Podivný příběh smrti al Baghdádího

08.11.2019

Al Baghdádí byl před několika dny zabit díky hrdinné akci hrdinných amerických vojáků vedených hrdinnou americkou fenou pod velením hrdinného amerického Commander in Chief Donalda Trumpa. Nebo ne?
Předehra:
Celý příběh začíná o několik málo dní dříve. Vlastně má dva začátky.

Turecká agrese proti Sýrii
Příběh z palcových titulků a hlavních zpráv TV propagandy "al Baghdádí zabit" má svůj "první počátek" - tím je zločin proti míru a rozpoutání agresívní války ve smyslu Norimberského tribunálu ze strany Turecka. A následná americká zrada Kurdů, kteří roky skutečně (a neskutečně naivně) bojovali na straně USA v Američany pouze předstírané válce proti Islámskému státu a v Američany nepředstírané válce za rozbití jednotné Sýrie. Turecko, členský stát NATO, napadl suverénní zemi, Sýrii. Záminkou k tomu pro Turecko byl údajný boj proti údajnému terorismu, konkrétně kurdského terorismu.
Dlouhé roky před tím Turecko pod tolerantním a chápavým okem Spojených Států Turecko čile obchodovalo s ropou dodávanou Islámským státem (satelitní fotografie ukazují konvoje náklaďáků s ropou směřující k tureckým hranicím), dodávalo Islámskému státu zbraně a přes hranici se turečtí vojáci vesele zdravili s islámskými teroristy z Islámského státu.
Pro Spojené státy tato islámisticko-americká "demokratizační" idylka skončila vstupem Ruska do války proti terorismu, resp. tím, že Rusko konečně jako první země začalo skutečnou válku proti terorismu.
https://www.dailymail.co.uk/news/article-3346230/ISIS-oil-convoy-obliterated-Russian-air-strike-Syria-days-Putin-said-Turkey-buying-Islamists.html
(V článku The Daily Mail samozřejmě nutný dodatek, že Rusko při bombardování konvoje ISILu zasáhlo - podle lokálních nejmenovaných zdrojů - také osobní auto a zabilo celou rodinu s malými dětmi. Chybí už jen útok sarinem a Bílé přilby v akci "3-2-1 točíme!". Mimochodem, když už mluvíme o zrežírovaných fejk videích Bílých přileb, aka PR agentury al Kajdy a ISILu, pamatujete se na tohle video? https://www.youtube.com/watch?v=9EyGQ9Ijozw a kdyby se náhodou nějak ztratilo, tady je záloha https://youtu.be/ORI7y3KUB_M ) A jak již před časem uvedla dokonce i americká televizní stanice One America News, Bílé přilby přiznaly i falešný, zrežírovaný "útok chemickými zbraněmi":
https://www.youtube.com/watch?v=CkKjcliU9OY nebo https://archive.org/details/WhiteHelmetsFake
Není od věci připomenout, že propagandistická pobočka AlKajdy a Islámského státu zvaná Bílé přilby byla nepřímo oceněna cenou americké filmové akademie Oscar. Oscara za nejlepší dokument v roce 2017 získalo pro-teroristické politické porno firmy Netflix "The White Helmets".
Americká zločinná okupace území (a ropy) Sýrie
Druhý aspekt, druhá část předehry údajného zabití/sebevraždy al Baghdádího je samozřejmě rozhodnutí USA "zachránit" syrská ropná naleziště před Syřany. Co ukradnou Spojené Státy, je vlastně tak nějak demokraticky, humanitárně zachráněno, že, ehm? Musím říci, že přes všechnu špínu americké politiky za posledních zhruba 200 let je americké rozhodnutí "zachránit" syrská ropná naleziště jedno z největších svinstev americké politiky. Horší už snad byl jen švindl 11. září. Nebo možná "irácké zbraně hromadného ničení s nezvratnými důkazy" a následným 1,5 milionem mrtvých Iráčanů díky americké "humanitě", což je mimochodem zhruba 8 x více než za dvacet let "Saddámovy hrůzovlády" dokonce i v líčení proti-saddámovské propagandy na Wikipedii od Human Rights Watch.
Trump nejen že poslal americké speciální jednotky okupovat syrská ropná naleziště, ale dokonce začal jednat s ropnými společnostmi (konkrétně s Exonem) o zahájení americké těžby syrské ropy (s výnosy do amerických kapes). K zblití. Slušně řečeno.
https://www.cnbc.com/2019/10/27/trump-wants-to-make-a-deal-with-exxon-or-others-to-tap-syrian-oil.html
Trump dokonce výslovně prohlásil, že ropa je cenná a USA by si prostě měly vzít syrskou ropu:
[W]e are leaving soldiers to secure the oil. And we may have to fight for the oil. It's okay. Maybe somebody else wants the oil, in which case they have a hell of a fight. But there's massive amounts of oil.
And we're securing it for a couple of reasons. Number one, it stops ISIS, because ISIS got tremendous wealth from that oil. We have taken it. It's secured. Number two - and again, somebody else may claim it, but either we'll negotiate a deal with whoever is claiming it, if we think it's fair, or we will militarily stop them very quickly.

Necháváme (tam) vojáky, aby zajistili ropu. A možná budeme muset o ropu bojovat. T je OK. Možná, že někdo jiný chce tu ropu [pozn.: třeba její vlastníci, tedy Syřané? no to by tedy byla lumpárna!] a v takovém případě zažijí pekelnou válku. Ale je tam spousta ropy.
A my ji zjišťujeme z řady důvodů. Zaprvé, zastaví to ISIL, protože ISIL získal ohromné bohatství z ropy. Sebrali jsme to, Je to zajištěno. Zadruhé, a znovu - někdo jiný si mlže dělat nároky na tu ropu, ale buď my uzavřeme obchod s kýmkoli jiným, kdo by si činil nárok na tu ropu, za podmínky že nám ten obchod přijde "fér", nebo velice rychle zastavíme ty ostatní [pozn.: co by si činili nároky na syrskou ropu "zajištěnou ve prospěch USA].
https://www.msnbc.com/rachel-maddow-show/syrian-oil-trump-says-us-should-be-able-take-some
The oil is, you know, so valuable for many reasons. It fueled ISIS, number one. Number two, it helps the Kurds, because it's basically been taken away from the Kurds. They were able to live with that oil. And number three, it can help us because we should be able to take some also. And what I intend to do, perhaps, is make a deal with an Exxon Mobil or one of our great companies to go in there and do it properly.
Ropa, víte, je cenná z mnoha důvodů. Pomáhala ISILu, zaprvé. Zadruhé, pomáhá [to ukradení ropy Američany] Kurdům, protože to jev zásadě sebráno Kurdům. A oni [Kurdové] z té ropy žili. [pozn.: Takže když teď Kurdové nebudou mít tu ropu, ze které žili, tak to Kurdům pomůže - chápete? když vám Američan ukradne obživu, tak je to ve váš prospěch!] A zatřetí, to pomůže i nám, protože bychom také něco z té ropy měli mít. A já plánuji udělat dohodu s Exxonem nebo jinou naší skvělou firmou, že tam půjdou a budou tam tu [pozn.: cizí] ropu těžit dobře.
https://www.whitehouse.gov/briefings-statements/remarks-president-trump-death-isis-leader-abu-bakr-al-baghdadi/
Americká a turecká podpora teroristů z AlKajdy a z Islámského státu
Islámský stát obchodoval s ukradenou ropou několik let během snah o rozvrácení Sýrie a svržení tamní demokratické a legitimní vlády, snah ze strany USA a jejich spojenců v oblasti, jmenovitě především Islámského státu, AlKajdy, AlNusry, Syrian Democratic Forces a všech dalších značek a obalů islámských teroristů ve službách USA. Podle údajů vlády USA e jednalo o výnosy okolo 40 až 50 milionů dolarů měsíčně z prodeje ropy. Zastavme se na chvíli u tohoto údaje. Umožní nám to vidět jasněji celou hru USA v tomto regionu, umožní nám to lépe pochopit, kdo podporoval, financoval a vyzbrojoval islámské teroristy z AlKajdy a Islámského státu (a všech jejich poboček a odnoží).
