V posledních sto letech šly vybojované svobody do háje zpravidla za bujarého potlesku a radosti mas.

18.11.2019

Tak si nám opět zademonstrovali milionoví chvilkaři. Zase jich bylo docela dost, zase se vymezili proti Babišovi a Zemanovi a společně politovali Českou republiku, protože nám tu podle nich jaksi nevzkvétá demokracie. Co nevzkvétá - je přímo ohrožena. Je ohrožena samozřejmě Babišem a Zemanem. Tím prvním proto, že sice už není obviněný, ale je to c elé nějaké divné, kromě toho má střet zájmů, má média a tím pádem ohrožuje demokracii.

Zeman samozřejmě ohrožuje demokracii nerespektováním ústavy a především svojí nevymáchanou hubou (No není to krása, že klidně mohu napsat, že má prezident nevymáchanou hubu a nejít za to na dvacet let do báně?). A taky ohrožuje demokracii, protože vyznamenává svoje kamarády místo odpůrců, má sloní paměť a nechce jmenovat ministry, kteří ho kdysi poslali do prdele.

Nikdo samozřejmě ani slovem nepoznamenal, že se sešla třistatisícová demonstrace (údajně) a nikdo do ní demokraticky nestřílel a i ten Babiš řekl, že si mohou klidně demonstrovat, protože máme svobodu.

Já bych si dovolil Vidlácky upozornit na něco jiného.

V posledních sto letech šly vybojované svobody do háje zpravidla za bujarého potlesku a radosti mas. Když Reichstag odhlasoval Hitlerovi mimořádné pravomoci a udělal z něj skutečného Vůdce, tak venku na ulici měli němci ohromnou radost. Když pak vznikly Norimberské zákony, opět z toho bylo mimořádné nadšení viditelné všude po celém Německu. Když Hitler vyhlašoval válku Polsku a sliboval odvedu Británii za bombardování, opět se tleskalo, jásalo, lidi upadali do transu a měli pocit že jsou ten vítězný národ a začíná jim doopravdy tisíciletá říše. .

Když se Gottwald vrátil z hradu, nemluvil k politibyru několika kamarádů. Mluvil k davu a dav jásal. A když seděl u Beneše, tak mu čtyři miliony dělníků pomohly hodinovou generální stávkou, aby se mu lépe jednalo. Když pak komunisti vyhlásili svůj boj proti imperialismu, tak dav složený z různých Kohoutů, Chramostových a jim podobných tleskal, jásal, udával a donášel.

Davy jásaly a s chutí se přidávaly k honu na Čapka, s chutí podepisovaly požadavek smrti pro Horákovou, Hrušínští a Svěrákové zcela radostně a dobrovolně podepsali antichartu a neměli ani kousek výčitek. To přišlo až potom, když už to nebylo nebezpečné.

Ten stejný Hrušínský dneska doufá, že na Hrad vtrhne komando a ... to samozřejmě nedomýšlí, protože je to idiot první kategorie, ale jak moc je mu proti mysli, aby tam starce rovnou zastřelili? Stejně se volá o zabásnutí Babiše, nejlépe bez soudu, protože když to dáte do ruky demokratickým orgánům, tak považte oni ho pustí, zajisté proto, že jsou zaplacení a podmáznutí. Davu chvilkařů by se tohle nemohlo stát.

Babiš si nikdy nebude moci dovolit přijít do parlamentu a začít tam dělat zákony na podporu svého vůdcovství. On nemůže pomalu ani vyměnit ministra, protože Benešová také musí vypadnout. Zeman také může dělat to co dělá jen proto, že v parlamentu sedí rozhádaná banda, která není ničeho schopná a Babiš je jen jednooký mezi slepými. Nikdo si netroufl ani odstřihnout Českou televizi neschválením výročních zpráv. Jen pár jednotlivců se ozvalo, ale nic víc.

Pokud půjde naše svoboda do háje, tak jedině obráceně... až chvilkaři zvítězí a ve vládě zasednou jejich lidi. Pak budou za nadšeného potlesku zakazovat alternativní média, sestavovat seznamy zakkázané literatury, zakázaných autorů a zakazaného fejsbůku. Koncepty už mají nachystané. Třista tisíc lidí bude pro, budou nadšeně udávat a souhlasit, až budou komanda zatýkat. Dokonce se kruh může krásně uzavřít. Kohout udával jako mladý a bude i jako starý, Hrušínský byl hajzl za Anticharty a bude jím opět. Třeba si Svěrák stihne ještě na stará kolena někomu zničit život, aby odešel ze světa se zásluhami.

Ne přeháním... žádní chvilkaři nebudou. Pokud budou demonstrovat kreativněji - to znamená dělat po Bangovsku větší bordel a zůstanou za nimi rozbité výlohy a zapálené popelnice, tak z nich nic nezbude. Babiš nebude muset dělat vůbec nic, hlavně tam neposílat policajty, ať si občané Prahy užijí trochy toho rabování.

Možná se našemu demobloku podaří nový prezident... který se usadí na Hradě a zjistí, že nic nemůže, protože parlament všechno přehlasuje a bude se divit, jak to Zeman dělal... a nejspíš bude dělat to samé a tím se nám kruh zase uzavře, ukáže se že všichni prezidenti dělají stejné věci a bude po chvilkařských argumentech.

Jinak to zůstane stejné... zbytek republiky si o tajtrlících bude myslet svoje a většina dnešních demonstrantů bude mít brzy starosti s hypotékou, bydlením, potomky a budou stejní maloměšťáci jako ostatní. A ke svému voličství nového Zemana se dopracují o deset let dřív. Mezitím se ještě budou dívat, jak jejich původní idoly dělají kravinu za kravinou - viď Hřibe. Nebo ještě párkrát si zaskandují že chtějí Mirka (Kalouska) na Hrad, jako v neděli na Albertově a budou se divit, proč zbytek národa ostentativně volí naopak. Jeden Kalousek zničí demobloku měsíc usilovné práce na propagandě i demonstracích.

Halík včera řekl, že problém je ve zmanipulovaných voličích... No pokud bude mít demoblok takovéhle představitele, tak se nemusíme obávat. I když se to nezdá, většina lidí přemýšlí. Dokonce i ti na Letné přemýšlí a časem na ledacos přijdou...

Nakonec se pár demonstrantů usadí na dobře placené židli, udělají si z demokracie živnost a ostatní budou za pár let rádi, když budou mít svého nového Babiše. 


Zdroj