Digitální revoluce je s výjimkou jaderných zbraní to nejhorší, co kdy lidé vymysleli. Techničtí blbci, kteří nám tuto katastrofu způsobili, nedokázali předvídat katastrofální důsledky své práce.
Šprti, kteří nám přinesli digitální revoluci, to udělali, aniž by se zamysleli nad zjevnými důsledky. Američané závislí na scrolování mobilních telefonů a užívání si sociálních sítí trpí četnými hrozbami, které jim digitální revoluce přináší. Nejde jen o to, že je vláda špehuje, a pokud si to přeje, připravuje si je na trestní stíhání. Nejen tím, že je někdo připraví o identitu a nechá jim obrovské účty. Nejen z krádeží jejich bankovních a penzijních účtů. Digitální revoluce umožňuje zlodějům vykrást naše domovy.
Za předpokladu, že se nejedná o další hoax, přináší Daily Mail popis FBI, jak to funguje:
Chcete-li se chránit před snadnou krádeží svého domova, měli byste se zaregistrovat na registru listin k upozornění, které vás upozorní, jakmile je na vaši nemovitost zapsán dokument. Nejzranitelnější jste, pokud je vaše nemovitost bez dluhů a bez hypotéky. Pokud hypotéku nemáte, vezměte si malou hypotéku, protože vaše nemovitost nemůže být převedena z vašeho vlastnictví, dokud nebude hypotéka splacena, pokud tomu správně rozumím. Takže nutnost vypořádat hypotéku vám poskytuje varování, kdyby váš dům byl v procesu krádeže.
Digitální revoluce je s výjimkou jaderných zbraní to nejhorší, co kdy lidé vymysleli. Techničtí blbci, kteří nám tuto katastrofu způsobili, nedokázali předvídat katastrofální důsledky své práce.
PUBLIKOVÁNO: 26. dubna 2025 | AKTUALIZOVÁNO: 27. dubna 2025
Naléhavé varování FBI před krutým podvodem, kterým trpí tisíce lidí a který vám ponechává pouhých 24 hodin na záchranu vašeho domova
FBI posílá naléhavé varování majitelům domů, aby si dali pozor na "krádež vlastnického práva", což je poslední z různých kroků podvodníků, kteří se snaží ukrást identitu majitele nemovitosti a prodat mu jeho pozemek.
Krádeže pozemků jsou na vzestupu a podle FBI se podvodníci většinou zaměřují na starší lidi.
"Naše starší populace [je více ohrožena], protože je pravděpodobnější, že vlastní volné pozemky, které mají již delší dobu, a také je pravděpodobnější, že vlastní domy bez hypotéky," řekla CBS zvláštní agentka FBI Vivian Barriosová.
"Protože ty jsou pro pachatele trestné činnosti nejvýhodnější.
Ve státech Maine, Massachusetts, New Hampshire a Rhode Island přišlo 2 301 obětí v letech 2019 až 2023 o více než 61,5 milionu dolarů.
Podle Centra pro stížnosti na internetovou kriminalitu FBI celostátně od roku 2019 do roku 2023 nahlásilo 58 141 obětí ztráty ve výši 1,3 miliardy dolarů v souvislosti s podvody s nemovitostmi.
V bostonské divizi, která zahrnuje celé státy Maine, Massachusetts, New Hampshire a Rhode Island, nahlásilo ve stejném období 2 301 obětí ztrátu více než 61,5 milionu dolarů.
V Maine přišlo 262 obětí o 6 253 008 USD.
V Massachusetts přišlo 1 576 osob o 46 269 818 USD. V New Hampshire přišlo 239 osob o 4 144 467 USD.
Na Rhode Islandu přišlo 224 osob dohromady o 4 852 220 USD.
Čas je zásadní a jakmile oběť zjistí, že se tak stalo, musí to nahlásit, ideálně do 24 hodin.
To usnadní federálním úřadům dostat peníze zpět k obětem.
Obyvateli Plymouthu ve státě Massachusetts Johnu Grimesovi zavolal místní právník kvůli jeho "prodeji".
Tituloví piráti dostali obyvatele Plymouthu ve státě MA Johna Grimese, který málem přišel o svůj dům poté, co zjistil, že je na prodej.
Grimes si svůj dům koupil před šesti lety, ale v září 2024 mu zavolal místní advokát Alan Sharaf a oznámil mu, že jeho dům je na prodej.
Grimes byl v šoku.
Podal na FBI oznámení o podvodu.
Přihlásil se také k upozornění na registru listin.
Toto upozornění je bezplatné a dá mu vědět, když je na jeho nemovitost zapsán dokument.
Sharaf řekl, že se díval na kupní a prodejní smlouvu, kterou údajně podepsal Grimes.
Chtěl se ujistit, že dům skutečně prodává "kupujícímu", který se nacházel v Montrealu a zaplatil celou částku v hotovosti.
Na telefonním čísle uvedeném na kupujícího nikdo neodpovídal.