https://www.washingtontimes.com/news/2015/oct/24/islamic-state-earns-50-million-month-oil-sales/
https://www.independent.co.uk/news/world/middle-east/isis-earns-50m-a-month-from-oil-sales-a6707146.html
Takže tedy 40 až 50 milionů dolarů měsíčně z prodeje ropy za cenu 10-35 dolarů za barel. Řekněme 25 dolarů za barel v průměru. To je tedy cca 2 miliony barelů ropy měsíčně. To je cca 66 000 barelů ropy denně. To je cca 17 milionů litrů ropy denně. To je cca tisíc sedm set cisternových aut denně. Sedmnáct set náklaďáků denně. 70 náklaďáků za hodinu, 24 hodin denně. Každou minutu náklaďák a kousek. To je provoz jak na D1 v pátek odpoledne. A tady to bylo přes poušť. Kde se nic neschová. Kde vedou dvě, možná tři silnice/cesty, ze kterých se nedá ani sjet, protože mimo cestu by náklaďák uvízl na věky. Nad hlavami pak americké špionážní družice, jistě monitorující oblast "Války proti terorismu" 24/7, ne? Jen vždycky, jako na potvoru, když přes poušť jelo těch 1 700 autocisteren s ropou Islámského státu, tak se ty americké družice zrovínka dívaly někam jinam. Jinak by přeci ty konvoje rozbombardovalo hrdinné americké letectvo a nečekalo by se na to, až ty konvoje vybombarduje zlé, putinovské, totalitní letectvo ruské. To dá přeci rozum. ;-)
Varianta, že by snad Islámský stát prodával kradenou ropu přes ropovod je ještě absurdnější. Existující ropovody byly dobře známé. A jednak mohly být také kdykoliv vybombardovány a jednak každý ropovod někam vede. Existující, všeobecně známý ropovod do existující, všeobecně známého místa. Takže tam ropu nelze pašovat - jedině že by v ropném terminálu někde v místě pod faktickou plnou kontrolou Západu přišli každý den zástupci islámského státu a z celkového množství ropy dodané přes tento ropovod si vzali podíl Islámského státu. To je přeci zřejmé - nelze přijít třeba do Basry v Iráku (v "demokratickém" "svobodném" a "americkým bombardováním rozjásaném" Iráku) a prohlásit, že tou rourou s ropou tam teče nejen ropa z iráckých ropných polí, ale i ropa, kterou si vaše firma, islámská teroristická skupina Islámský stát, ukradla v Sýrii a teď ji tajně pašuje a potřebuje tajně prodat, takže si část té ropy z té roury zase vezme.
Nový ropovod také nepadá do úvahy. Položit na povrch pouště nebo dokonce zakopat do písku několik set kilometrů ropovodních potrubí je práce na měsíce nebo roky. Navíc snadno viditelná jak ze špionážních družic tak z průzkumných dronů. A při pověstné muslimské pracovitosti je to práce na století. Islámský stát by měl od roku 2010 dodnes položeno zhruba prvních třicet metrů ropovodu.
Další problém je s prodejem samotným. Ropu nemůžete prodat na bleším trhu - jedině pár litrů měsíčně na mazání reumatických kloubů, ale ne v množství milionů barelů ročně. Na to musíte mít obchodníka. Reálného obchodníka s ropou. Který je vidět. A ten tu ropu koupí a zaplatí. Platba musí být v hotovosti. Nemůže jít o bankovní převod na účet "al Kajda, Islámská banka, Mosul, území Islámského chalifátu". 50 milionů dolarů měsíčně. To je docela dost hotovosti. Zejména v zemích, kde dolar je sice využívanou ale nikoli národní měnou. Těch 50 milionů dolarů musí někdo vyzvednout z nějaké normální banky - v Turecku, v Iráku, v Izraeli, v Jordánsku, někde poblíž, protože nemůže jet s 50 miliony dolarů v kufru třeba z USA. Každá banka v regionu musí těch 50 milionů dolarů zase někde dostat - turecká banka například nemá jen tak na pokladně nebo na směnárně 50 milionů dolarů. Takže je vezme od nějaké velké, mezinárodní banky. Která musí reportovat všechny významné transakce, zejména transakce s hotovostí. A nikomu nepřišlo celé roky těchto kšeftů ISIL nic podezřelého nikde v celém západním bankovním systému, zcela profízlovaném západním bankovním systému? Takové transakce musí být hlášeny a monitorovány i na úrovni národních bank a následně na úrovni Bank for International Settlements v Basileji. A nikdo nic neviděl? Nebo nesměl vidět?
Shrnuto: Islámský stát celé roky prodával kradenou ropu s plným vědomím a naprostým souhlasem USA a celé západní "protiteroristické" koalice. Západní vlády a tajné služby musely nejen nechat probíhat pašování ropy, ale museli krýt a zajistit (minimálně krytím) i následný prodej této ropy a finanční vypořádání.
Koneckonců, Islámský stát, stejně jako al Kajda, al Nusra a všechny další islámské teroristické skupiny byly ze strany USA podporovány celou dobu. Jak propagandisticky (falešné, alKajdou a Bílými přilbami alKajdy zrežírované "útoky syrské armády na civilní obyvatelstvo s použitím chemických zbraní kdykoli alKajda a ISIL prohrávají" nebo "již opět, postopadesátéosmé byla ruským letectvem vybombardována do základů ta úplně ale úúúúúplně poslední nemocnice v Aleppu"atd). ISIL, al Kajda a spol. byly Západem podporovány vojensky - jednotky syrské armády "zcela omylem" vybombardované americkým letectvem, jen několik z mnoha a mnoha případů.:
https://www.foxnews.com/world/us-led-coalition-jets-bomb-syrian-army
https://www.almasdarnews.com/article/breaking-us-coalition-bombs-syrian-army-in-eastern-syria/
https://www.rt.com/news/359678-us-strikes-syrian-army/
Pamatujete se na fotografie a videa konvojů terénních Toyot Islámského státu? USA se ústy svých představitelů podivovaly, odkud Islámský stát a alKajda vzaly tak velké množství fungl nových Toyot. No, odkud - z USA, Velké Británie a dalších spojenců ve Válce "proti" terorismu. Konvoje Toyot ISIL: https://tinyurl.com/y2mo8rzg a jejich tajemství rozluštěno https://ronpaulinstitute.org/archives/featured-articles/2015/october/09/the-mystery-of-isis-toyota-army-solved & https://www.csmonitor.com/World/Global-News/2015/1007/Where-did-ISIS-get-all-those-Toyotas-US-Treasury-investigates USA dodávaly terénní Toyoty al Nusře (pobočka al Kajdy) a od al Nusry ty Toyoty získal Islámský stát. https://blogs.spectator.co.uk/culturehousedaily/2014/09/the-four-wheel-drive-is-to-isis-what-the-longbow-was-to-the-english-at-agincourt/
Samotné islámské teroristy pak USA cvičily (zejména v Jordánsku), jen je z PR důvodů nazývaly "syrské demokratické síly". Tito Američany vycvičení islámští teroristé se ihned po odchodu z amerických výcvikových táborů do Sýrie ihned stávali platnými členy al Kajdy nebo Islámského státu, samozřejmě i s výstrojí a výzbrojí, kterou obdrželi od USA. Americká podpora, vyzbrojení a výcvik těchto islámských teroristů stála minimálně 500 milionů dolarů. Jen několik příkladů:
https://www.telegraph.co.uk/news/worldnews/middleeast/syria/11203825/Syrian-rebels-armed-and-trained-by-US-surrender-to-al-Qaeda.html
https://www.buzzfeednews.com/article/mitchprothero/us-special-forces-are-secretly-training-syrian-rebels-and
https://www.voanews.com/world-news/middle-east-dont-use/reports-us-trained-syrian-rebels-defected
https://foreignpolicy.com/2016/03/18/pentagon-wasted-500-million-syrian-rebels/
https://www.cbsnews.com/news/ap-us-training-syria-rebels-in-jordan/
https://www.theguardian.com/world/2013/may/08/free-syrian-army-rebels-defect-islamist-group
https://www.theguardian.com/commentisfree/2015/dec/16/dont-rely-syria-moderate-fighting-force-anti-isis
Takže USA jsou dnes podle Donalda celé nešťastné z možnosti, že by Islámský stát obchodoval s kradenou syrskou ropou - po osmi nebo devíti letech, kdy Islámský stát vesele prodával kradenou ropu za spolupráce s USA, které celý obchod dlouhé roky tolerovali a nejspíš i organizačně zajišťovaly a "administrativně" kryly. Leda ....o.
