Bouře proti plánu zavedení manažovaného hladomoru v Evropě, jehož cílem má být introdukce “udržitelných” potravin nového věku, tedy z hmyzu a červů...

04.02.2024

V celé Evropě se počátkem tohoto roku rozhořely obrovské protesty zemědělců v celé západní Evropě a mainstreamová média tyto protesty ignorují a téměř o nich neinformují, případně jen okrajově a bez vysvětlení souvislostí. Celá Paříž čelí blokádě francouzských farmářů a protesty se už přesunuly přímo do hnízda globalistického nepřítele, tedy přímo do Bruselu a chystá se blokáda Evropského parlamentu.

Uvnitř Paříže se blokáda projevila okamžitě, a to prázdnými regály v supermarketech, kde chybí základní potraviny, jako jsou pekárenské a mlékárenské výrobky, maso a uzeniny, ovoce a zelenina. 

Velké supermarkety jako třeba francouzská divize Lidlu má prázdné regály v prodejnách přímo v centru Paříže, což je důsledek hned souběhu několika opatření vlády Emanuela Macrona proti zemědělcům. 

Níže máte video.


Protesty farmářů v Evropě mají hluboký původ a není to problém posledních několika měsíců. 

Přesně před 20 lety vstoupila ČR do EU, a to 1. května 2004. 

Málokdo si však dnes již vzpomene, co zásadního se před 20 lety odehrálo v Evropské komisi. 

Němečtí, francouzští, belgičtí a holandští farmáři si tehdy pomocí lobbingu u svých politiků vynutili podmínku poskytování dotací svým zemědělcům na kompenzování vlivu levného zemědělství nově přistupujících zemí do EU, především vliv Polska.

Konec dotací po 20 letech a k tomu Ukrajina a Green Deal

A tak bylo dohodnuto, že zemědělci ve Francii, v Belgii a v dalších západních státech budou dostávat kompenzace a dotace na svoji zemědělskou produkci, a to po dobu 20 let. 

Tento program skončil 31. prosince 2023, tedy zhruba před měsícem. To by přitom nebylo to nejhorší. 

Zemědělská produkce východních států v EU se postupně finančně srovnala, takže se nedá říct, že by zemědělci z východu konkurovali cenami francouzským farmářům, v tom problém ani tak není. 

Problém je totiž v likvidaci tzv. podpůrných subvenčních titulů a především v daňových úlevách, které najednou skončily a k tomu Evropská unie začala zavádět program tzv. emisních povolenek i na zemědělce, což jsou v podstatě uhlíkové a dusíkové daně.

Francouzští zemědělci navezli hnůj a pneumatiky před pařížskou prefekturu

Ve Francii se tato daň podle nového návrhu vlády má vypočítávat z metru hnojené plochy obdělávané produkční půdy, a to jak z umělých hnojiv na bázi dusíku, tak i živočišných hnojiv. 

Stejně tak má skončit zelená nafta pro zemědělce a na naftu se mají zavést emisní limity. 

Obrovským problémem se stal dovoz zemědělské produkce z Ukrajiny do Francie.

Přestože se podařilo zablokovat dovoz ukrajinského GMO obilí, tak ukrajinská živočišná produkce zaplavila francouzské supermarkety, především kuřecí, hovězí a vepřové maso. 

Odbory francouzských zemědělců ve čtvrtek ale vyzvaly k zastavení protestů, při nichž blokovali dopravu svými traktory a před vládními budovami vylévali hnůj a hnijící produkty, aby dali najevo svůj názor.

Blokáda Paříže částečně zabrala a farmáři si vydupali ústupky, ale ne všechny

Jejich poselství je jasné: V důsledku levného dovozu, nedostatku dotací a zvýšených výrobních nákladů v důsledku vysokých cen energií, paliv, vysoké inflace a emisních povolenek se již nemohou uživit. 

Francouzský premiér Gabriel Attal totiž ve čtvrtek oznámil řadu ústupků, včetně dohody o nedovážení zemědělských produktů, které používají pesticidy zakázané v EU, tedy myšleno z Ukrajiny, a také nových finančních dotací a daňových úlev. 

Nová politika – prozatím – uklidnila dva největší francouzské zemědělské svazy, Mladé zemědělce a FNSEA (francouzská zkratka pro Národní federaci zemědělských svazů).

Farmáři zablokovali příjezdové silnice do Paříže

Zatímco zemědělci v celé Evropě protestují proti nízkým mzdám a byrokratické politice v rámci svých zemí i EU, francouzský kontext se od ostatních zemí poněkud liší. 

Částečně je to dáno sebepojetím Francie a místem zemědělství v jejím národním povědomí, ale také francouzskou politikou, konkrétně nepopularitou prezidenta Emmanuela Macrona.

Zdá se, že francouzští zemědělci částečně zvítězili, ale zemědělci v Německu, Belgii a dalších evropských zemích přenesli svou frustraci do sídla Evropské unie v Bruselu, kde se ve čtvrtek konal summit Evropské komise. 

Někteří odborníci spojují toto hnutí s euroskepticismem, politickým hnutím, které zpochybňuje užitečnost Evropské unie a často prosazuje odchod jednotlivých zemí z ní.

VIDEO: Protesty se přesunuly do Bruselu

Ale i když se v protestním hnutí objevují některé odstíny této filozofie, frustrace zemědělců má více nuancí a složitostí. 

Obavy francouzských zemědělců jsou do jisté míry specifické pro jejich vlastní zemědělskou a politickou tradici a odrážejí širokou škálu zájmů. 

