Prediktivní programování...

09.03.2021

Vědci analyzovali 512 bakterií, které způsobují záškrt a podle jejich zjištění má infekce velký potenciál se měnit. Hrozí tedy, že očkování přestane být účinné, navíc antibiotika budou vůči celé řadě těchto bakterií rezistentní. Celosvětově se přitom počet nemocných se záškrtem neustále zvyšuje. A situace se může i kvůli pandemii koronaviru významně zhoršit. 

Záškrt je vysoce nakažlivé onemocnění, které postihuje sliznice nosu, krku a občas i pokožku. Způsobuje ho toxin, který produkuje bakterie C. diphtheriae. 

Šíří se přitom kapénkami, a tedy kašlem, kýcháním či přímým kontaktem

Lze jej také získat sdílením předmětů např. hrníčky, příbory, oblečením nebo ložním prádlem s infikovanou osobou.

V Evropě je většina dětí proti záškrtu očkována, v jiných částech světa se ale stále vyskytují sporadická ohniska. 

V posledních letech přitom dochází k neustálému nárůstu počtu nemocných

Podle vědců přitom v současné době hrozí, že případů bude ještě více přibývat, a to i z důvodu rostoucího počtu odpůrců jakéhokoliv očkování a pak i kvůli odkladům očkování v důsledku pandemie koronaviru.

S rostoucím počtem případů se ale záškrt může vrátit ve své plné síle, a to především kvůli rezistenci vůči celé řadě antibiotik a také neúčinnosti současné vakcíny.

Vědci sekvenovali genomy 61 bakterií izolovaných od nemocných a kombinovali je s veřejně dostupnými daty 411 dalších variant C. diphtheriae, aby zmapovali, jak spolu různá ohniska souvisí a tedy, jak se záškrt v populaci šíří.

Jejich analýza přitom odhalila shluk geneticky podobných bakterií C. diphtheriae z různých kontinentů, a to zejména Asie a Evropy, což ukazuje na migraci bakterií s lidskou populací minimálně během posledního století. 

Genomová data také odhalila, že bakterie obsahují geny, které jim propůjčují antimikrobiální rezistenci a toxinovou variabilitu.

Jedná se o tzv. gen toxu, kterého vědci nalezli 18 variant, přičemž některé varianty měly potenciál měnit strukturu toxinu.

"Vakcína proti záškrtu je navržena tak, aby toxin neutralizovala, ale genetické varianty, které mění strukturu toxinu, mohou způsobit, že to u nich vakcína nemusí dokázat a hrozí tak, že bude neúčinná," vysvětluje pro Daily Mail jeden z autorů analýzy Gordon Dougan z University of Cambridge.


Zdroj


Q.S.

Tak nějak si představuji prediktivní programování plus nátlak strachem.

Tak nějak si představuji práci vojenských laboratoří zkoumajících viry a bakterie k možnému využití.

Tak nějak si představuji proč se odebírají po celém světě vzorky DNA.

Tak nějak abyste se nedivili depopulaci a měli to tak nějak vědecky zdůvodněné.

Tu netopýr, tu zase rezistentní záškrt....


P.S.

Klíčová slova, slovní spojení - tzv. memy jsem v textu zvýraznil.

Aby člověk věděl, že až to přijde, můžou za to např. "neočkovaní", "covid" a "gen toxu".

No a samozřejmě neúčinnost těch starých vakcín...

To budou muset vylepšit zase nějakou tu vakcínu mRNA, abyste přežili díky strejdovi Billovi.

To bude panečku imunita jako lusk.

Takže vakcinace až do posledního muže...

Doslova.