Politizace veřejnoprávní televize je zjevná, ale nikdo nechce odkrýt procesy finančních toků v řádech miliard korun ročně! No, proč asi?

24.10.2019

Česká televize bouchla šampus, poslanecká sněmovna hladce schválila výroční zprávy o hospodaření ČT za roky 2016 a 2017! Poslanci za SPD a KSČM dali dohromady jenom 25 a 26 hlasů proti návrhům na schválení, takže neprůhledné toky peněz na Kavčích horách budou s tichým souhlasem sněmovny pokračovat! Hnutí ANO je terčem útoků od ČT, ale nechce nijak vrtat do procesů, které probíhají v České televizi! Politizace veřejnoprávní televize je zjevná, ale nikdo nechce odkrýt procesy finančních toků v řádech miliard korun ročně! No, proč asi?

Poslanecká sněmovna po skandálním úterním odhlasování usnesení na obranu Izraele dnes ve čtvrtek opět předvedla nevídané představení. Sněmovna totiž po divoké rozpravě naprosto hladce a bez komplikací odsouhlasila výroční zprávy [1] o hospodaření České televize za léta 2016 [2] a 2017 [3], proti hlasovali jenom komunisté a poslanci za Hnutí SPD, přičemž někteří komunisté se jenom zdrželi, což vlastně ani nemá smysl komentovat, protože takové politické postoje vedou do hrobu, pokud poslanec neví, jestli je pro, nebo jestli je proti v tak zásadním hlasování, jako jsou výroční zprávy o hospodaření veřejnoprávní televize. Ten hlavní důvod, proč Hnutí ANO podrželo Českou televizi, se skrývá v začerněných dokumentech a smlouvách mezi Českou televizí a soukromými firmami, agenturami a organizacemi, které jsou přisáté na 7-miliardový rozpočet České televize každý rok.

Mnoho poslanců za Hnutí ANO je úzce provázáno v podnikatelském sektoru na firmy a organizace, které profitují z těchto smluv a zakázek pro Českou televizi. Jedno židovské přísloví říká, že bližší není kabát, ani košile, nýbrž šrajtofle v kapse, protože kabát s klidným srdcem zahodíte, košili roztrháte a nebolí vás to, ale přijít o šrajtofli, to je na provaz. Tohle rčení je pravdivé univerzálně a platí i pro dnešní skandální hlasování v českém Knessetu v Praze. Zmíněné židovské poučení bych přirovnal k tomu, že můžete mít klidně z ostudy kabát, můžete mít klidně košili od krve, ale dokud máte šrajtofli v kapse u kalhot, může vám být kabát i košile naprosto ukradená. A jestli chcete důkaz, nemusíte chodit do Izraele, stačí se podívat na situaci v Hnutí ANO.

Česká televize vede 6 let proti Babišovi kampaň... a jeho hnutí potom bez mrknutí oka přikryje hospodaření ČT jako by se nechumelilo

Andrej Babiš pravidelně ve sněmovně chybí při hlasováních, pokaždé je omluven a není přihlášen. To má celkem dva důvody. Ten jeden je objektivní, že je premiér a má spoustu práce a schůzek, nemůže sedět a debatovat ve sněmovně dlouhé hodiny. Jenže potom je tu ještě subjektivní faktor, že Andreji Babišovi to vyhovuje, že jeho jméno na hlasovacích svodkách není uvedeno s žádným zaujatým hlasovacím postojem. Premiér se tak pokaždé může vymluvit a říct, že s tím a tím nesouhlasí, a kdyby byl ve sněmovně, hlasovali by proti. A naopak, jindy může říct, že kdyby byl ve sněmovně, hlasoval by pro.

