Stačí krize a všechna slova i činy se demaskují tak rychle, že nestíháte zírat.

16.03.2020

Všechno začalo teprve před týdnem... do té doby to bylo "někde jinde". Nějací Taliáni měli problémy, protože jsou to špinavá prasata. Když přišel Andrej se svými opatřeními, bylo to v podstatě jako blesk z čistého nebe. Sice jsme už dva týdny něco tušili (a dělali si zásoby), ale podívejte se do týden starých diskusí, kdo z nás předpokládal uzavření hranic, karanténu a de facto převzetí hospodářství vládou.

A kdo z nás před týdnem či dvěma předpokládal, že na lehkou chřipečku se bude v Itálii umírat po stovkách, ve Švýcarsku vzdají testování a jen izolují důchodce, ve Francii budou povolávat armádu, ve Španělsku spustí zákaz vycházení a v Německu budou zabavovat kamiony se zdravotnickým materiálem nakoupené pro jiné země.

Dojčlandi tomu říkají solidární opatření.

Stačil týden a všichni v celé Ojrópě vidíme, jak si Němci tu unijní solidaritu představovali. 

No prostě všichni budeme solidární s nimi. 

Angela se rozhodla vysedět další problém, ale Koroňáček jaksi nereaguje lidsky a teď tam očekávají, že my - co jsme reagovali dříve a razantněji, tak jim pomůžeme z průseru, který mohli bez problémů řešit stejně včas jako my.

Podobnost s předchozí migrační krizí je tak zjevná, až to hezké není. 

Akorát tam to zakecávali lidskými právy, maskovali to vdovami a sirotky, přidali do toho řezníka Asada a Putina, zamlčovali že většina Syřanů jsou Afghánci prchající z amerického snu a podobně. 

Tohle se s virem dělá blbě, ale jinak je to stejné. 

V rámci evropské solidarity si Němci vezmou všechno na co dosáhnou, aby si vyřešili problém, který jim zajistila Angelka svojí typickou nečinností a nebo debilní činností.

Rozum je sviňa... na druhou stranu totiž už letí letadla do té hnusné komunistické Číny, co nemá ráda tibetské vlajky a přivezou roušky, roušky roušky. 

 (Mezi námi, když si převážete hubu čistým šátkem, budete vypadat sice blbě, ale bude to fungovat úplně stejně. Ale už od začátku se nedostatek roušek stal celoevropským symbolem epidemie a symboly jsou pevnější než železná košile). 

Žádné letadlo neletí na spřátelený Taiwan, kam tak vehementně chtěl Kubera a se kterým Hřib podepisoval smlouvy o přátelství.

Srovnání mezi chováním Číny a Německa teď bude svítit jak lejno na oltáři. 

Vyvstane spousta otázek a v krizových dobách jsou odpovědi okamžitě k mání. 

Ostatně podívejte se tady u nás - jak se projasnila a zjednodušila otázka Babišova práva na premiérské křeslo a přitom všechny předchozí otázky zůstaly. 

Jen byly nasvíceny z jiného úhlu.

Německo zabavující roušky pro tuzemsko a Čína chrlící roušky nejen pro nás, ale i zbytek světa.

A to ten Sitting Ping může být hajzlík největší a může je dávat zdarma. 

Výroba v čínské megatovárně stojí pár halířů, ale symbolika je obrovská, kromě toho na každou roušku se dá napsat pozdrav v mateřském jazyce státu kam je poslán a každý na světě uvidí, odkud dostal pomoc. 

 Čína zaplatí světu roušky a za nějakou ubohou miliardu udělá pro vylepšení svého obrazu ve světě víc než všechny americké neziskovky dohromady. 

Rouška je totiž funkční, jednoduchá, má prostor pro reklamu a nehrozí, že by se na ní provalilo gay porno. 

Stačí ji jen vyrobit a ona pak už pracuje zdarma.

Kromě toho, liberální demokraté ze sebe teď všude po světě dělají debily jak na běžícím pásu. 

Lidi možná zapomenou, ale pocit, že je kandidáti o funkci nějak serou, ten tu zůstane.

Pokud by pak v závěsu za rouškami přijeli i čínští experti - doktorů je sice v Číně procentuelně málo, ale v absolutních číslech je jich obrovské množství - můžeme pomalu čekat nejen změnu veřejného mínění, ale i změnu politických azimutů. 

I to vyvěšování tibetské vlajky pak bude tak nějak chucpe.

Mimochodem... pokud se splní výhrůžky kancléře Kurze o znárodňování - co myslíte že se vždycky znárodní jako první? 

No jasně - banky. 

Protože znárodnit banku to dneska znamená znárodnit všechny. 

Každý je na bance závislý, každý má hypotéku, každý má podnikatelské úvěry, každý má zástavní práva. 

(Při této příležitosti se musím pochlubit - nemám ani jeden úvěr, nemám hypotéku, nemám na ničem zástavu).

Před týdnem by to bylo ještě nemyslitelné. 

Ale je to tak nemyslitelné, pokud se to stane někde okolo nás, když všechny naše banky mají zahraniční matky a tím pádem bude vlastně nutné ono znárodnění provést i tady? 

Úplně si představuju, jak teď Kelner někde sedí v Číně na patřičných místech a ti mu tam přislibují neomezené miliardy peněz a kdyby na něco podobného došlo, že všechny ty německé, francouzské a rakouské banky z fleku a rádi nahradí. 

Nemluvě o volebních preferencích pro Andyho, kdyby svojí "usilovnou prací" obrátil riziko ztráty úspor našeho občanstva. 

Svým způsobem mít hypotéku znamená něco mít ne?

Dějí se neuvěřitelné věci... zatím to zní jako vtip, ale abychom brzy nezjistili, že ledacos už zase "patří lidu". 


Zdroj