Začíná zde boj o poslední velkou restituci - o restituci majetků, vyvlastněných na základě spolupráce s nacisty. A to je to, oč tu běží, děti.

06.12.2019

Začíná nám tu přituhovat. Pro část obyvatel a MSM bylo skvělé, že jakýsi upocený kašpar, jevící všechny známky duševní poruchy, vystoupil v živém vstupu v pořadu televize Rossia 1 a poučil jadernou velmoc o svém výkladu dějin 20. století. Pěly se ódy na hrdinu a kavárna hýkala nadšením, že "tak se na Rusa musí". 

 Druhý den vystoupil na témže kanálu bojovník proti komunistům, bývalý policejní prezident, vzdělaný a sečtělý člověk a vysvětlil Rusům, že Pavel Novotný je pošuk, kterého nikdo nebere vážně a který nemluvil jménem českých lidí. 

Řekl to, co si myslí většina slušných lidí. Načež se strhl shirtstorm, během kterého byl odbojář označen za "kolaboranta", "ruského agenta" a kterému dokonce upocený kašpar z Řeporyjí vyhrožuje pověšením na kandelábru (což je naplnění skutkové podstaty nejméně dvou trestných činů). 

 Člověk o celé té kauze nemůže nepřemýšlet bez souvislostí. 

Boj proti soše Koněva, hvízdání a vyhrožování na Národní 17. listopadu, dopis poslanců, žádajících omezení svobody projevu na sociálních sítích, chvilkařský spratek, vystupující v barvách SA. 

K tomu snaha o rehabilitaci banderovců, vlasovců a dalších, a to vše ve světle snahy o prolomení Benešových dekretů, kauzy Walderode a majetkových požadavků Sudetských krajanských sdružení, Lichtensteinů a dalších. 

Začíná zde boj o poslední velkou restituci - o restituci majetků, vyvlastněných na základě spolupráce s nacisty. A to je to, oč tu běží, děti.


Zdroj