Zelení a Piráti v Evropském parlamentu 5. února vyzvali Evropský parlament, aby začlenil nový způsob oceňování masa do Evropské zelené dohody (New Green deal), která má být novou potravní politiky EU.

11.02.2020

Přidali se k nim ještě socialisté.

Nová sazba má zdražit maso přibližně o třetinu. Hovězí má zdražit o 117 Kč za kilo, vepřové o 90 Kč a kuřecí o 42 Kč. Nyní stojí kilo hovězího (zadní bez kosti) 180 Kč za kilo. Po zdražení tedy za 240 Kč.

Čeští Piráti v Evropském parlamentu (na snímku) jsou členové do frakce Zelení / Evropská svobodná aliance. Piráti jsou též členové Pirátské internacionály, založené v Bruselu. V čele internacionály je švýcarský muslim a kanadská ultrafeministka.

Daň na maso by měla být podle Pirátů a Zelených uplatňována postupně již od příštího roku a v roce 2030 plně. 

Cílem daně je snížit spotřebu masa, omezit tak chov dobytka a podpořit posun obyvatel Evropy k rostlinné stravě. Chovatelé dobytka by měli dostat odměnu za to, že dobytek nechovají.

Piráti: Prdíme proti CO2

Prdění krav má podle Pirátů a Zelených za následek zvýšení CO2 (kysličník uhličitý), který je úhlavním nepřítelem bojovníků za záchranu planety. 

Chtějí proto omezit chov dobytka, omezit tak prdy, dát CO2 na frak a tím spasit svět.

Souvislost mezi kravskými prdy a CO2 není potvrzena. Dokonce není ani jasné, zda kvůli CO2 dochází ke zhoršování klimatu, či zda vůbec dochází ke zhoršování klimatu. Ze tří spolu nesouvisejících věcí, z nichž některé možná ani neexistují, vytvořili Piráti, Zelení a socialisté v EU potřebu zavést daň.

Daň z masa by podle zprávy eko-soudruhů do roku 2030 snížila spotřebu kuřecího, vepřového a hovězího masa o 30%, 57% a hovězího masa o 67%. Tyto cifry se zdají být vytažené z paty, ale kdo ví, kam to povede.

Tradiční české jídlo Vepřo-knedlo-zelo. Nyní za cca 120 Kč. Pokud Piráti prosadí svou daň z masa, bude stát tento pokrm skoro za 200 Kč.

Čeští Piráti a němečtí Zelení si od daně na maso slibují, že bude hovězí pro méně majetné obyvatele hůře dostupné a budou ho méně jíst. 

Tím se sníží poptávka, ubude skotu - a tedy i prdů.

Zvýšení cen hovězího a dalšího masa má být zahrnuto do nadcházející strategie Evropské komise s nechutně hravým názvem "Z farmy na vidličku", která bude v březnu představena v rámci právních předpisů EU o zeleném obchodu.

Univerzita CE Delft v Nizozemsku vypočítala, že by zvýšení cen masa mohlo vést ke snížení emisí až o neuvěřitelných 120 milionů tun CO2 ročně. 

To prý představuje 3 procenta všech emisí skleníkových plynů v EU.

Chudáci zemědělci

Poslanec Evropského parlamentu Mohammed Chahim z Nizozemska považuje daň za "spravedlivý posun" a zdůraznil, že návrh však není proti zemědělcům.

"Vy jste naši přátelé, ale měli bychom rozlišovat mezi zemědělci, kteří berou ohled na životní prostředí, a těmi, kteří jen hledají zisky," řekl Chahim.

Příjmy vybrané z daně z masa měly být přerozdělovány zemědělcům, kteří přispívají k udržitelnému produktu s vysokými standardy dobrých životních podmínek zvířat.


Zdroj


Q.S.

Další z "Velkých skoků", který povede k hospodářskému úpadku, občanským nepokojům a s největší pravděpodobností i hladomoru. Opět po několika stech letech....

Nakonec se bude maso dovážet z Jižní Ameriky a USA, což nepochybně klimatu přinese nebývalý prospěch....

Hloupost jedněch a zákeřnost druhých bourá stropy....