Policie uklidňuje, že není nebezpečný, ale přesto po něm pátrá celá policie po celé republice. Muž opravdu vypadá na 40 let, ale v dokladech má uvedený věk 16 let a není jasné, co vlastně pohledává na území republiky a jak se do ČR dostal.

26.10.2019

Po Česku se pohybuje 40-letý migrant z Afghánistánu, který se vydává za 16-letého nezletilce a policie po něm usilovně pátrá! Nikdo nechce sdělit důvod, proč je v hledání, ale není prý nebezpečný. Nikdo nechce sdělit, jak se dostal na území České republiky. Policie pouze žádá veřejnost o spolupráci s jeho hledáním! Přesně totéž probíhá v Německu od roku 2015 a všichni se tomu smáli, jak jsou Němci hloupí! Kdo se ale bude smát v Česku nyní?

Česká policie požádala média a veřejnost o spolupráci při pátrání po 16-letém Afghánci jménem Rassol Mohammad, který zmizel a je k nedohledání [1]. 

Nejedná se ale o nezletilce, nýbrž přibližně 40-letého muže, který se zatím na základě neznámých informací objevil a zjevil v České republice, není jasné, jestli je to migrant, nebo jenom strpěnec, ale každopádně česká policie se obrátila na česká média s prosbou o spolupráci, což je nezvyklé. Současně policie uklidňuje, že není nebezpečný, ale přesto po něm pátrá celá policie po celé republice. Muž opravdu vypadá na 40 let, ale v dokladech má uvedený věk 16 let a není jasné, co vlastně pohledává na území republiky a jak se do ČR dostal. Existují ale určité indicie, že jde o azylanta anebo strpěnce s povolením k pobytu v ČR.

Podle policie totiž má v ČR trvalé bydliště, a to konkrétně v Praze. Trvalé bydliště lze v ČR získat jen v případě přiznání pobytového statusu, krátkodobého či dlouhodobého, anebo v případě přiznání azylu. Tím, že má trvalý pobyt v Praze, je naprosto vyloučené, že by šlo o nelegálního běžence, ale jde o papírového migranta a zřejmě azylanta. 

A tím se dostáváme k bizarní komedii, která původem pochází z Německa. Policie v Německu pátrá po náctiletých migrantech, kteří vypadají na 40 a více let, naprosto pravidelně a Němci si z toho už ani nedělají legraci. 

Pátráme po 17-letém Syřanovi, ale na fotografii v novinách je potom chlapík dávno po Kristových létech. Nikdo se nad tím už nepozastavuje a já jsem v šoku, že totéž už se odehrává i v České republice.

Vnitro zřejmě udělilo azyl někomu, koho neprověřilo a v životě nevidělo

Situace je zřejmě vážná, protože policie žádá média a občany, aby jeho pohyb nahlásili na tísňové lince 158, anebo na email operačního oddělení policejního prezídia. Někdo zřejmě udělil Afghánci, který se prokazoval nezletilým věkem, trvalý pobyt v ČR a policie nesděluje, na jakém statusu a základě byl pobyt udělen. Sami si to můžeme domyslet, že je to status azylový. A kdo uděluje azylové statusy? Ministerstvo vnitra.

A kdo šéfuje ministerstvu vnitra? Jan Hamáček z ČSSD. 

Takže, někdo z podřízených asi udělal chybu, když udělil azyl Afghánci, který nebyl prověřen, zřejmě úředník vnitra ho ani nikdy neviděl naživo v kanceláři, takže udělil azyl muži z Afghánistánu, který se vydává za nezletilého 16-letého hošíka. 

A protože je to průser jako mraky, tak se v pátrání angažuje policejní prezídium a média se žádají o pomoc. A proč média? Proč to neutajit a neututlat? Proč nezahájit pátrání v tichosti, aby z toho nebyl skandál a poplach?

Ministerstvo vnitro bude mít co vysvětlovat.

Afghánec totiž asi v něčem jede a to ujišťování o tom, že není nebezpečný, působí asi tak důvěryhodně, jako když v Německu před vánočními trhy úřady montují před pěšími zónami betonové jehlany a zátarasy proti vjezdu aut a náklaďáků s šílenými Araby za volantem, ale přitom na straně druhé jedním dechem úřady uklidňují, že se není čeho bát, že jde jenom o prevenci. 

Chápete, o co se jedná?

Česká republika uděluje víza Afgháncům, kteří se vydávají za nezletilé, nikdo je neprověřil, a když se na to přijde, tak policie žádá média a veřejnost o spolupráci při hledání tohoto azylanta. Víte, jaký signál to vyšle? 

Bude to signál, že na vnitru je takový bordel a šlendrián, že po republice se nejen pohybuje Afghánec, protože něco asi provedl, ale že azyl v ČR naprosto v pohodě dostane kdekdo, třeba i 40-letý chlap, který se vydává za nezletilce. A víte, jak teď asi vypadá Jan Hamáček, když zrovna prosazuje reformu azylového zákona, který má zakotvit do právního systému status tzv. strpěnců.

