velitel Pašinský do vysílačky křičel, aby zastavili palbu, že ještě nenastal čas. Palba se okamžitě utichla."

"Okolo osmé hodiny ráno nám nařídili, aby se každý připravil. Postavili jsme se k oknům a nabili zbraně. Rozkaz byl jasný: Dva nebo tři výstřely a okamžitě změnit pozici. Palba trvala asi 10-15 minut. Pak jsme dostali odložit zbraně a opustit budovu," říká Revazišvili.

Ve stejnou dobu zahájila druhá skupiny odstřelovačů palbu z oken hotelu Ukrajina, ze třetího patra. Stříleli ve dvojicích. Po výstřelu přecházeli do další místnosti a znovu stříleli. Když to skončilo, bylo jim řečeno, aby odešli.

"Odešel jsem z budovy Konzevatoře a procházel se Majdanem. Všude byli mrtví. Neměl jsem žádné rozkazy. Bál jsem se, že na mě přijdou, že jsem to byl já, kdo střílel a roztrhají mě na kusy. Tak jsem si taxík a jel na letiště. Odletěl domů do Gruzie," pokračuje Revazišvili.

Slíbené peníze, 50 tisíc dolarů, v Gruzii nedostali. Během šesti let po střelbě na Majdanu se k nim dostávali zprávy o úmrtích jejich kolegů. Odstřelovač Revazišvili a jeho tři kolegové dostali strach a rozhodli se odevzdat do rukou běloruských úřadů.

Putin: Vím o tom. Trump: Začne vyšetřování

Ruský prezident Putin má přesné informace. "Vím o tom, že na Maidanu byli gruzínští ostřelovači. Vím o tom, že prezident Janukovyč záměrně nevyužil armádu a nechtěl dát záminku k násilným akcím ze strany opozice," řekl Putin v rozhovoru pro nový film amerického režiséra Olivera Stonea "V boji za Ukrajinu" ("Revealing Ukraine"), který byl uveden na festivalu v italském Taormině.

Americký prezident Trump chce zahájit vyšetřování událostí na Majdanu. Snímek "Ukrajinský podvod", který na konci ledna odvysílala televize America One staví vedle sebe Majdan a aktuální pokus o Trumpův impeachment (sesazení).

Obě události nesou shodný rukopis George Sorose, Joe Bidena a dalších lídrů Demokratické strany USA, kteří prý mohli ve vlastním kořistnickém zájmu vyprovokovat na Ukrajině vleklou krizi odstartovanou Majdanem...


Zdroj

Q.S.

Lež má krátké nohy...

Půjde europoslanec Štětina před soud? A další?

Na úvod Procházková povyprávěla o své únorové návštěvě Kyjeva, kde vrcholily protesty proti dnes už bývalému prezidentovi Janukovyčovi. "Málokdo mi to věří, ale opravdu čistě náhodou jsem se 18. února na letišti potkala s Jaromírem Štětinou, a ten mě přesvědčil, ať se ubytujeme v hotelu Ukrajina," vzpomínala. Ten leží v centru Kyjeva přímo na Majdanu. "Nevypadalo to na nejlepší místo k ubytování. Schylovalo se tam k hlavnímu střetu, to bylo úplně jasné. Až k hotelu drželi území demonstranti, přesně kolem něj byla zóna zvláštních policejních jednotek Berkutu," objasnila.

Procházková vezla neprůstřelné vesty a helmy kolegovi Pazderkovi z České televize. "Ten byl zpravodajem ČT v Polsku, ale spadala pod něj i Ukrajina. V Polsku samozřejmě nebyl důvod, aby měl neprůstřelné vesty či helmy, takže mu to skrze mě teď z České televize posílali," uvedla redaktorka pracující pro Lidové noviny. "Všichni kolegové nás varovali, ať do hotelu Ukrajina nechodíme bydlet. Protože se jim zdá, že tam budeme omezení v pohybu, že hotel bude obklíčen a nebudeme z něj moci vyjít," sdělila.

Takže se všichni odstěhovali mimo centrum, a v hotelu zůstali jen dva novináři - Procházková a Štětina. Staří známí, kteří v devadesátých letech v době čečenské války založili agenturu Epicentrum. I když v současnosti se Štětina věnuje politice. "Mě ubytovali s výhledem na prezidentský palác, Štětinu o trošku níž s výhledem na Majdan. Což nám přišlo ideální," konstatovala. Dva dny v hotelu okouněli a nic zvláštního se nedělo.