A argumentace, že když syrskou ropu, ze které žili Kurdové, ukradnou USA, tak tím USA Kurdům pomůžou, je na úrovni blábolu retardované osoby. Díky, Donalde. Vysvětlení, že za nelegální okupaci některých částí Sýrie americkou armádou mají USA právo si ukrást část ropy, aby z toho také něco měly, je na úrovni něčeho, pro co nemohu najít ani malinko slušný výraz. Americké mocenské elity se již zcela otevřeně hlásí ke zločinnému charakteru režimu USA.

Ale odezva na plán zcela otevřeně okupovat část území cizí země s přiznaným a otevřeně hlásaným zdůvodněním "chceme ukrást cizí ropu", odezva na tento další skvělý nápad americké politiky byla velice kritická. A to i mezi jinak až nekriticky, ne-li fanaticky pro-americkém publiku. Stačilo si přečíst diskuse pod články mainstream médií - tady už prostě americká administrativa hodně přestřelila.
A tak - jako na zavolanou, nebo jako na objednávku - přichází "breaking' news" - "al Baghdadi zabit". Vyloučit to na první pohled nebo poslech nelze. Ale pak se člověk začte do detailů a dostane opět obraz příběhu, který je minimálně zčásti zcela vylhaný. Lhář se, jako tomu obvykle bývá, usvědčuje sám tím, že svoji vylhanou, vymyšlenou verzi chce vyšperkovat o další a další detaily a podrobnosti. A ty se navzájem vylučují.
Pozn.: Za zmínku stojí skutečnost, že podle americké verze se al Baghdadi, hlava Islámského státu, ukrýval v Idlibu, což podle téže americké administrativy je oblast plně ovládaná hodnými, pro-demokratickými a humanistickými silami demokratické syrské opozice, kterou zcela neoprávněně a nelidsky bombardují zlý Putin a Assad, kteří rozhodně nebombardují žádné teroristy v Idlibu, protože tam žádní teroristé podle americké vlády nejsou a nikdy ani nebyli. Tedy vlastně až na al Baghdádího nebo jaká je momentální verze US propagandy.
Ale pojďme přímo k tomu, co americká administrativa zveřejnila:
Jak Trump sledoval hon na Baghdádího v přímém přenosu
Tady je oficiální fotografie, jak Trump sleduje v přímém přenosu akci speciálních sil USA, při které byl zabit/odpálil se al Baghdadi:
https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/usa-spojene-staty-prezident-donald-trump-syrie-zabiti-islamsky-stat-abu-bakr-bagdadi-vojenska-operac.A191027_095610_zahranicni_dtt/foto/DTT7ef8e9_P201910270437401.jpg
nebo přímo https://1gr.cz/fotky/idnes/19/103/cl8h/DTT7ef8e9_P201910270437401.jpg
Co mi to jen připomíná? Aha, už vím - když se v USA blížily prezidentské volby v roce 2012 a Hussein Obama potřeboval podpořit svoji předvolební kampaň a tak přišla reklamní akce "byl zabit Osama bin Ladin" a osazenstvo White House celou akci prý sledovalo v přímém přenosu. https://www.dailymail.co.uk/news/article-1383279/Osama-Bin-Laden-dead-Picture-Obama-US-security-team-hes-shot.html
Jak dojemné. To napětí v tvářích. Hillary zcela "rozrušena" si zakrývá rukou ústa. Velitel speciálních operací něco mastí na notebooku, zřejmě přes WhatsApp nebo jinou apku udílí pokyny americkým seals během zásahu proti Osámovi. Nebo píše mail manželce.
To režisér Trumpovy PR akce to pojal jinak a Trump se tváří zachmuřeně chlapácky, podobně jako jeho komparz. Ale komparz se samozřejmě tváří méně chlapácky než hlavní postava tohoto bijáku.
Co je malý problém reklamní akce Obamy s Osamou ;-) je skutečnost, že žádný přímý přenos nebyl a celé dramatické sledování akce "eliminace Osámy sledovaná prezidentem a hlavními lidmi Obamovy administrativy" se vůbec nekonalo a šlo o pouhé naaranžované nafocení pro lepší efekt.
V případě Trumpovy reklamní akce "eliminace Baghdádího" se zřejmě jedná o totéž. Napovídá tomu Trumpovo přitroublé lhaní o tom, jak slyšel Baghdádího fňukat, naříkat a kvílet, když prchal před hrdinným americkým psem, vlastně fenou Conanem. Nebo Conanou. Asi nějaké zmatky LGTBQHCHKRDTNBFLMPSVZ, nebo jak ta zkratka pomatených úchylek momentálně zní. Možná jde o pokrokového amerického psa, který se cítí být fenou. Koneckonců, když se podle multikulti neomarxistů může i dítě ve věku 5 let "rozhodnout", že vlastně má úplně jiné pohlaví, než jaké má, tak proč by se tak nemohl rozhodnout pes a cítit se fenou. Nebo lachtanem. A proč ne, když se může pokroková norská blbka, ehm, moderní vzdělaná a pokroková žena z Norska cítit být kočkou a mňoukat a s připnutýma plyšovýma ouškama syčet na psy? (https://tinyurl.com/y3y4hrje ) Fena Conan zde - https://tinyurl.com/y5k37hej , její "odtajněná" fotka zde https://tinyurl.com/y2p8qznf
Pozn.: Mimochodem, zajímalo by mě, kdy se uvedená norská, duševně nemocná osoba nechá přeoperovat na kočku, když lidské tělo má podle vlastní duševní poruchy, ehm, multikulturní "svobodné" "vůle" jen omylem a je ve skutečnosti kočkou ve špatném těle.
Zdá se, že americká armáda je opravdu multikulturně neomarxisticky pokroková. Pes-fena Conan-a naplňuje zřejmě vizi, kterou pro budoucnost americké armády předestřela jistá generálka, která jistě svoji hodnost získala za schopnost vést vojáky do boje a strategicky velet a rozhodovat, a určitě ne kvůli tomu, co má ona sama mezi nohama, stejně jako jistě ne za svoje multikulti neomarxistické (neobolševické) žvanění, kdepak, tak tato pokroková, brilantní vojevůdkyně již nedávno jasně prohlásila, že armáda budoucnosti je armádou složenou ze samých pokrokových multikulturních vojáků, vojaček, vojáčat a voje-cokoli, protože o vítězství ve válce budoucnosti ba i současnosti rozhoduje především zastoupení dostatečného množství různých ras, všech různých sexuálních orientací a všech mnoha různých pohlaví (https://tinyurl.com/y3uhwsdq ). (Také mne v jejím prohlášení zaujalo, že podle ní je ve válce budoucnosti klíčové, jakým způsobem používáme klávesy na klávesnici a proto je potřebné co nejvíce různých pohlaví - to snad je nějaká nová sexuální úchylka, ne?) Snad budou v americké armádě zastoupena všechna "pohlaví", i když to bude obtížné, když už jich teď pokrokoví multikulti neomarxističtí ideologové napočítali přes sto - https://www.youtube.com/watch?v=wandALGRoqU a https://tinyurl.com/yx92mze4 ). Ideální americká armáda budoucnosti tak bude mít zřejmě alespoň 95% neheterosexuálních lidí a ti se alespoň z 90% nebudou hlásit k žádnému ze zaostalých, nemoderních pohlaví muž-žena, ale k některému z těch více než 100 pohlaví doporučovaných a vnucovaných propagandou např. na BBC. Solidní seznam všech možných multikulti pohlaví k solidnímu zasmání nebo pláči nad debilitou civilizace na západ od Aše je třeba zde https://www.wattpad.com/341462536-complete-list-of-genders-the-complete-list-of-all/ nebo zde https://dudeasks.com/how-many-genders-are-there-in-2019/
Jak Trump slyšel Baghdádího fňukat, plakat a kvílet
Jedno z nejhloupějších provalení skutečnosti, že celý příběh je z velké části, nebo zcela vyfabulovaná akce v rámci předvolební kampaně a v rámci následování návodu z filmu "Vrtěti psem". (V našem případě vlastně pes, nebo fena, nebo lachtan Conan tak trochu vrtí celou americkou a západní veřejností.)
