Opatření, které přijímá čínská vláda, jsou na úrovni válečného stavu. Vážně není rýmička...

18.02.2020

Začínají se objevovat ekonomické obtíže. Řada firem oznamuje horší očekávané výsledky v důsledku faktického "zastavení" čínské ekonomiky:

Japonské a jihokorejské firmy, které si najímaly zahraniční pracovníky z Číny, jsou ve velkých obtížích.

Prodeje nemovitostí v Číně prakticky zkolabovaly na naprostou nulu:

Poptávka po oceli v Číně zkolabovala:

...stejně jako poptávka po stavební oceli (což signalizuje kolaps stavebnictví)

Cestování po Číně prakticky zamrzlé:

Důležitý faktor je vysoká úroveň cen potravin (signalizuje, co se bude dít v případě ekonomických poruch s cenami základních potřeb):

Index ekonomické aktivity signalizuje také praktické zastavení ekonomiky:

Pozn.: Tento indikátor také signalizuje patrně nulový růst HDP Číny, nebo dokonce pokles.

Lze očekávat velké ekonomické problémy celé řady západních firem.

Mnohé západní firmy v Číně jednak realizují nezanedbatelnou část svých prodejů:

Pozn.: Kolik se v Číně prodá iPhones? Kolik iPadů? Jak velké tržby donedávna běžně dělal v Číně třeba Versace, Gucci, Chanel? A co Volkswagen, Porsche, BMW, Ferrari, Mercedes, Toyota? A co další a další ne-čínské firmy?

A dále západní firmy z Číny odebírají velké množství součástek, komponentů, náhradních dílů apod. a to vše v režimu "just in time", což znamená, že během následujících dvou, tří týdnů třeba také zastaví výrobu evropské i americké automobilky apod. (Stačí, když vypadne jedna důležitá součástka a nelze auto dokončit, dokud se nenajde náhradní výrobce a ten si nenastaví svoje linky atd.)

Americká centrální banka intervenuje na trzích a pumpuje likviditu ještě zběsileji, než během finanční krize 2008-2009.

Spotřeba uhlí zůstává na minimální (svátkové úrovni), takže další signál naprostého kolapsu ekonomických aktivit v Číně:

Ekonomická aktivita v Číně propadla natolik, že došlo k dramatickému zlepšení ovzduší:

Tedy až na výjimky, protože v oblasti města Wuhan se naopak objevily enormní emise oxidu siřičitého, které jsou prý typickým průvodním jevem při spalování organické hmoty. Znamená to, že spalovaných mrtvých je tolik, že to má takový vliv na ovzduší, který je zachytitelný i z družic?

INTELWAVE@inteldotwav

Data from https://windy.com shows a massive release of sulfur dioxide gas from the outskirts of Wuhan, commonly associated with the burning of organic matters. Levels are elevated, even compared with the rest of China.

16 tis.23:12 - 8. 2. 2020Informace o reklamách na Twitteru a soukromí


Co se děje?

Státní moc přijímá opravdu velice tvrdý postup - stačí nemít roušku, nebo být podezřelý z infekce, nebo porušit zákaz vycházení a vojenské/polovojenské jednotky se chovají vůči občanům s velkou tvrdostí:

Dle komentáře na twitteru - někdo šel na nákup a byl zadržen:

曾錚 Jennifer Zeng@jenniferatntd

Once upon a time, somebody goes out shopping, and then...
At Tianmen in #Hubei, One of the many scenes in #China during #CoronavirusOutbreak.
湖北天门:从前,有个人,出门买个菜,就回不了家了。 #COVID2019 #Coronavirus #coronaviruschina #武汉肺炎 #武漢肺炎 #新冠肺炎 #新冠病毒

33517:34 - 13. 2. 2020Informace o reklamách na Twitteru a soukromí


(Zřejmě porušení zákazu vycházení nebo podezření na infekci - Čína nasadila drony skenující teploty lidí na ulici, takže možná, že jde o zadržení někoho, komu dron změřil vyšší teplotu.)

