Podle „klimatovědců“ zbývalo loni lidstvu 12 let na to, aby zachránilo světové klima. K čemu ho tedy bude EU zachraňovat ještě dalších 20 let?

Čím dál víc je zřejmé, že environmentalismus, ekologismus, zelený fašismus a co já vím, jak ještě se současné obsesi evropské politiky říká, stojí na vodě. Nevěříte? Jestliže na loňské klimatické konferenci v polských Katovicích angažovaní klimatologové a další vyznavači tohoto světového názoru prohlašovali, že na záchranu klimatu zbývá pouhých 12 let, k čemu je halasně vyhlašovaná uhlíková neutrálnost EU v roce 2050? Vždyť to bude 20 let po tom, co skončí oněch posledních, k záchraně zbývajících 12 let...
Když nebudeme uvažovat o ničem dalším, sám o sobě tenhle nesoulad ukazuje, že jde o něco jiného, než o nějakou záchranu současného klimatu. Protože navíc, jak není těžké dohledat, Evropa produkuje pouhých 10 procent světových emisí CO2. To znamená, že ani kompletní vyhynutí evropské populace by toho pro spásu světového klimatu mnoho nepřineslo. Což musí environmentalisté vědět.
O co by tedy - při boji za záchranu klimatu - mohlo ve skutečnosti jít?
Hledání správné odpovědi komplikuje skutečnost, že environmentalisté bez skrupulí ohýbají fakta, případně rovnou lžou. Již z uvedeného příkladu s tím, kolik času zbývá na "záchranu" klimatu je to zřejmé. Protože jestli loni zbývalo 12 let a nyní se zjevně počítá se 32 roky, bez jakéhokoli vysvětlení, znamená to, že někdo minimálně neříká celou pravdu.
Nebo jiný příklad - v sedmdesátých a osmdesátých letech vědci citovaní médii varovali, že se země ochlazuje a jestli s tím nedokážeme něco udělat, bude to na konci století (minulého) vypadat jako v postapokalyptickém filmu. A pak najednou, asi mávnutím kouzelného proutku, se začalo oteplovat.
V médiích, zatím ne v těch největších a tedy nejdůležitějších, se již objevují informace o výzkumech, které dokazují, že zásadním problémem je odlesnění a "odzelenění" krajiny. Ne CO2.
Protože odlesnění znamená samo o sobě ohřátí krajiny, které mění proudění vzduchu, což vede k současným problémům se srážkami. Žádný skleníkový efekt. Ostatně bez něj by průměrná teplota na Zemi byla o více než 10 stupňů nižší. U CO2 se sluší dodat, že všechna numera o jeho globálních vypouštěných tunách jsou spíš výpočty, než skutečná měření. Čili zase údaje tak nějak na vodě. A tak by se dalo pokračovat.
Jenže největší noviny takové zprávy nepřinášejí, stejně jako je nepřináší zpravodajské a publicistické pořady veřejnoprávní České televize. To samé rozhlas. Tam dokola opakují ekologistickou mantru o CO2 a z ní plynoucí potřebu absolutní přeměny energetiky, potažmo většiny života. Jiný názor není přípustný. Protože ohlupování lidí musí probíhat intenzivně, aby konečně uvěřili. (Mimochodem, aby uvěřili tomu, že tentokrát je ten "nový řád" pocházející z Německa konečně ten správný.)
Vysvětlení toho všeho je nejspíš docela jednoduché a o klima v něm jde až někde ve třetí řadě.
Bezvýhradnou podporu ekologismu zároveň vyslovují strany až nekriticky promigrační a podporující nejrůznější genderistickou agendu. Do jejich konceptů vypjaté, takzvaně pokrokové postoje, dobře zapadají. Tam lze spatřovat jeden cíl současné obrovské dezinformační ofenzivy o CO2 jako úhlavním nepříteli klimatu. Protože oni chtějí být těmi, kdo tohle nebezpečí zažehná. A přitom předělá nejen energetiku a průmysl, ale také lidi. V cestě tomu skvělému cíli nesmí stát nikdo! Proto se v médiích a na internetu čím dál víc ostrakizují jiné názory.
Druhý cíl, který zajímá druhou skupinu protagonistů, je zisk. Tedy to, o čem se značná část těch prvních vyjadřuje se znatelným despektem. Jenže bez jejich dogmaticky zaslepeného úsilí by se ti druzí ke svým penězům dostali podstatně později, pokud vůbec. Jestli o finanční motivaci této skupiny "zachránců klimatu" pochybujete, stačí, když se podíváte třeba na jejich prohlášení o tom, kolik solárních panelů na střechách rodinných a bytových domů by mohl stát zadotovat. Což jsou pořád jen drobné ve srovnání s tím, na kolik peněz přijde změna energetiky v celé EU. To už za pár milionů, investovaných do podpory "boje za záchranu klimatu" stojí.
Takže teď už zbývá jen odpovědět na to, proč je tak strašně rychle potřeba bojovat za záchranu klimatu zrovna do roku 2050? Pro jedny proto, aby za svého života zažili pocit vítězství. Pro ty druhé proto, aby za svého života vydělali ty velký prachy.
O klima ve skutečnosti nejde ani jedněm!