Hamáčkova novela azylového zákona o strpěncích jde do sněmovny, a teď taková rána a blamáž

Zákon o strpěncích ještě ani neprošel ve sněmovně, ale po republice se už pohybují závadoví Afghánci, kteří bůhvíjak dostali azyl v ČR a trvalý pobyt poté, co se vydávali za nezletilé děti. 

Policie pátrá po Afghánci již od 20. října a to je dost dlouhá doba na to, aby se ukázalo, proč tento muž je na území ČR a proč dostal azyl, nebo případně jiný status. 

Mohlo by se jednat o některého spolupracovníka AČR v Afghánistánu, kde místní překladatelé dostávají za službu pro českou armádu azyl v ČR, protože v Afghánistánu nemůžou zůstat, Taliban by je nechal zavraždit. 

Každý, kdo spolupracuje s okupanty v Afghánistánu, čelí této hrozbě. Jenže, pokud by se jednalo o spolupracovníka AČR, potom by asi v papírech neměl informace o tom, že se narodil v roce 2003, a že je nezletilý. Takže, znovu se dostáváme k výbušné otázce, kdo proboha na Hamáčkově vnitru udělil tomuto Afghánci azyl a povolení k pobytu, na jehož základě si potom Afghánec zařídil trvalý pobyt v Praze?

Čekatelé na azyl na lodi ve Středozemím moři.
Čekatelé na azyl na lodi ve Středozemím moři.

Nejedná se zjevně o migranta, protože to by musel utéct z azylového zařízení pro uprchlíky, takže se dostal do ČR jinak a netroufám si hádat, jakými všemi způsoby se v ČR rozdávají azylové statusy, protože tohle je naprostý skandál a vrchol. 

Spousta lidí se smála Němcům, že tohle tolerují u sebe v Německu, že migranti se vydávají za nezletilce, a podívejte se, ono je to už i v České republice. Ten samý proces okopírovaný z Německa. Kdo je za toto zodpovědný? No, samozřejmě, že Hamáčkovo vnitro nese zodpovědnost.

Mám jednu teorii, jak k tomuto skandálu došlo. Afghánec spáchal někde v Praze trestný čin nebo přestupek. Dostal se do ruky měšťáků nebo státní policie a ti nevěřili vlastním očím, když v dokladech muže viděli rok narození 2003. 

Začali věc prověřovat, vnitro dalo povel Afghánce "uklidit", ale Afghánec není tupý a vzal mezitím roha. Vnitro hasí průser a nechce, aby se to moc rozmazávalo. 

Někdo, kdo je zodpovědný na vnitru za vydávání azylů, buď pochybil, anebo ještě hůře, jede v něčem daleko větším, ani nechtějte domýšlet.

Kontrolní procesy na vnitru při vydávání azylů a pobytových povolení zjevně nefunguji, anebo fungují naprosto ukázkově a skvěle... jako v Německu!

Vnitro udělilo zjevně pobytový status Afghánci, aniž by ho prověřili, aniž by ho někdy viděli, dovedu si představit, že nějaká neziskovka přinesla seznam lidí na papíru, těmto lidem dejte azyly a vnitro provedlo. Hotovo, vyřízeno, dvacet. 

Nikdo toho Afghánce na vnitru zjevně v životě neviděl, žádné úřednici nebylo zapotřebí ho vidět, nikdo neporušil zákon, že udělil azyl nezletilé osobě bez doprovodu z Afghánistánu, prostě pohoda, jak se říká, azyl byl udělen "na fešáka" po zaslání fotografie poštou, protože kdyby na úřad přišel osobně a hrubým hlasem by začal komunikovat, tak snad by to někomu na vnitru došlo, že tohle není 16-letý hoch z Afghánistánu, ne? 

Nebo fakt tam byl osobně a fakt mu to věřili?

Policie honí po republice azylanta s legálním pobytem, ale moc divným věkem ve vztahu k údajům v dokladech.

Tohle je přesně příklad toho, čemu říkám objektivní proces. 

Můžete se stavět na hlavu, můžete volit alternativu do parlamentu, můžete protestovat, ale migrace běží na plné obrátky a vnitro uděluje pobytové statusy a azyly kdekomu, a zjevně i lidem, které nikdy neprověřilo a nevidělo na vlastní oči. 

Protože se o věc zajímá přímo policejní prezídium a nikoliv obyčejná policie nebo kriminálka, to ukazuje na výbušnost a citlivost celé kauzy. 

Kdyby šlo o nějakého bezvýznamného Afghánce, který utekl "do Reichu" za lepšími dávkami, tak by bylo ticho po pěšině a nikdo by nic nemedializoval. 

Jenže tohle ukazuje na něco, že ten Afghánec je buď moc důležitý a potřebný, to je jedna možnost, anebo naopak představuje hrozbu, takže vnitro to už dál nemohlo tajit a šlo s tím mediálně ven, chtě nechtě. 

Sami si posuďte, co je to za situaci, když po republice běhají 16-letí azylanti, kteří vypadají na 40 a vnitro je shání a nemůže je najít.


Zdroj