Schengenský prostor je časovanou bombou pro šíření viru napříč zeměmi bez jakéhokoliv zpomalení

25.02.2020

Jak totiž přinesla informaci už dříve studie čínských vědců, Coronavirus se může dostat ze vzduchu do těla člověka i přes oko, přes rohovku, takže pokud projdete v místnosti, kde před hodinou zakašlal nakažený, tak klidně můžete mít roušku, ale když nemáte brýle a aerosol ve vzduchu vám vlétne do oka při chůzi v místnosti, tak se nakazíte stejně, jako kdybyste vůbec žádnou roušku neměli.

Proto lékaři chodí v infekčních centrech v biohazard oblecích, aby nedýchali vzduch v místnosti a aby se jim aerosoly nedostaly na obličej. 

Itálie na podobnou epidemii není připravena a vzhledem k Schengenu se dá očekávat, že lidé budou chtít z Itálie narychlo odcestovat domů z lyžařských středisek. 

Příštích několik dnů bude klíčových a do týdne se virus může z Itálie rozšířit do dalších zemí Evropy. Teplá zima a lyžařské resorty přeplněné hosty z celé Evropy jsou velmi nebezpečnou kombinací pro šíření viru.

Česká republika by se měla na Coronavirus také připravit. 

Nákup respirátorů je rozumná věc, stejně tak nákupy trvanlivého pečiva, abyste v případě karantény nemuseli chodit nakupovat nebalené pečivo, které by zřejmě hlavní hygienik ČR zakázal dočasně prodávat, to samé se stalo dnes v Itálii v Miláně, kde mnohé obchody přestaly nabízet nebalené pečivo. Některé obchody nabízí trvanlivý chléb s dobou trvanlivosti 2 týdny, ty budou v případě krize vykoupené okamžitě. 

Spekulanti začnou vykupovat lékárny.

Totéž se stalo v Číně, totéž probíhá v Itálii. 

Pro vykupování lékáren přitom není důvod, protože proti Covid-19 dosud žádný oficiální lék nefunguje a lékaři používají na léčbu nemocných plicní antibiotika, která ale průběh onemocnění zmírňují, avšak neléčí. 

Proto jediným rozumným krokem je investice do respirátoru, vyhýbání se místům s vysokou koncentrací lidí, nošení rukavic a úplné vypuštění hromadné dopravy a její nahrazení dopravou individuální. 

Inkubační dobu viru je zhruba 14 dní, takže lidé, kteří se v Itálii nakazili dnes, budou manifestovat první známky nemoci až okolo 9. března. 

Jistě tušíte, co to znamená.


Zdroj