Až přišel 21. únor. "Šli jsme na snídani a najednou přišel divný zvuk, křik a střelba. Do foyer začali nosit zraněné a mrtvé. Z luxusního hotelu se stal z jedné půlky lazaret a z druhé márnice. Vše podstatné se odehrávalo na rohu u hotelu.Takže všichni kolegové pak s námi odpoledne dělali rozhovory o tom, co se tam stalo," vyprávěla.

A děly se události dramatické, ba přímo tragické. "Mrtvých bylo několik desítek, jen v našem hotelu třináct, zraněných nepočítaje," vypočítala. Díky svému strategickému ubytování a tomu, že vše viděli na vlastní oči, mohli oba novináři vzdorovat různým zaručeným zprávám. "Bylo jasné, že nestříleli demonstranti. Viděli jsme, kdy střelba začala a jakým směrem," uvedla. /https://www.krajskelisty.cz/liberecky-kraj/okres-ceska-lipa/5688-verim-zpravodajstvi-ceske-televize-o-ukrajine-zduraznuje-reporterka-mate-si-dat-pozor-na-pochybne-zdroje.htm/

!!!Odkud že se to střílelo dle gruzínského snipera v dokumentu?!!! Nebyl to náhodou hotel Ukrajina?!!!

Aktivista Majdanu Vladimir Venčak uvedl, že střelba proti demonstrantům se vedla z hotelu "Ukrajina", kde se nacházeli odpůrci tehdejšího prezidenta Viktora Janukovyče, uvedly noviny "Ukrajinské zprávy". 

"První ránu jsem se dostal do zad. Ale ne od vládní čtvrti, kde byla ona zjevná hrozba ... ale od hotelu "Ukrajina". Přešel jsem ke skupině majdanovců, kteří byli ve předu. Viděli jsme, že v oknech a na balkonech hotelu "Ukrajina", jsou operátoři, několik lidí, byla otevřená okna, kde byli nějací lidé, a cítili jsme, že palba byla vedena do zad z této strany. Dokonce i ve videu jsme viděli, že kulky zasáhly místa, které by mohly být pouze z hotelu "Ukrajina", uvedl Venčak.

Aktivista řekl, že viděl bezpečnostní síly střílet do vzduchu z brokovnic. Podle Venčaka byli ozbrojenci na střeše Konzervatoře. Považoval je za policisty, protože byl přesvědčen, že civilisté "nesměli nosit zbraně". Jak ukrajinský list poznamenal, podle západních médií byla Konzervatoř pod kontrolou protestujících. 

https://ukranews.com/news/501945-strelba-po-protestuyushhym-velas-so-storony-otelya-ukrayna-aktyvyst-maydana-na-sude-po-delu-berkuta

Revazašvili popisuje:

"V noci na osudový den 20. února 2014 se Revazašviliho jednotka přemístila do budovy Konzervatoře nedaleko hotelu Ukrajina, odkud bylo vidět celé náměstí Majdan. Po chvíli jim přinesli pytel se zbraněmi. "Říkali, že v noci Berkut (ukrajinská elitní policie, pozn. red.) může zaútočit na Konzervatoř a rozehnat demonstranty. Tak abychom byli na místě a připraveni," vypráví Alexander Revazišvili.

"Asi čtyři nebo pět ráno jsme zaslechli výstřely od Oktjabrského paláce. Velitel Pašinský do vysílačky křičel, aby zastavili palbu, že ještě nenastal čas. Palba se okamžitě utichla."

"Okolo osmé hodiny ráno nám nařídili, aby se každý připravil. Postavili jsme se k oknům a nabili zbraně. Rozkaz byl jasný: Dva nebo tři výstřely a okamžitě změnit pozici. Palba trvala asi 10-15 minut. Pak jsme dostali odložit zbraně a opustit budovu," říká Revazišvili.

Ve stejnou dobu zahájila druhá skupiny odstřelovačů palbu z oken hotelu Ukrajina, ze třetího patra. Stříleli ve dvojicích. Po výstřelu přecházeli do další místnosti a znovu stříleli. Když to skončilo, bylo jim řečeno, aby odešli.

"Odešel jsem z budovy Konzevatoře a procházel se Majdanem. Všude byli mrtví. Neměl jsem žádné rozkazy. Bál jsem se, že na mě přijdou, že jsem to byl já, kdo střílel a roztrhají mě na kusy. Tak jsem si taxík a jel na letiště. Odletěl domů do Gruzie," pokračuje Revazišvili."

To se tak náhodou v hotelu odkud stříleli snajpři sešli kamarádi z Člověka v tisni.....

Mýlili se autoři videa před 6 lety? Nové skutečnosti ukazují, že nikoli....

Střelba do vlastních na Majdanu - rozbor