Trestní výprava Evropské unie pod vedením Moniky Hohlmeierové měla zařídit “odstřel” českého premiéra Andreje Babiše kvůli údajnému střetu zájmů. Místo toho se však ukázalo, že paní Hohlmeierová buď nemluví pravdu, nebo stala obětí dezinformačních webů...

07.01.2020

No vida! Trestní výprava Evropské unie pod vedením Moniky Hohlmeierové (CSU) měla zařídit "odstřel" českého premiéra Andreje Babiše kvůli jeho údajnému střetu zájmů. Místo toho se však ukázalo, že paní Hohlmeierová buď nemluví pravdu, nebo stala obětí dezinformačních webů.

Když portál Arfa.cz zveřejnil informaci, že poslankyně europarlamentu paní Hohlmeierová nosí na jednáních placku české agitky Milionu chvilek, strhla se mela. Tento fakt by totiž zásadním způsobem zpochybňoval její objektivitu.

Faksimile odpovědi německé poslankyně Hohlmeierové (v angličtině) portálu Manipulátoři.cz: "Žádnou organizaci Milion chvilek pro demokracii neznám."

Dezinformační web Manipulátoři se údajně obrátil na paní europoslankyni, zda je pravda, že nosí placku Milionu chvilek. Ta údajně odpověděla: "Žádnou organizaci Milion chvilek pro demokracii neznám. Do Prahy se nechystám."

Jenže...

Poslankyně Monika Hohlmeierová při projevu v Evropském parlamentu (prosinec 2019) s plackou Milionu chvilek na klopě.


"Milion Chvilek? Neznám". Snímek je ze stránek neziskovky Puls of Europe, která je úzce napojená na Milion Chvilek

Web Manipulátoři.cz je dlouhodobě terčem kritiky mnoha mediálních odborníků, kteří poukazují na jím publikované lživé informace a mimořádnou agresivitu, s níž tak činí. A vida, to jsme původně tento web považovali za satiru.

Každopádně je na místě obava, že si web Manipulátoři i v tomto případě všechno vymyslel a dopis od paní Hohlmeierové je podvrh.

Argumenty & Fakta se proto obrátily přímo na poslankyni Evropského parlamentu paní Moniku Hohlmeirovou (v němčině), zda může potvrdit nebo vyvrátit obludné podezření, které na ni vrhá portál Manipulátoři.cz.

Vážená paní Hohlmeierová,
český web Manipulátoři.cz napsal, že neznáte aktivistickou organizaci Milion chvilek. Jako důkaz předložil web Manipulátoři fotokopii vašeho e-mailu (viz příloha). Přikládáme Vaší fotografii s plackou Milionu chvilek v Evropském parlamentu.

Můžete potvrdit autenticitu vašeho kontaktu s webem Manipulátoři, pravost Vaší odpovědi a přiložené fotografie?
S pozdravem,
redakce Argumenty & Fakta
, arfa.cz

Milion Augenblicke Abzeichen

Sehr geehrte Frau Hohlmeier,
auf der tschechischen Webseite Manipulatori.cz wurde angeführt, dass Sie die Aktivistenorganisation Million Chvilek (Million Augenblicke) nicht kennen. Als Beweis führte die webseite Manipulatori.cz die Photokopie Ihrer E-mail (siehe Anhang). In Beilage ist Ihr Photo mit dem Abzeichen Milion Chvilek im Europäischen Parlament.
Können Sie die Autentizität Ihres Kontakts zu der Website Manipulari, Ihre Antwort und das beigelegte Photo bestätigen?
Mit freundlichen Grüßen,
Argumenty & Fakta
arfa.cz

Poslankyně Evropského parlamentu dosud neodpověděla. Až se tak stane, budeme naše čtenáře informovat.

Přijede trestní komando do Prahy?

Plánovaná výprava pod vedením nové předsedkyně Výboru pro rozpočtovou kontrolu Evropského parlamentu paní Hohlmeierové je v ohrožení. Poslankyně loni ujela od dopravní nehody, kterou způsobila, tak ji parlament zbavil poslanecké imunity. Za těchto okolností se nezdá jaksi vhodné, aby jela do Prahy kázat o morálce a právu.

Poslanecká imunita však není jediným problém. 

Poslankyně Monika Hohlmeierová (CSU) je dcerou bývalého bavorského předsedy CSU Franze Josefa Strausse, který se prý nechal slyšet, "že si to s Čechy vyřídí".

Jejím stranickým kolegou (CSU) je Bernd Posselt, předseda Sudetoněmeckého krajanského sdružení, které mám eminentní zájem na zrušení Benešových dekretů. Jejich zrušení stojí v cestě právě premiér Babiš.

V minulosti byla paní Hohlmeirová obviněna ze střetu zájmů, když jako bavorská ministryně upřednostnila v dotacích nemocnici svého manžela před ostatními. Její bratr byl odsouzen za podvody v řádech miliard korun.

Vše tedy nasvědčuje tomu, že výprava kontrolórů z vedení EU kvůli údajnému střetu zájmů české premiéra Babiše do prahy přijede 27. února bez paní Hohlmeirové.

Na toto téma uveřejnili zajímavé video vlastenci Michal a Petr