V Brně je to součást přípravy k občanství a děti se na postoj správného demokratickeho občana mohou připravit třeba vyzkoušením tradičních oděvů, což se děvčatům může brzy hodit, aby v burce netápaly.

18.10.2019

Koukám, že nám do škol dorazilo pokrokové téma "Tolerance k náboženství se zaměřením na islám." 

V Brně je to součást přípravy k občanství a děti se na postoj správného demokratického občana mohou připravit třeba vyzkoušením tradičních oděvů, což se děvčatům může brzy hodit, aby v burce netápaly.
Doufám aspoň, že též zahrnuté "řešení nestandardních situací ve veřejném prostoru" poskytlo školákům lekce první pomoci při ošetřování bodných a sečných ran.

Citace z webu školy:

Tolerance k náboženství se zaměřením na islám
Dne 4. května 2017 se žáci 9.A v rámci předmětu VKO-Výchova k občanství - zúčastnili multikulturní lekce: tolerance k náboženství se zaměřením na islám. Žáci sledovali videa na toto téma, vyzkoušeli si i řešení nestandartních situací ve veřejném prostoru a mohli klást dotazy přímo organizátorům lekce, kteří žili v muslimských zemích nebo jsou přímo muslimové. Dotazy byly trefné a myslím, že se takto naučili víc, než pasivním frontálním výkladem. Na závěr hodiny si mohli vyzkoušet i tradiční oblečení a poslechnout hudbu. Hodina byla velmi přínosná a zajímavá jak pro žáky tak i učitele.


Martin Gust