V případě dnešních výročních zpráv ČT se nedivím, že Andrej Babiš byl omluven, protože ta hnusná kampaň, kterou jela ČT několik posledních let proti premiérovi a ty přešlapy na ČT s výroky redaktorů o "bývalém premiérovi" by asi musely vést k tomu, že by Andrej Babiš hlasoval proti návrhu, čímž by ale na sebe přivolal hromy a blesky. Pokud by hlasoval pro návrh, stal by se naopak podezřelým a nedůvěryhodným, proč hlasuje pro výroční zprávy ČT, když ČT proti němu vedla a vede kampaň. To by prostě nešlo vysvětlit, co za tím je. A tak se to vyřeší tak, že se udělá "óčko" v prezenční listině a premiér se omluví, že má práci.

Co je bližší, když stojíte u zlatého telete, ze kterého se sype rok co rok 7 miliard? Košile nebo kabát?

Premiér měl ale práci i v úterý, když se hlasovalo o usnesení na podporu Izraele. A v podstatě se dá říct, že premiér Andrej Babiš hlasuje ve sněmovně jen v případě, že se schvaluje rozpočet, nebo když vláda žádá o důvěru, případně jde o vládní návrh zákona, který je velmi klíčový a nemá podporu sněmovny, takže jde o každý hlas. Jenže dobře si vzpomeňme na to přísloví o kabátu, košili a šrajtofli. Všude, kde se točí miliardy korun ročně, dámy a pánové, jsou se svými sosáky napojeni a přisáti úplně všichni. Tedy skoro všichni. Proti schválení výroční zprávy o hospodaření ČT tak hlasují jen ty strany, jejichž členové nemají finanční zainteresování na mamutím provozu sedmi-miliardového kolosu s názvem Česká televize. Je to přitom tak jednoduché.

Kdo je v České televizi pečený a vařený? Poslanci z TOP 09, STAN, ODS a Piráti. Aby se neřeklo, tak proforma tam zvou i komunisti a lidi z SPD, ale celý politický narativ, který se line a táhne z Kavčích hor, je narativ odkazu Václava Havla a Pražské havlérky. Tyto strany tak profitují z přátelství se samozvanou soldateskou a samoděržavím z Kavčích hor, které se zmocnilo České televize během povstání v roce 2000, když umělecká a ideová fronta okolo Václava Havla, Jana Rumla a Michaela Kocába vtrhla do zpravodajství ČT a začala televizi okupovat v protestní stávce, měli s sebou spacáky, termosky a transparenty, že Česká televize je "naše" a nikoliv "vaše".

Česká televize nepatří vůbec nikomu, ale všichni se na její provoz musí skládat... pro to existuje hezké označení z Izraele

A od té doby to tak platí, Česká televize je od té doby jejich. Ti, kteří tehdy vedli toto povstání v ČT, jsou dnes na předních a čelních místech zpravodajství, ve vedoucích pozicích úseků v televizi atd. A pokud si někdo myslí, že šlo o svobodu a boj za televizi kvůli pravdě, tak je debil. Tehdy totiž úplně stejně jako dnes jde především o ty miliardy korun každý rok, které se ze zákona MUSÍ vyčerpat až na nulu, rok co rok, protože tak to stanoví zákon, že veřejnoprávní média nesmí kumulovat zisky a nesmí vytvářet rezervní fondy, což zaznělo i v interpelacích ve sněmovně.

Transparentní smlouvy veřejnoprávní televize.

Takže si to představte, jaká je realita. Máte mamutí podnik, který nepatří ani soukromým majitelům, ani státu. Patří prý údajně "všem" a potažmo patří veřejnosti. A tato veřejnost deleguje do Rady ČT jako své zástupce, kteří tam sedí, ale do ničeho nevidí. Mohou požádat generálního ředitele k náhledu do účetnictví, ale pokud nemají letité zkušenosti s účetnictvím, nevyčtou tam nic. V konečném důsledku to znamená, že veřejnoprávní média nepatří vůbec nikomu. Rada ČT je skupina delegovaných nýmandů, kteří nemají manažerské předpoklady. Veškeré manažerské procesy má na starosti generální ředitel, který se zodpovídá Radě ČT, která ničemu z managementu nerozumí. Takže tím vzniká geniální prostředí, kterému židé v Izraeli říkají "Bedlam". To by se z hebrejštiny dalo přeložit jako "bordel" nebo "naprostý chaos".