Trump s touto "třešničkou na dortu" celého příběhu přišel v obvyklé snaze lhářů vyšperkovat vlastní vylhanou story nějakými detaily, které mají dodat zdání důvěryhodnosti, ale jsou vždy tak stupidní, že ukazují na prolhanost dané story.
Zaprvé, při snaze eliminovat Baghdádího pálily americké vrtulníky rakety na pozemní cíle, mariňáci pálili jak u Verdunu, teroristé a osobní strážci Baghdádího také. Údajně. Audio by mohlo jít v přímém přenosu ze vzdálenosti několika desítek metrů a to buď z velice hlučného vrtulníku vystřelujícího rakety (vybuchující v těsné blízkosti údajně kvílejícího Baghdádího), a nebo od některého "pěšáka", který ovšem střílel z vlastní zbraně a byl uprostřed zuřivé palby několika desítek lidí. Šance, že by byl slyšet jakýkoli lidský hlas z takového místa za daných podmínek je rovna nule.
Zadruhé, sama americká administrativa připustila, že vlastně žádné audio nešlo. Takže Trump nemohl nic slyšet. Takže lhal. A lhal jen v tomto detailu, nebo lhal i v dalších detailech a vlastně úplně ve všem?
https://www.nytimes.com/2019/10/28/world/middleeast/trump-baghdadi-whimpering.html
The country's top military officer said on Monday that he does not know where President Trump got his information that Abu Bakr al-Baghdadi, the Islamic State leader, died "screaming, crying and whimpering."
Gen. Mark A. Milley, the chairman of the Joint Chiefs of Staff, told reporters at a Pentagon news conference that he does not have similar information, but said Mr. Trump may have gotten his details from a conversation with military personnel on the ground who were involved in the raid.
"I know the president had planned to talk down to the unit and unit members," General Milley said. "But I don't know what the source of that was. I assume it was talking directly to unit and unit members."

Tedy podle 'vrchního náčelníka štábu' (Joint Chiefs of Staff, pro podrobný popis pozice viz wikipedie, naše vojenská struktura podobnou pozici nemá, takže nemá ani český překlad) Trump nic takového slyšet nemohl. Dále uvádí, že neví, kde to Trump sebral a že prý možná to mohl slyšet od vojáků, kteří se přímo účastnili akce. No, sorry jako, ale ti také uprostřed palby a zuřivého boje nemohli slyšet nic konkrétního - a už vůbec ne "ten a ten zcela konkrétní a na dálku identifikovaný člověk, vzdálený desítky metrů od nás a uprostřed noci, kdy tmu přerušují a zrak oslepují jen záblesky střelby a výbuchů, ječel a fňukal, slyšeli jsme ho". Nesmysl. Trump prostě lhal.
Zatřetí, kdy konkrétně Baghdádí fňukal, plakal a ječel? Trump ve svém oficiálním projevu k tématu (této PR akce) řekl doslova:
He died after running into a dead-end tunnel, whimpering and crying and screaming all the way.
https://www.whitehouse.gov/briefings-statements/remarks-president-trump-death-isis-leader-abu-bakr-al-baghdadi/
Takže tedy Baghdádí zemřel poté, když vběhl do tunelu, který neměl východ, fňukajíc, plakajíc a ječíc celou cestu. To jako ho slyšel, když utíkal do toho tunelu anebo až když byl v něm? Takže to Trumpovi vyprávěl-a pso-fena Conan-a? Protože v tunelu s Baghdádím byli v tunelu jen tři Baghdádího děti a pso-fena Conan-a. Nebo ne? Mimochodem, není mi úplně jasné, jak mohl kdokoli slyšet konkrétně fňukání. Ječení ještě možná, i když uprostřed té vřavy, kdy ječí kdekdo, je zcela nemožné připsat nějaký konkrétní zvuk konkrétní osobě ve tmě. Ale fňukání není možné v té vřavě, uprostřed střelby a výbuchů slyšet vůbec. A také mi není jasné, jak během asi tak pěti vteřin, kdy Baghdádí běžel do tunelu, jak během těch pěti vteřin je vůbec možné stihnout postupně fňukání, pláč a ječení.
Navíc, podle Wikipedie Baghdádí utíkal do tunelů poté, co do budovy (ve které se Baghdádí nacházel, logicky) vtrhly americké jednotky. Proč se neodpálil sebevražednou vestou s několika americkými vojáky? Jak mohl Trump a spol. vidět Baghdádího, jak uvnitř budovy utíká do tunelu? Jak mohli slyšet jeho fňukání? Vrhl se na Baghdádího pes-fena Conan a Baghdádí potom začal utíkat s neuvěřitelně pomalým americkým psem za zády do tunelu, nebo do tunelu vyběhl sám od sebe, když se do budovy dostali američtí vojáci? FGS! Vždyť už jenom ta samotná stránka na Wikipedii sama o sobě je plná navzájem se naprosto vylučujících "fakt"!
No fakt! Nebo fucked! ;-)
Jak Baghdádí chtěl uprchnout tunelem, který nikam neústil
Podle oficiálního Trumpova projevu, Baghdádí úmyslně vběhl do tunelu, o kterém věděl, že nemá žádný druhý východ. Proč si ho vůbec Baghdádí kopal? K čemu je únikový, tajný východ, který nemá východ? To je jako udělat třeba v obchoďáku únikový východ s výrazným nápisem "únikový východ", který se v případě krizové situace automaticky rozsvítí, má dveře s panikovým kováním a za těmi dveřmi je betonová zeď.
Jak hrdinný americký pso-fena přežil výbuch sebevražedné vesty
Pes-fena Conan-a se prý na Baghdádího vrhl, ten vběhl do tunelu, který si Baghdádí lstivě a mazaně vykopal bez druhého východu, pes-fena bezpochyby za ním. Baghdádí plakal, fňukal a ječel a odpálil se. "Umřel jako pes", jak řekl Trump doslova.
Nějak je v té pohádce pře-psováno. Baghdádí umřel jako pes, když se na něj vrhl pes. Jak se píše na idnes. ;-) Donalde, už z lustru slez! (abych parafrázoval známý citát "Slezte z toho lustru, Donalde, vidím vás!")
Není to přímo důkaz, ale pokud by Trump sledoval přímý přenos, viděl by, jak se na Baghdádího vrhl pes (když prý údajně slyšel, co Baghdádí říká, resp. že potichu fňuká, trochu nahlas pláče a velice nahlas ječí, tak by musel vidět detaily), tak by jen těžko použil příměr "umřel jako pes". Imho je tam blok použít v takové situaci právě toto přirovnání. Mozku to podle mne zcela automaticky zní nesmyslně "vrhl se na něj pes a on umřel jako pes". Ale když se lže od začátku do konce, tak se jednou plácne "umřel jako pes" a pak zase později přidá "vrhl se na něj pes a on se odpálil" - vzdálenost obou lží (nebo minimálně jedné lží a druhé faktické poznámky) oddělí tu nesmyslnost od sebe a mozek ji nezaregistruje, jako by ji zaregistroval a odmítl, kdyby obě poznámky měly být součástí skutečného příběhu.
A to celou story Trump ještě vyšperkoval: "Bagdádí a ztracenci, kteří pro něj pracovali, vůbec netušili, proti komu stojí. Někteří byli vystrašení jako štěňata, ale jiní bojovali opravdu nelítostně," pronesl Trump další "psí" přirovnání. (https://tinyurl.com/y5k37hej ) Ta Trumpova posedlost slovy pes, štěně apod. signalizuje, že něco v tom příběhu je jinak.
