Příští předseda Komise EU Frans Timmermans: Sjednocení Evropy s Afrikou je věcí, k níž jsme předurčeni‘.

11.01.2020

Jmenovaný cenro-levicový kandidát na příštího předsedu Komise EU, Frans Timmermans, oznámil, že v Evropě rozdrtí konzervativní vlády a trval na tom, že sjednocení tohoto kontinentu s Afrikou "je tou věcí, k níž jsme předurčeni."

Timmermans, který v současnosti funguje jako první místo-předseda Komise, byl na výročním shromáždění kongresu uskupení Europarlamentu Strana evropských socialistů (PES) konaném v sobotu v Lisabonu nominován, aby se ve volbách příští květen ucházel o místo předsedy komise.

Tento bývalý holandský ministr obrany, který v minulosti tvrdil, že Evropa nemůže "zůstat místem míru a svobody," pokud se plošně na celý kontinent "včetně jeho odlehlých koutů" pomocí masové migrace neuvalí "diverzita", strávil značný čas jako zástupce předsedy Jean-Claude Junckera tím, že nutil východní státy EU, aby otvíraly své hranice migrantům ze třetího světa.

Svou řeč na kongresu PES prokládanou odkazy na "nacistické Německo ve 40. letech" a na to, že "se to nesmí nikdy opakovat", což využil k objasnění záměru, že pod jeho vůdcovství bude Evropská komise projevovat nulovou toleranci vůči zemím, které se odmítají stát součástí té globalistické, 'progresivní' agendy včetně dovážení migrantů ze třetího světa.

Demokracie se točí kolem "respektu k menšinám" a kolem umožňování volného a neomezeného přístupu ze zahraničí financovaných neziskovek, jejichž agendy jsou nepřátelské vůči jejich obyvatelstvu, konstatoval Timmermans, než se začal zaříkávat sliby o vykořenění vlád Polska a Maďarska.

Řekl: "Chci naším přátelům z Polska říci, že jim dnes chci dát svatý slib: Nikdy neopustím Polský lid v jeho boji za demokracii, svobodu a vládu zákona."

"A chcete vědět, proč jsem si jist tím, že zvítězíme?" zeptal se, aby pak prohlásil, že k tomu nedojde kvůli podpoře globalistických vlád ve Španělsku, Francii a Německu, nýbrž "kvůli Polskému lidu."

"Protože Polský lid chce, aby byli Evropany," prohlásil Timmermans s dodatkem: "Mladí Poláci vychází do ulic s tou krásnou modrou vlajkou se žlutými hvězdami, protože tato vlajka představuje ty hodnoty, ve které věří. Protože tahle vlajka je tím, čím jsou oni."

"Zvítězíme i v Maďarsku," řekl s tvrzením, že "ač jsou teď v té zemi pod Viktorem Orbánem těžké časy", když jeho vláda v dubnu zvítězila v lavinovitém vítězství, "jenže převážná většina Maďarů jasně říká, 'patříme k Evropě, patříme k tomu společenství hodnot'."

Polská vláda na Radě ministrů této země v reakci na Timmermansův útok ústy úřadujícího předsedy komise Jacka Sasina tohoto eurokrata a jeho řeč odsoudila jako reprezentující "krizi" té zahnívající EU.

"Místo aby se zaměřili na klíčové problémy dnešní Evropy, jako je sociální rozvrstvování, slabý ekonomický růst, ilegální imigrace, tak evropští byrokraté tyto problém přehlíží, jelikož nemají ani ponětí, jak je řešit, a tak si místo toho vymýšlí jen tzv. problémy, jako je 'vláda zákona' v Polsku," řekl v pondělí Sasin místním médiím.

Také vztahy Evropy s Afrikou byly další hlavní prioritou, kterou Timmermans ve své řeči vylíčil, když delegátům říkal, aby "si nedělali žádné iluze... že je to věcí, objektivně předurčenou," že daňoví poplatníci EU odstraní násilí a bídu na těchto kontinentech jedině tak, že přivítají "stovky milionů lidí" i jen ze samotné Nigérie, kteří, jak se zmínil předtím, do tohoto bloku směřují v důsledku "demografické exploze" doma.

"Takže čí osud bude vyřešen pomocí koho: Evropský osud pomocí Afričanů, africký osud pomocí Evropanů. Jsme v tom spolu. Naše osudová předurčení jsou provázána," řekl, když ujišťoval slibem o tom, že zařídit rozvoj tohoto třetího světového kontinentu "je v agendě na vysokém předním místě", protože za jeho obyvatelstvo, které má být do roku 2050 větší než 2,2 miliardy lidí - "neseme jako celý tento blok společnou odpovědnost."

Tento socialista Timmermans spolu s prohlášením, že "existuje jen jedna rasa, tj. lidská rasa," pak zahájil tirádu proti "nacionalistům", o nichž prohlásil, že "potřebují nepřátele" a "nenávist k jiným zemím."

"Protože je to nenávist, co je táhne a co je pohání. A tak budou vždy hledat nepřátele jak za svými hranicemi, tak i uvnitř svých hranic. Takže to není vůbec náhoda, že zrovna teď je náhle v Evropě na vzestupu antisemitismus," řekl.

Když poukazoval na pondělní publikaci průzkumu EU o židovských komunitách po celé Evropě, která odhalila, že téměř třetina z nich se už na tomto kontinentu necítí bezpečně, udeřil Timmermans na Orbána s požadavkem, aby tento maďarský vůdce už přestal s kritikou globalistického miliardáře George Sorose. Ale zatímco Židé v Západní Evropě hlásí, že zažívají značný nárůst antisemitismu, kdy devět z deseti Židů ve Francii hlásí, že se střetli s nepřátelstvím na ulicích, tak podíl Židů v Maďarsku, kteří řekli, že v této zemi je antisemitismus problém, oproti předchozímu průzkumu o šest let dříve poklesl.


Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2018/12/11/diverse-timmermans-nominated-eu-chief/