Pokud možno každý den, pokud možno pořádně...

04.12.2019

Ve včerejších komentářích se objevil odkaz na Jiřího Pehe, který burcuje opozici i milion chvilek, že občasné operetní demonstrace nebudou stačit. Bude nutné přitvrdit a demonstrovat každý den po vzoru Honkongu či Chile. Musím říci, že jsem se hned Vidlácky zamyslel a vzápětí jsem začal psát tento článek:

Nejvíce se mi líbí, jak už nám Pravda a Láska úplně rezignovala na volby. Je to pochopitelné - svobodné demokratické volby totiž vyhraje vždycky Andrej. Že by soudruzi ojrosvazáci začali dělat opravdovou volební kampaň, šli za voličema, mluvili s nimi a pak z toho udělali volební program a zkusili s ním vyhrát volby, to půjde těžko. No voliči chtějí ten... populismus a to oni přece nemůžou.

Takže se začínají burcovat k pořádným demonstracím. Pokud možno každý den, pokud možno pořádně. 

Nevím co si demonstranti mají vzít v Hongkongu za vzor, ale předpokládám že pořádný Bangovský bordel, blokování ulic, blokování dopravy, blokování úřadů, blokování škol.

Musím říci, že se nemohu dočkat, až to začne. Úplně vidím tu zablokovanou Prahu, kde se nedá projet odnikud nikam ani metrem, ani tramvají, ani autem. Demonstrace, kde nezní písničky od Hutky, ale duní bubny, hoří dýmovnice a dochází k potyčkám. 

A v tom bordelu se najdou hned kriminální živly, co začnou demolovat a krást.

Nevím jestli Pehemu došlo, že v tomto ohledu jsme skutečně dál než Čína. Že oni tam nasadili policajty, vodní děla a podobné mašinky, ale u nás Andrej nemusí dělat nic. Dokonce může pořád mluvit o tom, že máme demokracii, ať si mladí demonstrují. Mají na to právo. A starousedlíci, obchodníci a podnikatelé volají Hřibovi, aby s tím něco udělal. Praha nasadí naprosto zbytečné a nefunkční městské strážníky, co neochrání nic a nechytí ani rýmu.

Den za dnem pak po demonstrantech zůstanou zabordelené ulice, shořelá auta, vytlučené výklady... 

A Andrej pořád nemusí dělat nic. Máme demokracii, Praha to tak přece chtěla. Pehe to říkal... Tak ať si užije ježdění do práce. 

Postačí týden a Milion chvilek bude nenáviděn přímo ve své matičce Praze.

Tohle nepochopil Paroubek. 

On si myslel, že se vyprofiluje na czech techu jako silný vůdce. 

Kdyby nedělal nic, druhý den by ti stejní novináři, co ho mlátili po hlavě za nasazení těžkooděnců, ronili krokodýlí slzy nad zničenou loukou a mluvilo by se o chuligánech a ne obětech.

Nemáte někdo číslo na Mináře? 

Měli bychom mu Peheho nápad hromadně doporučit. 

Zabili bychom 200 tisíc much jednou ranou. 


Zdroj