Tohle přeci není normální vyjádření v daném kontextu, pokud by oficiální verze byla pravdivá. Tam někde pracuje podvědomí a nechtěně prozrazuje slabé místo (jedno ze slabých míst?) celé báchorky.
Podle wikipedie (https://en.wikipedia.org/wiki/Barisha_raid ) byla fena Conan (Barbar Conan?) zraněna nikoli při výbuchu sebevražedné vesty Baghdádího v úzkém tunelu, ale když se zranila o odkryté elektrické vedení. https://tinyurl.com/y5b43jrg Takže tedy fena Conan se vrhla na Baghdádího, ten fňukal, plakal a ječel a - aby mohl rychleji utíkat - popadl své tři děti, které byly vlastně dvě, a utíkal s nimi do únikového tunelu, o kterém věděl, že nemá únikový východ. Fena Conan ho pronásledovala, nicméně Baghdádí i s malými dětmi utíkal tak rychle, že ho nedohonila ani špičkově vycvičená americká fena Conan, Baghdádí i s dětmi zaběhl do úzkého tunelu, fena Conan za nimi, Baghdádí odpálil sebevražednou vestu, výbuch mu nechal zcela neporušený obličej a hlavu, zato jeho dvě-tři děti roztrhal výbuch tak, že nešlo ani podle DNA poznat, jestli jsou dvě nebo tři, feně Conan pak výbuch vůbec neublížil, jen se zranila (zřejmě elektrickým proudem) z odizolovaného elektrického vedení, které si Baghdádí nechal schválně položit do únikového tunelu, aby měl únikový tunel nejen bez úniku, ale navíc i s neizolovanými kabely s elektrickým proudem. Uff. Uff. To je vážně síla!
A navíc podle verze na Stripes.com, byla fena Conan zraněna elektrickým proudem, když byla s Baghdádím v tunelu, on odpálil sebevražednou vestu, výbuch následně serval z elektrického vedení izolaci a elektrický proud zranil fenu Conana. Takže výbuch byl tak silný, že serval izolaci z elektrických kabelů, ale feně se nic nestalo. Fena zároveň běžela těsně za Baghdádím, vlastně se na něj přímo vrhla, jak tvrdí Donald a spol, ale nedohonila ho. Uff.
https://www.stripes.com/news/us/pentagon-releases-photos-video-of-raid-on-isis-leader-baghdadi-1.605268
Jak měl Baghdádí tři děti a utíkal s nimi a ty děti byly jenom dvě
Nevíme mnoho o věku Baghdádího tří dětí, které údajně zemřely s ním, když se na něj před tunelem údajně vrhl pes, Baghdádí honem vzal své tři děti a pak se společně - se psem za zády - rozběhli do tunelu, o kterém věděli, že nikam nevede, pes stále v uctivé vzdálenosti za nimi (Baghdádí musel být nejlepší běžec na světě, protože jako zatím jediný člověk na světě v celé historii lidstva dokázal utíkat rychleji než cvičený pes ve skvělé kondici).
Musím říci, že když jsem se chystal psát tento článek, měl jsem představu o shromáždění některých nejasností. Ale když teď píši a skládám vedle sebe všechny jednotlivé střípky z oficiální verze této americké pohádky, abych dostal řetěz událostí, jak by musely podle oficiální verze proběhnout, tak vidím, že nejde o pár nejasností. Jde prostě o naprostý blábol americké vlády. Lež. Fake news jako když vyšije. Naprosto absurdní nesmysl. V celé té oficiální verzi prostě nepasuje do sebe vůbec nic. Je to jako skládat puzzle z několika různých krabic - příslušný počet dílků sedí, ale každý dílek je ze zcela jiného obrázku.
Ale zpět k Baghdádího dětem. Podle Wikipedie měl Baghdádí syna, kterému bylo v roce 2014 jedenáct let, ale zřejmě byl zabit v boji v roce 2018. Další zmíněné Baghdádího dítě je dcera, který byla zadržena před lety v Libanonu, a které je dnes 11 let. Takže další děti případně musely být mladší. Řekněme 10, 9, 8. Spíše méně, ale nebuďme detailisté. Takže americké vrtulníky ostřelují raketami kdeco (včetně vlastních jednotek a psů, viz bod 7), američtí vojáci pálí z ručních zbraní, hází granáty, na Baghdádího se vrhne pes a Baghdádí rychle popadne svoje tři děti ve věku maximálně 10, 9 a 8 let a začne před tím psem utíkat. S dětmi v náručí, nebo je táhne za ruku. Asi aby měl ten ultra-pomalý pes-fena Conan-Conana alespoň malou šanci Baghdádího dohonit. ;-)
Takže americký pes, který je vlastně fena a jmenuje se Conan se vrhl na Baghdádího, ten začal utíkat se svými malými dětmi, pes za nimi, Baghdádí fňukal, brečel a ječel, zaběhl se svými malými dětmi do tunelu, o kterém věděl, že nemá žádný druhý východ, protože udělat únikový východ v únikovém tunelu nikoho z Islámského státu nenapadlo, pes za ním, za celou dobu ten pes nedohonil dokonce ani Baghdádího malé děti, v tunelu si Baghdádí odpálil svoji sebevražednou vestu, tři jeho děti byly zabity, ale Baghdádího hlava byla zcela neporušena a pes, který byl stále ještě (asi tak po padesáti metrech běhu) za Baghdádím, tak ten pes byl jen lehce zraněn v úzkém, zaslepeném tunelu, který důraz výbuchu znásobil. Ufff. OMG. OMG.
Kdo tyhle scénáře americké propagandy vymýšlí? Nejhloupější žák inkluzivní třídy?
Pozn.: Již jen zanedbatelný detail je pak fakt, že podle původní verze sebou do tunelu bez východu vzal fňukající a plačící Baghdádí tři své děti, podle aktuální verze (Wikipedia) pak děti jen dvě.
Je zvláštní, že Baghdádí byl po výbuchu sebevražedné vesty, kterou měl on sám oblečenou na sobě, v tak perfektním stavu, že ho podle perfektně zachovaného obličeje americký řadový voják poznal na první pohled. Zato jeho děti byly zřejmě po výbuchu v tak hrozném stavu, že nešlo poznat, jestli jsou dvě nebo tři. Zato se zřejmě americkým vojákům podařilo udělat ostatkům dvou-tří dětí - stejně jako samotnému Baghdádímu - hned na místě test DNA, ze kterého amíci poznali, že jde jednoznačně o Baghdádího děti (jak jinak by mohli vědět, že to jsou Baghdádího děti?), protože tyto děti měly odpovídající DNA, která prokázala jednoznačně Baghdádího otcovství. Jen teda ty dvě DNA dvou Baghdádího dětí vypadaly tak trochu jako tři různé DNA třech různých dětí. Asi. Nebo tak nějak to jistě muselo být, milé děti.
:-)
Zvláštní také je, že Trump a spol sledovali celou akci v přímém přenosu. Osobně viděli v přímém přenosu na vlastní oči Baghdádího, jak utíká, a to tak zblízka, že slyšeli na vlastní uši v přímém přenosu, jak Baghdádí fňuká a pláče. A přitom nepoznali, zda s ním běží dvě nebo tři děti. Uff.
