Peníze nebudou, karty nebudou, vše bude na základě DNA. Otrokovi vypnete kredit a tím pádem otrok bez financí bez statusu občana někde umře a to v lepším případě...

14.09.2019

Orwell v praxi. Giganti internetu a největší sociální sítě prezentují rozpoznání obličeje jako nejnovější nástroj pro zvýšení pohodlí nakupujících, ale vše je jinak. Giganti internetu a největší sociální sítě prezentují rozpoznání obličeje jako nejnovější nástroj pro zvýšení pohodlí nakupujících, ale přináší to s sebou mnohé nejasnosti a obavy v souvislosti s ochranou soukromí a bezpečností na internetu. Opravdu bude banka žádat o povolení používat vaši tvář?

Lidstvo se už dlouho obává, že nějaká totalita, jak to jasně popisuje vizionářský spisovatelé George Orwell (1984), Aldous Huxley (Brave New World) či Jevgenij Zamjatin (We) nakonec dosáhne jeho zotročení prostřednictvím technologické Dystopie (dystopie je opak utopie).

Nejvíce se obáváme technologie, přirozené neutrální síly, přičemž hluboká nedůvěra tkví v tom, že jistí jednotlivci za oponou, mohou podlehnout pokušení využít svou politickou sílu na skryté motivy, a zničit tímto lidskou svobodu, píše v článku Robert Bridge.

Uvažujme například o tom, jak futuristé varují před dnem, kdy se lidé dobrovolně, z potěšení, rozhodnou pro mikročipy, aby mohli efektivněji získat přístup k téměř všemu (k "matrixu" jak píše Bridge) jen magickým mávnutím ruky. Tato kdysi nepředstavitelná kapitola už spatřila světlo světa a existuje v praxi. Podle některých apokalyptických kritiků byla tato "podkožní technologie" považována za "konečnou" co se týče osobních svobod. Pokud by se lidé nepodrobili čipování, zastánci takových technologii tvrdí, že by jim bylo zabráněno v uskutečňování důležitých společenských aktivit včetně nakupování, bankovnictví nebo užívání internetu. Ve skutečnosti ale jde o trest smrti. Dne 14.9.2019 budeme opět otročtější než dnes. 

Pokračujme ale v oblasti technologie rozpoznávání obličejů a zdá se, že vizionáři slibované čipování naplňují.

V nedávném článku na Market Watch se píše o novém druhu spotřebitele. A co to znamená? 

 Vše bude nahrazeno"biometrickou mobilní peněženkou". 

Peníze nebudou, karty nebudou, vše bude na základě DNA. To je hrůzná představa a z mého pohledu to je otrokářství, otrokovi vypnete kredit a tím pádem otrok bez financí bez statusu občana někde umře a to v lepším případě. Pokud bezkreditní jedinec bude tzv "vysávat společnost" tak "společnost se postará o likvidaci totální" toho kterého jedince a potom mohou vzniknout i ty vědci propagované kanibalistické záležitosti.. Nicméně pojďme číst tento článek dále..

Robert Bridge uvádí, že už název technologie je velmi zavádějící, protože systém využívá jednotlivé charakteristické tělesné vlastnosti jednotlivce, obličej, otisky prstů a snímek sítnice. Jinými slovy, úplná kontrola obličeje.

V uvedeném článku je podle něj samá chvála na tuto technologii. Zakrátko se již kupující nebudou muset hrabat ve svých kabelkách a hledat kreditní karty. Stačí se jen prázdné zahledět do "zařízení na rozpoznávání obličeje v obchodě" a je to. A je vymalováno. Chápete?

"A v témže článku se autor přemohl k citátu Arama Sinnreicha, docenta komunikačních studií na Americké univerzitě:" Každá technologie uplatňovaná v reálném světě je komerčně využívána, "uvedl věcně Sinnreich. "Je to vlastně neoliberální ovládnutí lidského těla," dodává Robert Bridge.

Otázka zní, kdo bude mít z této takzvané "technologické nezbytnosti" užitek a za jakým účelem je zaváděna? Jedinou skutečnou výhodou, kterou vidím při rozpoznávání obličeje, přinejmenším z hlediska spotřebitele, je to, že lidé se už nemusí bát o ztrátu či krádež peněženky nebo o ztrátu asi 30 sekund při použití své kreditní karty.

Vyvažují však tyto malé výhody například možnost ukradení identity? I když je relativně snadné zablokovat odcizenou kreditní kartu, jak přesně bude moci spotřebitel zablokovat svou tvář? To asi jen tak jednoduché nebude.

Chcete-li získat představu, kam by mohla směřovat budoucnost rozpoznávání obličeje, je třeba podívat se do Číny, která v současnosti připravuje svůj takzvaný "systém sociálních kreditů". Jde o fúzi mezi sbíráním dat a principem "velkého bratra". Čína bude posuzovat své občany přes nejrozmanitější kritéria od jejich financí, jejich chování na sociálních médiích až po knihy, které čtou. 

V ČR tato technologie bude implementována v mýtných branách a nově na přejezdech. ( Hledáme další informace a chystáme o tom článek, opět jak jinak ohledně předražení zakázky).

Velký bratr tě sleduje

Zhoršení takového státního kreditu by mělo mít tvrdé následky, například odmítnutí možnosti koupit si letenky nebo získat určitou práci.

Koneckonců, stejná technologie, která identifikuje konkrétní tvář v davu, umožňuje uživatelům iPhonů od společnosti Apple přístup k "Face ID" na odemknutí jejich telefonů.

Západní svět postupně dohání čínskou úroveň hromadného sledování. Z deseti největších měst na světě s nejvyšším počtem kamer je osm v Číně. Spojené státy a Velká Británie se nachází společně na šestém místě. V žebříčku se objevil například Londýn či Atlanta.


Zdroj