Posedávání v restauraci rázně ukončeno

曾錚 Jennifer Zeng@jenniferatntd

Game over, man. It's #COVID2019's time, not yours.
聚众打麻将犯法。#Coronavirus #CoronavirusOutbreak #coronaviruschina #武汉肺炎 #武漢肺炎 #新冠肺炎 #新冠病毒

58717:15 - 13. 2. 2020Informace o reklamách na Twitteru a soukromí


Osoby zadržené na ulici přes zákaz vycházení

曾錚 Jennifer Zeng@jenniferatntd

In Xiaogan ,Hubei , young men forced to kneel on the street because they should not go out, one of the many scenes in #China during #CoronavirusOutbreak #COVID19 湖北孝感,出门乱跑当街罚跪。#武汉肺炎 #新冠肺炎 #新冠病毒

2153:37 - 13. 2. 2020Informace o reklamách na Twitteru a soukromí


U bytů, kde žijí infikované osoby, čínské úřady třeba i zatloukají dveře zvenku:

曾錚 Jennifer Zeng@jenniferatntd

Police:"Do you have enough rice and vegetables at home?"
"I think so."
Police: "Ok. So don't come out"
Police:"We are locking your door from outside. Don't come out. It's good for everyone."#Coronavirus #CoronavirusOutbreak

2837:45 - 5. 2. 2020Informace o reklamách na Twitteru a soukromí


Infikované osoby berou z domovů do izolace nekompromisně, a když to nejde jinak, i násilím.

A infikované koronavirem vedou polo-vojenské jednotky čínských úřadů:

曾錚 Jennifer Zeng@jenniferatntd

Whatever you have done, or whoever you are , do you deserve being treated like this? One of the many scenes in #China during #CoronavirusOutbreak 一场#武汉肺炎 疫情,将多少的丑陋展现在世人眼前。#新冠肺炎 #全民反抗 #全民自救 #全民互救

2 09021:43 - 14. 2. 2020Informace o reklamách na Twitteru a soukromí


Vláda vydala příkaz k izolaci nakažených.

Zdravotní sestra po návratu z práce nebyla ostrahou vpuštěna do domu, kde bydlí, v obavě, že může být nosičem koronaviru:

曾錚 Jennifer Zeng@jenniferatntd

Nurse denied entry to her own home after work as the guard thinks she carries more #virus as she is a nurse. One of the many scenes in #China during #CoronavirusOutbreak.
護士下班回不了家,把門的說護士渾身上下都是病毒,更不能讓她進去。#COVID2019 #Coronavirus #武汉肺炎 #新冠肺炎

43918:08 - 14. 2. 2020Informace o reklamách na Twitteru a soukromí


Zdravotnický personál má poměrně vysoký počet nakažených - 1700+ a to i přes velice striktní opatření (zdravotnický personál má masky, často biohazard oděvy)

A to přesto, že zdravotnický personál chodí oblečen takto:

Pozn.: To znamená, že virus je pravděpodobně snáze přenosný, než jiné, "obvyklé" viry.

Samozřejmě se můžete připojit k západním, zejména americkým komentátorům, kteří (a to včetně nezávislých komentátorů z alternativních webů) komentují podobné scény termíny "komunistická totalita", "totalitní komunistický režim" apod. Ale věřte tomu, že pokud nebo když dojde na podobnou pandemii, s potenciálně opravdu velkým smrtícím potenciálem, tak zejména americká vláda se nebude rozpakovat nasadit armádu a jednotky národní gardy. A ty budou postupovat klidně ještě tvrději, než zatím ukazují videa z Číny. Když bude situace tak vážná, že půjde o zachování existence a fungování státu a národa, žádná rozumná vláda se nebude rozpakovat nasadit třeba i těžké zbraně proti vlastním občanům - bude-li to nutné. (Země EU mohou jedině tak nasadit genderově vyrovnané politicky korektní žvanění, čímž lidskoprávní humanismus a multikulturalismus v případě velké krize velice rychle vyhrají Darwinovu cenu; smutné je, že tu Darwinovu cenu získají s multikulturalismem zároveň i Evropané).

Podle některých zpráv posílá čínská vláda do oblasti Wuhanu už ne zdravotníky, ale pracovníky pro krematoria, která jsou přetížena i při provozu 24/7.

Opatření, které přijímá čínská vláda, jsou na úrovni válečného stavu. Západní vlády jsou zatím mírnější, ale zřejmě jen díky výrazně menšímu počtu nakažených mimo Čínu. Nedělám si iluze, že by západní vlády nepřijaly dragonická opatření stejně tvrdá jako ta, která přijímá čínská vláda. (I když, země EU bych tipnul na letáčky "koronavire, nenakaž nás, prosím". Švédsko pak na demonstrace s transparenty "Coronavirus, welcome!")