Baghdádího neporušená hlava po výbuchu sebevražedné vesty
Hlava Bagdádího byla nedotčená, a tak byla jeho identita jasná ještě před provedením polního testu DNA. Jeden z příslušníků speciálních sil proto mohl říci: "Koukám na něj. Je to Bagdádí. Bingo."
https://www.novinky.cz/zahranicni/blizky-a-stredni-vychod/clanek/hrdinny-pes-conan-se-vrhl-na-bagdadiho-ten-se-pak-odpalil-40301731
Takže Baghdádího našli američtí vojáci v podzemním tunelu, kde Baghdádí odpálil sebevražednou vestu, kterou měl oblečenou na sobě. Výbuch (ve svých důsledcích - ve velice omezeném prostoru - bezpochyby mnohem silnější, než v otevřeném prostoru) zabil Baghdádího jeho (?) dvě-tři děti, které tam byly s ním. Naproti tomu pso-fenu Conana-u, který-á se na Baghdádího vrhla, takže byl-a v těsné blízkosti Baghdádího, tak tohoto amerického pso-fenu výbuch zranil jen lehce, vlastně vůbec. A Baghdádího hlavu nechal úplně neporušenou výbuch sebevražedné vesty ve vzdálenosti zhruba třiceti centimetrů. A tento výbuch zanechal hlavu tak perfektně rozpoznatelnou, že ho zcela bezpečně poznal hned namístě řadový voják.
Tady už chybí jenom ujištění, že vojáci namístě našli v kapse Baghdádího vesty zcela neporušený Baghdádího cestovní pas, řidičák a příručku "jak pilotovat dopravní letadlo nad New Yorkem", aby se tak zopakoval příběh se zcela neporušeným pasem údajného únosce letadla, které narazilo do věže WTC a údajně způsobilo její pád i přesto, že věže WTC byly od začátku projektované tak, aby vydržely náraz a výbuch velkého dopravního letadla.
Inu, svět je malý a o náhody v něm není nouze.
Pozn.: K cestovnímu pasu, který byl nalezen na troskách hořícího WTC a tak se ukázal být vůči výbuchu kerosinu odolnější než železobetonová konstrukce mrakodrapu a který "dokázal" účast údajných teroristů na 911 - viz např. https://en.wikipedia.org/wiki/Satam_al-Suqami#Passport_discovery
Podle WIkipedie ovšem vlastně po výbuchu sebevražedné vesty museli američtí vojáci vyhrabat, co zbylo z Baghdádího a identifikovat ty zbytky podle DNA.
Jak americké vrtulníky vůbec nerozstřílely skupinu amerických vojáků i s americkým vojenským psem
Pentagon zveřejnil dvě videa z celé akce. Z této údajné akce. Údajně z této údajné akce.
První video ukazuje z velké vzdálenosti výbuchy - zřejmě raketové ostřelování z vrtulníků a možná i ruční granáty (dle vzdálenosti, ze které je video natočeno, soudím spíše na rakety z vrtulníků, ruční granáty by nebyly tak výrazně vidět.)
Např.: https://www.msn.com/en-gb/news/world/isis-leader-abu-bakr-al-baghdadi-reportedly-killed-in-northern-syria/ar-AAJpUNY
Pokud by nějak náhodou bylo demokraticky zmizeno, je také zde https://youtu.be/Oo_4dgfyx2E
Další videa jsou známá:
https://www.stripes.com/news/us/pentagon-releases-photos-video-of-raid-on-isis-leader-baghdadi-1.605268
nebo
https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/bagdadi-usa-irak-syrie-is-terorismus.A191031_073558_zahranicni_remy
Ale video na idnes, linkované z Reuters SE ZMĚNILO. Když dnes jdete na tuto stránku idnes a pustíte video, uvidíte verzi, kde je zcela vystřižen klíčový záběr.
Novinky mají stále původní verzi https://www.novinky.cz/zahranicni/blizky-a-stredni-vychod/clanek/americane-zverejnili-zabery-ze-zasahu-proti-bagdadimu-40301773
Původní video z idnes-Reuters je zde https://www.youtube.com/watch?v=U6YU_3GicEk
a video z Novinek, pokud by se na Novinky.cz nějak náhodou samo od sebe zeditovalo, je pro jistotu zde https://youtu.be/m643W0XEkCQ
Zatím je také video The Guardian https://www.youtube.com/watch?v=ewYMW5EFWMk nebo Euronews zde https://www.youtube.com/watch?v=VdX8W7ep6r4 Původní video z Guardian je náhle soukromé a nebo nedostupné https://www.youtube.com/watch?v=RSn76F0gV7I
Toto video je všeobecně známé a přesto - zdá se - si nikdo nevšiml, co vlastně na tom videu vidíme. Pusťte si ho a čtěte dále.
Na cenzurované verzi dnešní zcela chybí prvních 13-14 sekund videa, kde je záběr na skupinu očividně amerických vojáků se psem u zdi pozemku údajné Baghdádího skrýše. Pak náhle zhruba v čase 0:08 videa dojde - zřejmě po palbě raket z vrtulníku - k sérii výbuchů přímo v místě, kde se nachází jednotka amerických vojáků a pes. Nemůže se přitom jednat o teroristy z Islámského státu - ti by se nedobývali dovnitř a neměli by sebou psa.
Pozn.: Pikantní na celé věci je, že mluvčí Pentagonu nebo kdo, prezentující uvedená videa (např. zde https://www.youtube.com/watch?v=ZvMtpsc1MmA ) naprosto v klidu komentuje video, že ti vojáci se psem, kteří se dobývají dovnitř, jsou teroristé střílející na americké vrtulníky.
Ano, jistě, ten čtvereček je zelený:
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/0/00/Disk_pack1.svg/800px-Disk_pack1.svg.png
Takže buď americké vrtulníky zmasakrovali celou jednotku amerických vojáků i se psem (fenou Conan?). Nebo se Pentagon spletl a pustil do světa video zfixlované k nějaké úplně jiné PR akci. "Sorry, wrong movie." :-D
Nepřímý, ale velice silný důkaz, že video je fake a stejně tak i celá věc s údajnou eliminací Baghdádího že je také fake, je právě skutečnost, že původní video Reuters změnil a cenzuroval tu část, která ukazuje zcela odlišný příběh od oficiální verze.
Jak americké vrtulníky pálily rakety dvě hodiny
https://www.msn.com/en-gb/news/world/isis-leader-abu-bakr-al-baghdadi-reportedly-killed-in-northern-syria/ar-AAJpUNY
Podle tohoto zdroje prý SOHR (jeden londýnský vetešník, který je západní propagandou prezentován jako nejspolehlivější zdroj informací ze Sýrie, zejména když jde o zaručené zprávy o "Assadově strašlivém mučení nebohých prodemokratických demonstrantů" nebo o "opět byla v Aleppu ruským letectvem vybombardována ta úplně poslední nemocnice/škola/školka/lékárna/vodárna...") takže tedy podle SOHR prý útok amerických jednotek trval dvě hodiny. Je zajímavé, že při dvouhodinovém boji nebyl ani jeden americký voják zraněn. Jen feno-pes Conan, který utrpěl úraz elektrickým proudem z neizolovaného elektrického vedení v únikovém tunelu bez únikového východu.
Vlastně ani jeden zraněný je verze Trumpova a dalších nejvyšších představitelů, zatímco podle Wikipedie zase Pentagon uvádí "dva lehce zraněné" (plus elektrickým proudem zraněnou fenu Conana). Dvě hodiny trvající boj a ani jeden zraněný nebo maximálně dva lehce? A to američtí vojáci vtrhli do domu, kde jistě museli být Baghdádí (ten prý až pak následně uprchl do tunelu), jeho tři děti které byly dvě nebo tři a jistě ještě nějací strážci Baghdádího. Baghdádí přeci nedřepěl v tom domě sám s malými dětmi. Chalíf Islámského státu měl jistě přímo u sebe osobní strážce. Takže amíci vtrhnou do domu, kde je několik po zuby ozbrojených teroristů, kteří mají dokonce i protiletadlové zbraně (pálili na letadlo, jak tvrdí Pentagon, resp. na vrtulníky, jak tvrdí mluvčí při prezentování videí) a nikdo není zraněn. A mimochodem, co ta skupinka amíků rozstřílených i se psem raketami z amerického vrtulníku?
