Všetky činnosti, odsudzované radikálnymi ekologickými aktivistami – spaľovacie motory, lety lietadiel, dieselové traktory – nemajú prakticky žiaden merateľný vplyv na teplotu planéty.

14.07.2019

V poslednom čase bolo publikovaných niekoľko štúdií, ktoré dokazujú, že aktivity celého ľudstva nedokážu dokopy ovplyvniť zvýšenie globálnej teploty o viac ako 0,01 stupňa Celzia. To znamená, že všetky činnosti, odsudzované radikálnymi ekologickými aktivistami - spaľovacie motory, lety lietadiel, dieselové traktory - nemajú prakticky žiaden merateľný vplyv na teplotu planéty.

Vedci z fínskej Univerzity v Turku zverejnili dokument s názvom "Žiadne experimentálne dôkazy o významnej zmene antropogénnych klimatických zmien". Celý si ho v angličtine môžete pozrieť alebo stiahnuť tu: https://arxiv.org/pdf/1907.00165.pdf.

Výskumníci vysvetľujú, že zmeny v magnetosfére našej planéty spôsobujú zvýšené prenikanie kozmického žiarenia do nižších vrstiev atmosféry. To má za následok nižšiu oblačnosť, menej oblakov znamená menej tieňa, a teda aj zvyšovanie globálnej teploty. S ľudskou činnosťou to nemá nič spoločné. Veľmi podobnú štúdiu o tom, ako zmeny v magentickom poli Zeme vedú k nižšej oblačnosti a vyšším teplotám, publikovali aj odborníci z japonskej Univerzity v Kóbe. Dostupná (opäť v angličtine) je tu: https://www.nature.com/articles/s41598-019-45466-8.

Inými slovami, oxid uhličitý (CO2) ani náhodou nespôsobuje otepľovanie planéty. "Je to všetko masívny, koordinovaný podvod a médiá hlavného prúdu zámerne klamú verejnosti o klimatických zmenách, aby presadzovali schémy proti slobodnému trhu, ktoré by zničili americké hospodárstvo a zároveň by doslova preliali bilióny dolárov do vreciek bohatých globalizátorov v rámci "dane z uhlíka". Uhlík však vôbec nie je problémom. A "vojna s uhlíkom" je hlúpa, nezmyselná politika, ktorú vytvorili idioti, vzhľadom na to, že ľudia sú životnými formami na báze uhlíka, čo znamená, že akákoľvek "vojna s uhlíkom" je vojnou proti ľudstvu," tvrdí zakladateľ portálu Natural News Mike Adams v svojom komentári k spomínaným výskumom.

To neznamená, že ľudstvo by nemalo hľadať ekologickejšie a efektívnejšie spôsoby získavania energie. Nemali by sme však dopustiť, aby v mene ekológie ešte viac bohatli tí najväčší paraziti - globálne finančné elity.

Zdroj