Grimes svůj dům, který stojí na břehu brusinkového močálu, miluje, neprodává ho a nikdy nepodepsal prodejní dokumenty.
'Zavolal mi právník kousek od Bostonu a dostal žádost, aby zprostředkoval uzavření smlouvy s elektronickým podpisem. A všechno bylo připraveno. Ale nebyl to můj skutečný podpis,' řekl Grimes deníku Daily Mail.
Grimes řekl, že kdyby mu nezavolali, bylo by už pozdě.
Právník mu řekl, že by se na katastru nemovitostí objevil jiný advokát, podal by záznam o podvodné smlouvě Grimese a dům by mu byl odebrán.
Získal by ho zpět, ale až po měsících bojů a desítkách tisíc dolarů na soudních poplatcích.
'Poradil mi, abych si prověřil svůj kredit, kontaktoval FBI, což jsem okamžitě udělal a musel jsem jim poskytnout spoustu podrobných informací,' říká Grimes.
'Banka se podívá, aha, máte smlouvu, byla zapsána v registru jako prodej,' říká Grimes.
Jakmile byl prodej označen jako podvodný, 'kupující' zmizeli.
FBI Grimesovi vysvětlila, jak přesně to tito podvodníci dělají.
Protože většina smluv se dnes uzavírá elektronicky, je to pro zloděje snadné.
Nejprve se náhodně zaměří na nějakou nemovitost v USA.
Falešnou smlouvu, kterou elektronicky vyhotovili, pošlou místnímu právníkovi, kterého si "najmou", aby prodej "uzavřel".
Pokud mají štěstí, právník provede obvyklý úkon, snadno jej podepíše a pošle jim zpět kupní a prodejní smlouvu.
Podvodníci pak bance tvrdí, že v konkurenci ostatních kupujících spěchali s platbou v hotovosti a nyní si chtějí vzít úvěr, který jim často schválí, protože dům je nyní aktivem, které "vlastní".
Pak utečou s hotovostí z úvěru, která často činí statisíce dolarů.
"Jste vlastníkem. Dostanou půjčku a s penězi utečou. A já pak dostanu oznámení, že na mé nemovitosti vázne půjčka po splatnosti,' dodal.
FBI mezitím rozeslala realitním agenturám a majitelům domů upozornění na tento podvod a upozornila zejména starší lidi, aby si dávali pozor.
Lisa Vesperman Stillová, upisovatelka nemovitostí a bývalá prezidentka asociace New England Land Title Association, řekla, že podvodníci jsou tak technologicky vyspělí, že je snadné oklamat právníky, kteří jsou zavaleni prací nebo spěchají.
'Podvody vydávající se za prodávající, které provádějí piráti s vlastnickými právy, se nyní dějí poměrně často a majitel pozemku se o nich bohužel často nedozví, dokud není zapsána listina od podvodníka na nevinného kupujícího,' řekl Still deníku Daily Mail.
'Podvodníci se také vydávají za majitele prázdných pozemků, majitele prázdných rekreačních objektů nebo druhých domů, které jsou bez hypotéky, a pomocí falešných dokladů totožnosti a informací vyčtených z veřejných internetových stránek oslovují nic netušící realitní makléře, kteří chtějí prodat "jejich" nemovitost.'
Dodává, že uvádějí, že vše musí být provedeno na dálku, že se nemohou setkat ani se objevit na videochatu – a rozhodně nemohou přijít na uzavření.
"Každý průkaz totožnosti, který poskytnou, je velmi dobře provedený padělek, na falešném průkazu totožnosti jsou často znaky, které se mírně liší od pravého, ale tak mírně, že je třeba velmi pečlivě zkoumat každý znak. Potřebují, aby jim byly převedeny peníze, a chtějí nemovitost rychle prodat, téměř vždy za cenu výrazně nižší, než je tržní hodnota," dodala.
Podvody s vydáváním se za prodávajícího a pirátství s vlastnickými právy jsou jen dva z typů podvodů s nemovitostmi, které jsou zahrnuty v těchto statistikách.
Národní asociace realitních kanceláří nabídla tipy, které mají realitním makléřům a majitelům domů pomoci vyhnout se tomu, aby se do tohoto podvodu chytili.
Pokud je to možné, vyhněte se uzavírání smluv na dálku, radí.
Požádejte o osobní kontrolu totožnosti.
Vyžádejte si kopie dokumentů, které může mít pouze vlastník nemovitosti, včetně kopie posledního daňového dokladu, účtu za komunální služby nebo průzkumu z doby, kdy byla nemovitost zakoupena, a to navíc k průkazu totožnosti dané osoby.
Zašlete doporučený dopis na adresu uvedenou na daňovém účtu.
Vyhledejte telefonní číslo pomocí zpětného vyhledávání nebo prostřednictvím telefonního operátora.
Zavolejte a ověřte si, že se jedná o veřejného notáře, a potvrďte, že dokumenty ověřil.
Doporučují také, aby se majitelé domů zaregistrovali k upozornění na registru listin, který někoho upozorní, když je dokument zapsán pro jejich nemovitost.