Na každou bolest existuje bankovka, která všechny bolesti a bolístky překryje

A přesně takové prostředí v ČT a jeho financování je nezbytné k tomu, aby se z ČT mohla stát dojná kráva s tak mohutným vemenem, které obslouží stovky firem, jejichž majetkové provázání vede v rodinných, příbuzenských a kamarádských vazbách až do té poslanecké sněmovny. Proboha, přátelé, nebuďte tak naivní a přestaňte si konečně namlouvat, že se jedná o ideově-ideologický střet o roli ČT ve společnosti a podobné bláboly. Jde pouze a jenom o prachy, tak mamutí balíky prachů, že všechny kabáty a košile letí do kamen, lidé budou klidně tancovat nazí, jen když budou mít v ruce ty šrajtofle.

Takhle vypadají smlouvy televize, která prý patří všem občanům ČR.

Další židovské přísloví říká, že na každou bolístku existuje odpovídající bankovka jako flastr. Žádná leukoplast není potřeba, peníze to vyřeší, i kdyby vám krev tekla z očí, z uší, z huby a ze svědomí. Takže kampaň proti Andreji Babišovi a Hnutí ANO si bolí, ale na tuto bolístku je přiložený takový obklad v podobě takových neskutečných peněz z ČT, ze kterých profituje tolik firem napojených na tolik poslanců, že nějaká kampaň nebo dezinformace ČT o "bývalém premiérovi" nehrají naprosto žádnou roli.

Začerněné smlouvy ČT a poslanci s rukama nahoře, kteří schvalují neprůhledné toky z ČT do soukromých firem po celé republice

Proč si proboha myslíte, že Česká televize ze sebe dělá blázny a veřejnosti posouvá kopie smluv, které jsou od začátku až dokonce začerněné? Pořád vám to nedochází? Tak se podívejte ještě jednou na ty svodky z hlasování sněmovny a zadívejte se i na ty začerněné smlouvy a zkuste zapnout mozek na vyšší převod, jestli vám to docvakne, proč musela sněmovna hlasovat a odhlasovat souhlas se zprávami ČT o hospodaření. Kdyby ten souhlas nebyl, mohlo by se začít vyšetřovat, zkoumat, prověřovat, pátrat, investigovat a odhalovat, kdo že to všechno je schovaný z poslanců, z příbuzných poslanců a kamarádů poslanců pod tou černí v začerněných smlouvách.

Roční provozní obrat ČT, z pořadu Jaromíra Soukupa na TV Barrandov.

Když se ve společnosti vytvoří firma nebo organizace s rozpočtem přes 7 miliard, jejíž řízení a struktura je doslova bedlam a nikomu de facto nepatří, tak je logické, že taková firma musí povinně pustit velké kluky a holky k lizu, protože díky nim jsou zákony o ČT tak nastaveny. Jen díky nim. A to není zadarmo. Takže běda tomu, kdo by jim chtěl sáhnout na zlaté tele, nebo spíš zlatou krávu, která dojí jednotky, desítky a dokonce stovky milionů pro soukromé firmy ročně, tzn. pro firmy blízké lidem a poslancům z pražského Knessetu. A nemůžete se divit, že když někdo vytvoří bedlam, že z toho nakonec vznikne chucpe. Jako třeba v případě, že pro schválení tohoto brutálně netransparentního hospodaření ČT zvedne ruku hnutí, které je nejčastějším terčem útoků této televize. Protože jak říká to přísloví, zapomeňte na kabát i košili, nejbližší je šrajtofle. A tím je to dané. Takže, iluze a naivitu nechte stranou.


Zdroj