Podle Trumpovy verze, byly americké jednotky "přivítány" masívní palbou. Z domu samotného prý bylo podle Trumpa odvedeno amíky 11 nezraněných dětí. V domě kromě Baghdádího bylo podle Trumpa velké množství teroristů. A podle Trumpa, když všichni padli, Baghdádí utekl do tunelu (se svými třemi dětmi).
https://www.whitehouse.gov/briefings-statements/remarks-president-trump-death-isis-leader-abu-bakr-al-baghdadi/
Což je zase jiná verze než Wikipedie citující Pentagon, že Baghdádí utekl do tunelu ve chvíli, kdy amíci vstoupili do domu. Podle Trumpovy verze z twitteru ovšem vlastně Baghdádí utekl do tunelu, když se na něj vrhl pes, a pak v tunelu umřel jako pes. Podle jedné verze vběhl Baghdádí do tunelu, o kterém věděl, že nemá východ. Podle jiné vlastně plačíc a fňukajíc když došel na konec tunelu a zjistil, že tam není východ, tak se odpálil. Ufff.
Nicméně, takže tedy v domě se ukrývalo velké množství teroristů, kteří na americké jednotky vedli velice těžkou palbu včetně palby na letadlo a vrtulníky. Ale nikoho nezranili. Vůbec nikoho. Dokonce ani Baghdádí nedokázal zastřelit zblízka psa, který se na něj vrhl a pak za ním běžel úzkým tunelem. Ufff.
Jak Baghdádí odpálil sebevražednou vestu a jeho tělo pak pohřbili do moře
Poté, co Baghdádí v úzkém tunelu odpálil sebevražednou vestu, kterou měl oblečenou na sobě, nejen že měl zcela neporušenou hlavu a obličej, ale dokonce ho bylo možné následně pohřbít do moře. No, nic ve zlém, ale pokud na sobě odpálil sebevražednou vestu v úzkém tunelu, tak to museli sbírat po kouskách velkých jako sardinky z konzervy.
Jak Baghdádí ztratil trenýrky
Identifikaci Baghdádího podle DNA prý mohli američtí vojáci udělat díky tomu, že Baghdádího zradil jeden z jeho nejbližších spolupracovníků a nejen, že Američanům vyzradil, kde se Baghdádí ukrývá, ale dokonce jim donesl Baghdádího spodní prádlo jako vzorek DNA.
V zásadě jim sice mohl přinést úplně jakékoli trenky s DNA úplně kohokoli, ale ok. Možná měli amíci k porovnání s trenclemi vzorek Baghdádího DNA už předtím, třeba z podpisu vázacího aktu nebo něčeho podobného, ale to jsem asi neměl psát, to zas bude výkřiků "konspirační teorie"...
Ok. Nejbližší spolupracovník dodal amíkům Baghdádího spodní prádlo. Nejbližší spolupracovník, bezpečnostní poradce, měl na starosti prádelnu? Nebo řekl Baghdádímu "mohl bys mi, ó velký chalífe, z bezpečnostních důvodů dát svoje trencle?" Mno, nevím.
Uvedeného bezpečnostního poradce prý Baghdádímu podstrčili Kurdové, kteří se teď hlásí o zásluhy. Které jim ale Američané zcela upírají.
Viz https://www.novinky.cz/zahranicni/blizky-a-stredni-vychod/clanek/bagdadiho-odhalili-diky-ukradenym-spodkum-40301596
Vzhledem k velice vyostřeným vztahům mezi Kurdy a mezi Islámským státem je zvláštní už to, že by velice blízký poradce Baghdádího byl Kurd. (Jako blízkého spolupracovníka a poradce si ho přeci Baghdádí jistě nechal prověřit - a jistě ne prověřit od kurdských jednotek) Ok, detail. Jen zase jeden další detail do celé dlouhé řady detailů. Kurdská verze (viz odkaz výše) ale vylučuje samu sebe - jednou šlo o od začátku podstrčeného Kurda, jindy o spolupracovníka Baghdádího, který přeběhl...
Dokonce ani sám velitel Kurdů se nedokáže dohodnout sám se sebou, zda špiona k Baghdádímu dostali nebo ho u Baghdádího získali. Mezi oběma verzemi je ale veliký rozdíl.
Pozn.: Za zmínku zde stojí i další věc:
K podílu na zabití Bagdádího se ale hlásí i Turecko. Ministr zahraničí Mavlüt Cavusolgiu řekl v pondělí podle agentury Reuters na tiskové konferenci: "Turecko a naši američtí partneři sdíleli informace a vyměňovali si názory před začátkem operace, jejímž cílem bylo zabít vůdce IS." Nejmenovaný americký zdroj ale sdělil webu Foreign Policy, že turecké zapojení bylo omezené a že Turecko nebylo informováno, že cílem operace je Bagdádí "z obav z vyzrazení informace".
"Turecko nám musí něco vysvětit," řekl bývalý americký vyslanec v koalici proti Islámskému státu Brett McGurk, "Bagdádí nebyl nalezen v obvyklých oblastech svého působení na severu Sýrie a západě Iráku, ale na severozápadě Sýrie jen pár mil od hranice s Tureckem, provincii Idlib, která je od počátku roku 2018 chráněna desítkami tureckých kontrolních stanovišť."

Takže tedy Turecko nebylo informováno o chystaném útoku, protože by mohlo vyzradit informace. (Islámskému státu - takže tedy nepřímé přiznání faktu, že Turecko dlouhodobě s Islámským státem spolupracovalo a spolupracuje. Koneckonců, i současný útok Turecka na Sýrii byl proveden ve spolupráci Turecka a jednotek AlKajdy, která aktuálně spojila své s Islámským státem i oficiálně.) Ovšem podle jiné verze (např. Wikipedie) vlastně Turecko má pod kontrolou vzdušný prostor v dané oblasti a proto informováno bylo.
Novinky zároveň odkazují na NY Times a uvádí, že dům, ve kterém se Baghdádí skrýval, patřil veliteli místní AlKajdy. Je tedy velice ošklivé nazývat "syrské prodemokratické a prozápadní síly v Idlibu" podle pravdy AlKajdou! To musí být nějaká ruská propaganda!
Idnes pro změnu uvádí, že ten, kdo Baghdádího zradil amíkům, se v minulosti osobně podílel na budování útočiště pro Baghdádího v Sýrii ("Šlo o bývalého člena IS, který se v minulosti podílel na budování útočiště pro Bagdádího v Sýrii" https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/bagdadi-usa-irak-syrie-is-terorismus.A191031_073558_zahranicni_remy ) Takže šlo o někoho, kdo měl na starosti budování skrýše pro Baghdádího a praní jeho trenclí? (Když ty trencle donesl amíkům). Zvláštní kombinace funkcí. A budoval pro Baghdádího konkrétně toto útočiště v Sýrii? Tomu by napovídalo tvrzení USA, že měly podrobné plány budov i únikových tunelů. (Na rozdíl od Baghdádího, který si vybral únikový tunel bez východu. Ale on si vlastně podle Trumpa vybral zcela úmyslně únikový tunel bez únikového východu. Aha. Já zapomněl.) Proč vlastně na Baghdádího posílali amíci psa, když věděli, že jde o tunel bez východu? Stačilo počkat na začátku tunelu. Detail. Ale budoval tedy údajný kurdsko-islámský zrádce tento úkryt pro Baghdádího? Až po tom, co si ten dům Baghdádí pronajal od AlKajdy? Nebo vlastně nešlo o dům místního velitele AlKajdy ale o skrýš vybudovanou pro Baghdádího? Ví ještě někdo, jak to vlastně je v tomhle chaosu navzájem se vylučujících verzí oficiální propagandy?
Podle jiné verze ovšem nešlo o podstrčeného Kurda, ale o fanatika Islámského státu, kterého jen přivedlo ke zradě to, že mu nějaký bojovník Islámského státu zabil nějakého příbuzného. Což je samo o sobě zvláštní vysvětlení. Zejména u fanatických muslimů, kteří kvůli "pravé víře a Mohamedovi" klidně podřežou vlastní dítě nebo matku (o manželce ani nehovoříc). Že by pravověrný muslim z Islámského státu kvůli podobné prkotině zradil islám a svatý džihád se mi nezdá pravděpodobné. Jen detail. Další...