Někteří zemědělci, jako například malá, odborově neorganizovaná skupina v Toulouse, které je připisováno zahájení blokád dálnic, se minulý týden dočkali vítězství, když vláda oznámila řadu reforem, včetně zmírnění předpisů týkajících se výstavby vodních nádrží, odškodnění zemědělců za úrodu ztracenou v důsledku Covid-19 lockdownů a ústupu od navrhovaného zvýšení cen nafty pro zemědělce.


Další skupiny, včetně FNSEA, Mladých zemědělců a levicového svazu Confédération Paysanne, který zastupuje malé a venkovské zemědělce, však nebyly spokojeny a slíbily, že budou ve svých akcích pokračovat i další týden a postupovat z oblastí po celé zemi směrem k Paříži. 

Mezitím se belgičtí zemědělci přesunuli do Bruselu, aby vyjádřili svou nespokojenost s politikou EU, včetně velké obchodní dohody s latinskoamerickým hospodářským blokem Mercosur a levného dovozu z Ukrajiny. 

Obavy z této dohody mají i francouzští zemědělci. 

Ve Francii je obzvláště silná kultura protestu a pracovní síla a tamní zemědělci dokázali prosadit své požadavky a dosáhnout alespoň některých požadovaných změn.

Po vstupu Ukrajiny do EU bude hrozit kolaps zemědělců v celé EU, ale ukrajinské zemědělství v té době už bode ovládat Londýn (Rothschild) a BlackRock, nikoliv Ukrajinci

Jaký zásadní vliv budou mít protesty na volby do Evropského parlamentu letos v létě, to se teprve uvidí. 

Mohlo by to dopadnout jako vloni v Holandsku, kde došlo ve volbách po protestech zemědělců ke svržení globalistické vlády Marka Rutteho. 

Ve Francii se tak zemědělci bouří proti plánu zavedení manažovaného hladomoru v Evropě, jehož cílem má být introdukce "udržitelných" potravin nového věku, tedy z hmyzu a červů, čemu se nově říká Zelený stůl, což je výrazový novotvar pro kuchyni používající tzv. udržitelné potraviny.

Francouzi po 20 letech od vstupu nových zemí do EU, mají novou hrozbu, a to jsou farmáři z Ukrajiny a rovněž dovoz z Latinské Ameriky

Nasunování ukrajinské produkce do EU je přitom plán, jak zlikvidovat evropské zemědělce ekonomicky, protože holandský model direktivního zákazu a likvidace zemědělství selhal a skončil fiaskem pro globalisty a k moci po volbách se dostal Geert Wilders se svým protiglobalistickým hnutím.

Protesty farmářů v Holandsku vedly vloni k pádu minulé vlády a k vzestupu Geerta Wilderse

Globalisté proto mají jiný paralelní plán na dosažení téhož, a to je vstup Ukrajiny a jejího zemědělství do EU. 

Vstup Ukrajiny položí zemědělce v celé EU, o tom nikdo nepochybuje. 

Zemědělci v EU zkrachují a globalisté skrze své korporace jako je BlackRock ovládnou za hubičku ukrajinské zemědělství, skoupí veškerou půdu na Ukrajině a tím ovládnou distribuci potravin do celé EU.

Prázdné regály v obchodech a blokády silnic ve Francii a nově i v Bruselu jsou pouze ukázkou toho, jak se lze pomocí síly bránit globalistům, pokud se lidé sdruží dohromady a dohromady táhnou za jeden provoz. 

Ale tohle vidíme jen ve Francii, viděli jsme to v Holandsku, v Německu a možná trochu teď v Bruselu, ale zbytek Evropy je jalový a poslušný.

Manažovaný hladomor jako nástroj na Total Control veškeré populace

To samo o sobě ukazuje, že globalisté mají odpor jen v malé části evropské populace a brzy se dá očekávat, že ve Francii i v Belgii přijdou další omezení na zemědělce, a to ve chvíli, kdy bude zajištěno převzetí kontroly nad ukrajinskou agrární výrobou. 

Nestačí totiž jen zlikvidovat evropské zemědělce, je potřeba zajistit kontrolu globalistů nad manažovanou distribucí potravin. 

A tuto distribuci oni zatím nekontrolují, nemohou prostě odstřihnout francouzské zemědělce a nahradit jejich produkci nějakou jinou, která se bude skládat z části z klasických a z části z udržitelných potravin nového věku a zavedení Total Control systému na distribuci a dostupnost potravin.

Ukrajinská půda v rukách globálních korporací bude šachovou koncovkou na likvidaci zemědělství v Evropě

Naproti tomu v Česku se již globalistům podařilo zlikvidovat zemědělství před více jak 20 lety. 

V Česku se na polích pěstuje řepka a kukuřice. 

Z obojího se potom vyrábí bioethanol do paliv. Žádné velkopěstění potravin, nic takového v Česku už skoro 30 let neexistuje. 

Česko je plně zbaveno své potravinové soběstačnosti z konce 80. let a potraviny se do ČR kompletně, až na výjimky z tzv. farmářských trhů od malopěstitelů, dováží z ciziny.

Globalisté tak mají v ČR hotovo. 

Kde ale nemají hotovo, to jsou páteřní producentské evropské potravinářské země, které bychom mohli seskupit do čtverce, Španělsko + Francie + Benelux + Polsko. 

Proto globalisté zavádí do praxe ty nesmysly s karbonovými a dusíkovými daněmi, aby zlikvidovali tyto největší potravinové producenty v Evropě mohli tak zavést manažovaný hladomor, tedy nástroj totální kontroly distribuce potravin a kontroly obyvatelstva mnohem silnějším způsobem, než bylo povinné očkování. 

A pokud ten odpor zemědělců ve Francii někdy poleví, globalisté se už nezastaví.


Zdroj