12-minutové video s komentářem k fakticky válečnému stavu v oblasti Wuhanu:

Mj. zde znovu potvrzeno "zatloukání" vchodů do bytů nakažených, násilné zadržování infikovaných lidí. Samostatnou ilustrací možná zoufalé situace (tedy velký počet nakažených, vysoká virulentnost a vyská úmrtnost) ilustruje příběh zde zmíněný - muž zjistil, že je nakažený, odešel z domu, aby nenakazil rodinu, ale žádná nemocnice ho nepřijala. Aby nenakazil rodinu, spáchal sebevraždu skokem z vysokého nájezdu.

Dále je uvedena informace, že doposud počty oficiálně oznámených nakažených zahrnovaly pouze ty, kteří byli otestování oficiálním testem (kterých je nedostatek). Takže počet oznámených nakažených byl fakticky limitován primárně počtem dostupných testerů.

Další shrnutí a zajímavé informace ilustrující vážnost situace je ve speciálu AlJazeery:

Čínská vláda vyhlásila fakticky stanné právo, v rámci kterého je nejen zákaz vycházení, ale v rámci kterého mají orgány státní moci v rámci svých potřeb při boji proti epidemii koronaviru pravomoc konfiskovat jakýkoli majetek, movitý i nemovitý:

Američtí komentátoři opět mluví o "komunistickém znárodňování", ale i takovéto opatření přijme klidně i americká vláda v případě podobné potřeby. Mark my words. Když bude epidemie zabijáckého viru, americká vláda vyhlásí stanné právo a americká armáda bude mít pravomoc zabavit jakýkoli majetek, jakoukoli věc, komukoli. A bude mít i pravomoc kohokoli zadržet a v případě odporu klidně i zastřelit.

Podle amerického experta z Harvardu získává koronavirus teprve na síle.

Další důležitá informace je, že osoby nakažené koronavirem nemusí mít příznaky až 24 dní, během kterých jsou ale samozřejmě šiřiteli infekce. Navíc vědci upozorňují, že je možná nákaza i podruhé, tedy že osoba, která se nakazila a vyléčila, se mlže nakazit znovu. A druhá nákaza je ještě zabijáčtější než první:

Již dřívější studie zveřejněná na The Lancet modelovala rychlost šíření podstatně vyšší než dosud přiznaný oficiální čísla.

Zároveň údajně došlo k "problesknutí" podstatně vyšších čísel počtu nakažených a mrtvých

Viz a můj článek "Koronavirus - Skuteřný počet mrtvých?"

Tato údajně vyzrazená skutečná čísla mj. také ukazují úmrtnost 15%. Pokud to tak je, pak to tedy vážně není rýmička.

Podle čínské vlády mohlo do kontaktu s virem přijít až půl milionu lidí.

Podle některých informací se vir šíří nejen kapénkovou infekcí (z kýchnutí, kašlání), ale údajně i dotykem věcí, kterých se dotýkala infikovaná osoba.

Čínská vláda nepřímo přes významnou právní kancelář oznámila možnost využít až trestu smrti proti osobám, které zatají svoje nakažení.

Čína začíná využívat sportovní haly k izolaci nemocných.

Americká vláda má určené 4 vojenské základny armády USA pro internaci nakažených koronavirem.

Zároveň připravuje dalších 11 vojenských základen k případné internaci nakažených.

Pozn.: Myslíte si, že až bude muset americká vláda ty internační tábory plnit nakaženými, že američtí vojáci budou nakažené prosit nebo přemlouvat k odchodu?

Americká agentura CDC (Centers for Disease Control and Prevention, u nás by asi bylo Centrum pro Kontrolu a Prevenci Infekčních nemocí) oznámilo, že bude v USA testovat lidi na ulicích na možnou nákazu (to jsou ty známé čínské kontroly teploty všech lidí na ulici, speciální teamy nebo drony).

Pozn.: A když někdo bude mít symptomy nákazy koronavirem, patrně bude internován, že? Na některé z těch 15 vojenských základen. A když nepůjde dobrovolně, asi nebude přemlouván, že.

Čínští vědci zachytili první mutace koronaviru.

Zatím není jasné, jaký efekt budou nebo mohou mít tyto mutace na "parametry" viru (jako je přenositelnost, smrtelnost apod). WHO sice prohlásila, že virus zatím vykazuje jen malé mutace.

