Především díky úsilí tohoto muže dnes Sýrie a Irák není jeden veliký Islámský stát, kam by proudili islamisté z celého světa s cílem podřezat nám všem nevěřícím krky.

Prezident Trump, který do Bílého domu vstoupil s nadějí, že vyčistí washingtonskou bažinu bankéřů a kapitánů vojensko-průmyslového komplexu, je podle všech známek jen dalším lokajem těchto skutečných pánů Ameriky. Posledním důkazem byl atentát na íránského generála a hrdinu boje proti Islámskému státu, Kásima Sulejmáního.
O Sulejmáním jsem tak jako mnozí poprvé slyšel v době, kdy Islámský stát ovládal velkou část Iráku a Sýrie, kde vraždil křesťany, šíty a další menšinová náboženství. IS tehdy hrozil dobytím Říma a džihádem proti celému světu. Obamova Amerika nedělala nic, stejně tak Evropa, a irácké i syrské síly dostávaly na zadek. Sýrii tehdy začal pomáhat Írán a Islámský stát získal vážného soupeře. A velitelem íránských protidžihádistických operací byl právě Sulejmání.
Sulejmání tehdy prohlásil, že Íránci nejsou jako Američané, a své přátele neopouštějí. Stačí vzpomenout na nedávnou zradu Kurdů, které Američané vydali napospas islamistickým Turkům. Tehdy ale mluvil o záchraně režimu Asada, který na islamistické fanatiky z celého světa, co v jeho zemi řezali lidem hlavy, prostě nestačil. Do bojů se tak díky jeho vlivu zapojil jak šítský libanonský Hizbaláh, tak i šítské milice z Íránu. Sulejmání fakticky převzal velení nad protidžihádistickými silami, které v Sýrii operovaly.
Jak už dnes dobře víme, do Sýrie však téměř bez odporu přes Turecko proudili další a další džihádisté. Zranění islamisté na jihozápadě Sýrie byli ošetřováni v izraelských nemocnicích a pak vraceni zpět na bojiště. A Saudská Arábie podporovala džihádisty vším, co se dalo, a z jejich zdrojů se do Sýrie dostaly i chemické zbraně, jejichž použití se pak svalovalo na Asada.
Pod takovým tlakem zla se Sulejmání v červenci 2015 vypravil do Moskvy, kde požádal o vojenskou pomoc pro Sýrii proti džihádistům. Putin přímo požádal o spolupráci se Sulejmáním, a žádanou pomoc poskytl. A jak už dnes víme, právě tato pomoc hrála rozhodující roli v porážce Islámského státu. Ruské letecké údery v kombinaci s pozemní protiofenzívou íránských a syrských sil s ruskými poradci.
Američtí generálové sedí v bezpečí svých štábů a nechávají za sebe bojovat své vojáky. Sulejmání stál na bojišti v čele svých mužů a tak se také ze Sýrie čas od času donesla zpráva o jeho smrti. Naštěstí vždy falešná. Během bojů byl jednou lehce raněn a médiím tehdy řekl, že ačkoliv v horách a údolích usiluje o mučednickou smrt, zatím mu nebyla dopřána. Tak jako Viking toužící se smrtí v boji dostat do Valhally.
Stejně, jako stál za porážkou džihádistů v Sýrii, stejně tak stál za jejich koncem v Iráku. Zde ovšem místo ruských letadel zasahovala po nástupu Trumpa k moci letadla americká. Na bojišti to však znovu byli hlavně íránští bojovníci, kdo se s fanatiky Islámského státu střetával tváří tvář. A Sulejmání byl znovu mezi nimi v prvních liniích. Nebojácně, vždy bez neprůstřelné vesty.
Především díky úsilí tohoto muže dnes Sýrie a Irák není jeden veliký Islámský stát, kam by proudili islamisté z celého světa s cílem podřezat nám všem nevěřícím krky.
Američané dnes ospravedlňují jeho vraždu tím, že to byl terorista, a že měl na svědomí stovky amerických životů. Ano, těch amerických vojáků, co vpadli do Iráku na základě lživé informace o zbraních hromadného ničení. A konečně mu také vyčítají útok na americkou ambasádu v Bagdádu. Ten "útok", při kterém dav rozčílený nad smrtí šítů zabitých americkým náletem spontánně vtrhl na ambasádu, házel plastové lahve a zapálil několik popelnic a kancelář. Nikdo nezemřel, ani nikdo nebyl zraněn.
Pod statusy Donalda Trumpa na Facebooku, nebo Twitteru, lze číst názory amerických jestřábů, že si s Amerikou nebude nikdo zahrávat, a že Amerika bude vždy bojovat proti zlu. Asi proto je Amerika spojencem Saudské Arábie, kryje její rejdy v Jemenu, přehlíží financování islámského terorismu ve světě, a odmítla zasáhnout proti saudskému režimu po vraždě novináře Khashoggiho. Žereme vám ten váš boj proti zlu i s navijákem.