Pražská apokalypsa den 13.

13.03.2020

V pátek třináctého jen samá pozitiva a životní jistoty!

1. Solidarita. Lidé nabízejí zdarma seniorům pomoc s nákupy a venčením psů, aby nemuseli tak často ven. Pražáci, koukněte na www.pomahamepraze.cz, koordinuje to seniorská organizace Život90. Podobná koordinační centra pomoci jsou v Krumlově, Liberci nebo Litoměřicích, tak se jim ozvěte, pokud jste zdraví. Ještě kdybychom měli možnost se nechat otestovat, jako to dělají v Jižní Koreji, co? No, říkala jsem, dneska jen pozitivně, tenhle šlendrián probereme příště. 

 2. Asi 1 300 studentů medicíny se organizuje přes Facebook a domlouvají se s nemocnicemi na případné výpomoci pro případ velké krize. 

 3. I vy se můžete stát hrdinou a dobrovolníkem. Zachraňte svoji hospodu. skočte si do té vaší pro oběd do krabičky. Nebo k večeru před zavíračkou pro pár piv do džbánku.

4. Stát do toho šlape fest, je jim jasné, že virus má dva týdny náskok a současné případy jsou jen špička ledovce. Šíření koronaviru může být trestným činem. Ministryně spravedlnosti Marie Benešová nákazu zařadila mezi nakažlivé nemoci, jako AIDS, jejichž vědomé šíření je trestné

Stát uzavřel hranice. 

Od pondělí Češi nesmí vycestovat, cizinci nesmí přijíždět, stejně tak cizinci s trvalým a dlouhodobým pobytem. 

5. Právě se ukázalo, že hranice prostě zavřít jdou, když je třeba. Kolik let nám říkali, že nelze zavřít hranice ani pro násilníky a lidi problematické z jiného konce světa, protože "lidská práva"

A náhle to jde během hodiny i pro vlastní občany.

6. Díky koronaviru máme jedinečnou šanci se dozvědět, kdo v našem okolí je nespolehlivý, sobecký nebo kretén. Tahle informace má cenu zlata. Příště už všichni budou vědět, kdo je kdo.

7. O Evropské unii od začátku krize nikdo neslyšel. Naštěstí. Když ČR a další země omezily vývoz roušek, nějaká eurobyrokratka špitla něco o porušení zásad, ale nikdo jí už nevnímal. Předsedkyně Evropské komise během nástupu italské epidemie radši řešila Grétu a její hysteráky, teď se poprvé ozvala s tím, že se Bruselu nelíbí uzavírání hranic.

8. Boj s koronavirem prokázal nezbytnost funkčních států a hranic. Ukazuje se, že to nejsou jen nějaké čáry na mapě, které namalovali jacísi nacionalisté v 19. a 20.století a které je proto třeba v 21.století zrušit. Ukazuje se, že mají občas i dost velký praktický význam. Třeba při migrační vlně. Nebo při epidemii. Je to něco jako plot okolo vašeho pozemku. Nebo zamčené dveře u vašeho bytu, píše europoslanec Zahradil (ODS).

9. Roušky a respirátory pořád nejsou. Socialistické centrální plánování a přerozdělování provozované ministerstvem znamená, že výrobci respirátorů mají sice plné sklady, nesmějí ale pomůcky nikomu vydat, protože vše musí schovat přímo pro ministerstvo. Do dvou týdnů bude mít stát aspoň centrálně nakoupeno deset miliónů roušek. Pokud se vývoj nezpomalí, může nařídit jejich povinné nošení, stejně jako v Číně. 

10. Sorry, ale už toho ňuňání bylo dost, ne?! Nejsou roušky ani dezinfekce, ku..a. Gesta na kamery dobrý, ale péče o běžnýho občana, který si nesmí nebo nemá kde koupit ochranné pomůcky, je pořád nula. 

Plnou palbu schytávají zaměstnanci, kteří jsou celý den v přímém kontaktu s lidmi - sestry, lékaři, prodavačky nebo řidiči MHD.

"Pracuji u praktické lékařky a do dnešního dne nemáme jedinou roušku ani respirator, dezinfekci na ruce a povrchy. Přitom ministerstvo odkazuje pacienty hlavně na praktické lékaře. Kdo je za to zodpovědný????"

Řetězec Tesco na Andělu odmítnul rozdat prodavačkám na kasy dezinfekci na ruce - s argumentem, že na to prostě nejsou prachy a že je to stejně jenom chřipka, tak ať nedělají drama. Plus na zaměstnaneckých záchodech dlouhodobě neteče teplá voda a nikdo nedoplňuje mýdlo, takže si nejde ani pořádně umýt ruce. 

Prodavačky v Lidlu nemají také žádnou ochranu, ani u kasy lahvičku s desinfekcí na ruce. Po dotazu na Lidl dostanete odpověď, že "umístění dezinfekčních prostředků ve vstupu do prodejen se připravuje. Realizace tohoto opatření však vzhledem k nutné instalaci ve všech prodejnách bude nějakou dobu trvat."

Chuděry prodavačky, respirátory jim nikdo nedá a klimatizace, která viry roznese běží v supermarketech na plné obrátky. Do práce jedou hromadnou dopravou, potom v práci odbaví tisíce lidí. Odnesou to ony a jejich nejbližší. 

A vláda, novináři ani odborníci se o nich nezmínili ani slovem. 

Fakt je lituju. 

Pište dotazy supermarketům: 

Jakým způsobem zajišťujete v situaci epidemie ochranu zaměstnancům a ochranu před šířením nákazy?

Jo a ta dezinfekce v metru pořád ještě není. 

Ale prý se něco chystá...


Zdroj