Sorosův odporný cynismus. Ukrajina je dnes ekonomicky i politicky rozvrácený stát ovládaný oligarchy, z něhož masově utíká obyvatelstvo. A on je na to pyšný…

16.11.2019

George Soros promluvil o tom, jak je pyšný na převrat na Ukrajině. Až zase bude někdo mluvit o šiřitelích "fake news" a konspiračních teorií, měl by si přečíst rozhovor se sluníčkářským miliardářem a globalistou Georgem Sorosem pro The Guardian, v němž přiznává, že podpořil převrat na Ukrajině. The Guardian píše i o tom, jak Soros platil Zuzanu Čaputovou, která se následně stala slovenskou prezidentkou. Takže tohle je konspirační teorie? Ne. Tohle je konspirační praxe.

Soros řekl, že nejvíc pyšný je prý na to, jaký pokrok směrem k "demokracii, demokratickým institucím a otevřené společnosti" udělala Ukrajina, které také finančně pomohl. Zdůraznil však zároveň, že kdyby Ukrajinci sami netoužili po změně, jeho finanční podpora by byla k ničemu.

  Ještě jako právničku podporoval Soros také dnešní slovenskou prezidentku Zuzanu Čaputovou.

Je vidět Sorosův odporný cynismus. Ukrajina je dnes ekonomicky i politicky rozvrácený stát ovládaný oligarchy, z něhož masově utíká obyvatelstvo. A on je na to pyšný...

Italský exministr vnitra a předseda vlastenecké Ligy Matteo Salvini Sorose správně označil za muže, který si přeje, "aby se státy staly obrovskými uprchlickými tábory, protože má rád otroky".

Podle agentury DPA Soros do loňského roku vložil do svých nadací více než 30 miliard dolarů (okolo 700 miliard korun)

Od roku 1992 funguje pobočka OSF i v Praze a prostředky z finančníkovy nadace získala před svým vstupem do politiky také dnešní slovenská prezidentka Zuzana Čaputová.

Poslanec Pirátů Mikuláš Ferjenčík také díky nadaci Open Society Fund, kterou založil americký investor a filantrop George Soros, studoval dva roky ve Velké Británii. Ferjenčík pracoval i pro Rekonstrukci státu rovněž financovanou Open Society Fund George Sorose.

Připomeňme také, že Piráti nominovaly do Rady ČTK Josefa Šlerku, což je člověk napojený na sorosovské globalisty

Šlerka podporuje globalistickou a neomarxistickou agendu a spolupracoval i s Open Society Fund George Sorose.

Soros se svou nadací Open Sciety Fund podporuje sluníčkáře i v naší zemi. 

Mezi lety 2014-2016 bylo z veřejných peněz z českého ministerstva financí zasláno Nadaci OSF 

176 701 398 korun.

Open Society Fund podpořil kupříkladu projekty gender studies Jiřiny Šiklové. Další projekty jsou například S tebou ne aneb Prevence násilí na ženách v sexbyznysu, Gender v inovacích - inovace v klastrech, Prevence homofobie a šikany mladých LGBT osob, Systémová změna v diskriminačním zobrazování žen a mužů v reklamě, Technika a ICT - Cherchez la femme!, Podpora odbourávání genderové segregace v Plzeňském kraji, Rovnost 2.0 - romské dívky a chlapci v českých školách, Rovné příležitosti žen migrantek, Pozor na rozdíly v odměňování žen a mužů!, Zlepšování antidiskriminační a sociální legislativy ve prospěch znevýhodněných žen, Neúplatné ženy?, Genderová dimenze korupce, Audiovizuální produkce v podpoře genderové rovnosti nejen ve školství, Muži proti násilí na ženách a dětech: sdílení dobré praxe v Norsku a v ČR a další.

Jak uvádí Wikipedie, v říjnu 2015 během evropské migrační krize maďarský premiér Viktor Orbán obvinil George Sorose, že patří k aktivistům, kteří se svou podporou masové migrace z Blízkého východu snaží podrývat evropské národní státy. Soros v reakci prohlásil, že naopak pomáhá obhájit evropské hodnoty, zatímco akce Orbána tyto hodnoty podkopávají, jelikož Soros považuje ochranu uprchlíků za prioritu a státní hranice za překážku tohoto cíle.

Evropa by podle názoru Sorose měla vytvořit migrantům, hlavně těm ekonomickým, příjemné prostředí k žití. 

Tento požadavek ospravedlňuje Soros tím, že se to do budoucna vyplatí. "Evropa stárne, a tak výhody migrace jednoznačně převýší problémy a náklady způsobené začleňováním přistěhovalců," argumentuje Soros.

Dne 17. 8. 2016 uniklo na web https://soros.dcleaks.com/ více než 2 500 e-mailů z neziskových organizací, jež George Soros sponzoruje a ze kterých vyplývá, že se snaží ovlivňovat veřejnost, a tím politiku EU

Soubory zahrnují stovky internetových dokumentů, které jsou rozděleny do vícero sekcí (geografický region, Světová banka, prezidentský úřad) a týkají se období let 2008-2016. Tyto dokumenty prozrazují např., že se finančně spolupodílel na legalizaci homosexuálních svazků v Itálii (organizaci Arcigay daroval 100 000 dolarů).

Všeobecně se Sorosovi přisuzuje také značný vliv na americkou politiku a otevřeně se hovoří rovněž o tom, že ovlivňoval například rozhodování Hillary Clintonové v době jejího vedení ministerstva zahraničí.

Soros částečně financoval její prezidentskou kampaň a dlouhá léta je podporovatelem Demokratické strany. 

V posledních měsících je horlivým zastáncem přistěhovalecké politiky otevřených dveří a často chválí zejména německou kancléřku Angelu Merkelovou za její rozhodnutí otevřít hranice milionu uprchlíků z Blízkého východu a Afriky. 

Kromě Vladimira Putina se Soros tvrdě vymezuje proti Donaldu Trumpovi, kterého označuje za populistu, rasistu a obviňuje jej ze šíření nenávisti.

"Potřebujeme nějaký globální systém politického rozhodování. Zkrátka potřebujeme globální společnost, abychom podpořili naši globální ekonomiku," napsal také Soros.

Takže tohle je konspirační teorie? Ne. Tohle je konspirační praxe.

https://www.idnes.cz/.../george-soros-rozhovor-the-guardian-n...

https://www.parlamentnilisty.cz/.../George-Soros-promluvil-Ja...


Zdroj