Ale mutace koronaviru a možné změny charakteristik viru, to je další velké riziko.

Americká média i politici Čínu obviňují ze zamlčování vážnosti situace a tím z přispívání k šíření koronaviru.

No, to je jedna možnost.

Druhý úhel pohledu je možnost, že situace je opravdu nejen vážná, ale hororová. Vysoká virulentnost. Vysoký a exponenciálně rostoucí počet nakažených. Vysoká úmrtnost (15% zmíněných v "prozrazených" číslech, viz výše?). Potenciál viru zabít desítky milionů lidí.

Zkusme si představit, že by v Evropě nebo v USA došlo k epidemii viru. Vysoce nakažlivého a vysoce smrtelného (15% úmrtnost, plus ještě větší riziko při možné druhé nákaze by byla extrémně vysoká úmrtnost). Potenciálně 10-30% populace přímo zabitých virem. Další desítky vlivem infekčních nemocí a dalších problémů spojených s nutným kolapsem fungování společnosti. Co udělají vlády? Myslíte si, že řeknou "Je to vážně v pytli. Každý druhý z vás umře" ??? Fakt si myslíte, že by to nějaká vláda řekla? Já jsem přesvědčen, že žádná. Protože by to vedlo k okamžitému zhroucení státu. Apokalyptický film v celé zemi. Gangy všech proti všem, rabující, vraždící, páchající násilnosti. A počet obětí nutně mnohem větší. Takže každý rozumná vláda by mlčela. Čím větší by to byl průšvih, tím více by každá vláda mlčela. A jeden každý z těch, kteří by věděli, by měl hrůzu, bytostnou hrůzu z toho, co by následovalo, kdyby to proniklo na veřejnost. Takže by jeden každý mlčel - ne z přinucení, z vlastního strachu toho, co by prozrazení způsobilo. Nikdo by přeci nechtěl způsobit třeba jen to, že jeho rodina bude vyvražděna ve všeobecném šílenství a násilnostech. Takže by mlčel. Ani by se mu to nemuselo říkat.

Bylo by to - a možná to tak dokonce právě teď je - jako ve filmu 2012. Film je katastrofické sci-fi. Lidstvo čeká nezvratná katastrofa, který vyhubí všechny lidi, až na několik tisíc "vyvolených", kteří se zachrání na speciálních lodích ("archách"). Co udělají mocní a všichni informovaní v této situaci? Postarají se o lístek na archu pro sebe. A také o to, aby se to nikdo mimo okruh vyvolených nedozvěděl až do poslední chvíle, kdy vše naplno vypukne a kdy miliardy lidí umírají.

Takže tak nějak.Michal Brand

Q.S.

Už jsem to zmínil, ale znovu: Biologická zbraň.

Pokud bychom chtěli jít víc do hloubky a zajímají nás možné souvislosti  doporučuji si připomenout a s odstupem pouvažovat...

Např:

15.3.2016

Správa pražských hřbitovů společně s metropolí pracuje na aktualizaci krizového plánu pro mimořádné události s velkým počtem obětí. Jeho součástí je i určování míst pro případné masové hroby.

V rámci krizového plánu musí být Praha připravená na řešení mimořádných událostí. Různých katastrof a podobně. Když bude počet obětí takový, že už přesáhne možnosti jednotlivých pozůstalých se o ně postarat, my, jako správa hřbitovů, máme k dispozici volné kapacity pohřebišť, kde by bylo v takovém případě možné udělat masové hroby.

Kde jsou taková místa?

Jsou to celkem tři místa. Jedna plocha na Ďáblickém hřbitově, pak jedna na Bohdalci nad Vršovickým hřbitovem a jedna u Hloubětínského hřbitova. Na těch místech je možné během několika hodin strojově vykopat velké jámy či šachty.

Zkrátka hromadné hroby.

Ano. Nyní dáváme s Hasičským záchranným sborem dohromady plán, v jakém případě, jakým způsobem a v jakém množství by se tam musela těla poskládat, aby je bylo později možné identifikovat.

Zdroj: https://www.idnes.cz/praha/zpravy/martin-cerveny-spravce-hrbitovu-rozhovor-masove-hroby.A160314_2232349_praha-zpravy_rsr

Nic nás nezaskočí....

VÍce zde