Tento americký útok podnítí odvetu ze strany Iránu a začne další zbytečné vraždění, které ještě zvýší migrační vlnu.

03.01.2020

Americká armáda zabila elitního velitele iránských revolučních gard Quasema Soleimaniho při raketovém útoku na mezinárodní letiště v Bagdádu. Je třeba připomenout, že se velitel Soleiman velkou mírou podílel na likvidaci militantů z Islámského státu a teroristických skupin podporovaných západními zeměmi v Sýrii a Iráku.

Oznámil to mluvčí iráckých Lidových mobilizačních sil (PMF), organizace zastřešující irácké milice podporované Íránem. 

Při útoku na konvoj vozidel rovněž zahynul zástupce velitele PMF Abú Mahdí Muhandis. 

Smrt obou mužů potvrdilo velení íránských revolučních gard i americký Pentagon.

Spojené státy tak opět eskalují napětí v tomto regionu, který naprosto destabilizovaly, rozvrátily a způsobily zde bilionové škody, jejichž výsledkem jsou miliony mrtvých, zraněných a další miliony osob tak bylo nuceno opustit své domovy. 

Iránská strana tak ztrátu svého elitního velitele považuje za jasnou provokaci a s největší pravděpodobností dojde k odvetným opatřením. 

Irán disponuje velmi moderní vojenskou technologií a Američanů se rozhodně nezalekne.

Iránský duchovní vůdce Ájatolláh Sajjid Alí Chameneí už prohlásil, že smrt Sulejmáního znásobí pohnutky k odporu proti Spojeným státům a Izraeli. 

"Odchod Sulejmáního je hořký, ale boj bude pokračovat až do konečného vítězství a zločinci budou mít život těžší," uvedl ajatolláh. 

Takže si Spojené státy zadělaly právě na nový konflikt, který může mít nedozírné následky, jak pro celý Střední východ, tak ale i pro Evropu a Spojené státy. 

Toto rozhodně nepřinese nic dobrého.


Zdroj