Viz https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/bagdadi-usa-irak-syrie-is-terorismus.A191031_073558_zahranicni_remy
Jak američtí vojáci tentokrát nejsou konkrétně jmenováni
Takže na rozdíl od "raid on Osáma bin Ladin", tentokrát není nikdo, kdo by mohl vyprávět zcela rozdílné a navzájem se vylučující verze události, jako tomu bylo s údajnými přímými účastníky údajného útoku na skrýš údajného Osámy bin Ládina v roce 2011. Jediný, kdo byl konkrétně jmenován, byla fena Conan a ta nic nevykecá. Alespoň nemusí američtí vojáci účastnící se této PR akce opět umírat za podivných okolností, jako když se jeden z příslušníků jednotky, která "dostala bin Ládina" zastřelil dvěma střelami do hlavy - a to prosím pěkně z bubínkového revolveru, což je nepopiratelným důkazem perfektních bojových schopností amerických vojáků, protože zastřelit se dvěma výstřely do hlavy z bubínkového revolveru chce opravdu borce. S velkou skupinou údajných účastníků údajného "zabití Osámy" pak zase spadnul v Iráku vrtulník. No, svět je malý a o náhody v něm není nouze. Že? Kdopak by v tom hledal něco jiného než náhodičky?
Jenom ten mluvka, který prohlásil, že mrtvého Baghdádího poznal podle obličeje na první pohled (viz výše), ten si musí teď dávat velký pozor na bubínkové revolvery a na lety vrtulníkem. Však víte - svět je malý a o náhody v něm není nouze. ;-)Jak se žádný útok USA v oblasti Idlibu možná ani nekonal
První reakcí Ruska na Trumpovo vyhlášení skvělého úspěchu USA bylo prohlášení ministra obrany Ruska, že ačkoliv Rusko monitoruje celý vzdušný prostor v dané oblasti a okolí, tak nezaznamenalo naprosto žádnou obdobnou aktivitu, o jaké hovoří USA.
https://www.rt.com/russia/471984-trump-russia-baghdadi-killed-syria/
Výslovně ministerstvo obrany popřelo Trumpovo tvrzení, že Rusko otevřelo v příslušné oblasti vzdušný prostor pro americkou operaci.
Později si ale Rusko vzpomenulo, že vlastně "jasně, my jsme vlastně vypnuli rušičky a radary a úplně všechno, takže jsme nic neviděli na radarech".
Bylo to trochu, jako když se potká Frantova žena s Lojzou, Frantovým kámošem, a když jí Lojza řekne, že by zase někdy po dlouhé době zašel s Frantou na pivo. A ona opáčí, že jí Franta tvrdil minulou sobotu ráno, když konečně přišel domů, že byl s Lojzou v hospodě až do rána. A Lojza hned zabere "jóóóó, jasně, no jasně, my vlastně byli s Frantou minulý pátek v hospodě...no jasně až do rána...jasně jasně". A když se Frantova žena zeptá v které hospodě jako byli, tak Lojza zamumlá jen něco "jako vždycky a pak ještě v jedné jiné hospodě..."
Jak Pentagon tajil jméno psa
Proč vlastně byla ta šaškárna s utajením jména feny, která se vrhla na Baghdádího? To jako aby se islámští teroristé nemstili rodinným příslušníkům feny, které by si našli podle jména v telefonním seznamu?
Co se tedy stalo s Baghdádím ve skutečnosti? Těžko soudit. Některé zlé jazyky na webu tvrdí, že Baghdádí byl ve skutečnosti agentem Mossadu a že jeho pravé jméno Simon Elliot - např. https://syrianfreepress.wordpress.com/2014/08/27/isis-mossad-aanirfanblogspot-report/
https://www.dailystar.co.uk/news/latest-news/conspiracy-isis-leader-abu-bakr-17249226
Zajímavé je, že Baghdádího jako agenta Mossadu uvádí i Al Zawahiri, který společně s Osámou (jiným a zcela jistým agentem CIA nebo jiné podobné tajné služby):
Al-Zawahiri - who formed al-Qaida with Osama bin Laden - said: "We know his [al-Baghdadi's] background, he has been in the Mossad for over 18 years.
"He is subverting Islam to destroy Islam in the hearts of Muslims.
"Muslims must not be fooled by this Zionist project to take control of the resources of the Middle East."
Al-Qaida - where al-Baghdadi was a member - broke ties with ISIS in early 2014.
Skutečností je, že u Baghdádího neudělali režiséři takovou chybu jako s Osámou. Osámy nám ve "stoprocentně ověřených videích AlKajdy" američtí režiséři představili několik verzí - solidní přehled například zde https://tinyurl.com/yyeu6ocu nebo https://tinyurl.com/yyxcw5jg a alespoň několik zajímavých verzí podoby Osámy zde https://burningbabylon.files.wordpress.com/2011/05/sf1.jpg nebo https://tinyurl.com/y2zc4l7l nebo https://tinyurl.com/y272xews nebo https://tinyurl.com/yxa6eba2 Uvádím tyto nesrovnalosti především proto, abychom viděli, že západní tajné služby zcela jednoznačně vědomě lžou - těch několik verzí Osámy prostě zcela očividně nejsou jeden a ten samý člověk, ale o každém jednom z nich západní tajné služby jednoznačně a "bez jakýchkoli pochyb" tvrdili, že je to jediný a ten pravý Osáma. Takže: buď jsou západní tajné služby plné retardovaných idiotů a nebo prostě a jednoduše západní tajné služby lžou, jako když tiskne. Jakýkoli fakt uvedený západními tajnými službami a jimi (dez)informovanými západními politiky je tak od samého počátku zcela nedůvěryhodný, protože pochází od notorického lháře.
Ale u Baghdádího se zdá, že režiséři celkem rozumně šetřili s videi a tak máme jen málo podob Baghdádího. I když video zveřejněné před 6 měsíci (https://www.youtube.com/watch?v=O7QVY7nq4Zc ) ukazuje Baghdádího, který má zrzavé fousy, zatímco na videu z Mossulu z roku 2014 je Baghdádí jasně černovlasý a černovousý (se začínajícími šedinami) a malinko zvláštní je, že by věkem černovlasý, tmavooký, snědý typ "zrezavěl". Ale může být jen detail, není podstatné. Viz https://youtu.be/ed9_2d3KFsE?t=178
Samotná wikipedie uvádí i s odkazy na zdroje více než cca 20 různých jiných událostí, při kterých byl údajně Baghdádí zabit nebo vážně zraněn. Ale to neběžela předvolební kampaň prezidenta USA v druhé kandidatuře, že? ;-)
Možná je Baghdádí někde v programu na ochranu svědků. Možná, že byl zabit už dříve při některém jiném incidentu a zabili ho třeba vojáci syrské armády, ruské bombardování teroristů nebo kurdské jednotky. Možná že ho Američané opravdu zlikvidovali, aby se zbavili krajně nepohodlného svědka o tom, kdo a jak intenzivně podporoval a vyzbrojoval AlKajdu a Islámský stát (samozřejmě jen v zájmu "demokratizace" Sýrie, jak jinak?). Možná, že ho zlikvidovali nebo padl už dávno a teď Trump jen potřeboval přebít něčím v očích veřejnosti to svinstvo s americkou okupací syrských ropných polí. A také možná potřebuje podpořit vlastní předvolební kampaň. A nebo Baghdádího možná opravdu zabili tentokrát a jen si přibásnili celý příběh. Kdoví. Ale jasné je, že oficiální verze je - jako už tolikrát - zcela jasný FAKE. FAKE NEWS. Člověk v tísni nebo nějaká jiná tlupa fízlů (kteří sami sebe nazývají elfové) by to měli nahlásit a požadovat zrušení Facebooku, Twitteru, Youtube kanálu a přístupnosti webu americké vlády, Pentagonu a většiny mainstream médií. Také tuto směšnou historku "al Baghdádí zabit" mohou používat při výuce dětí na základních školách, jak poznat fake news, jak rozeznat lež na webu na první pohled. Byla by to dobrá první nebo druhá lekce pro začátečníky v rozpoznávání fake news. Vlastně asi třetí lekce. První lekce pro úplné začátečníky je oficiální verze 911. Druhá lekce pak západní verze kauzy Skripal.


Michal Brand